Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak? 25 F

Gabinagy kérdése:

Mit csináljak? 25 F

Figyelt kérdés

2 napja költöztem albérletbe. Roma srác vagyok. A mai nap egy idős úr és hölgy nekem támadt, hogy én mit keresek itt. Nem itt lakom. Elmondtam nekik, hogy de igen két napja itt lakom, érvényes lakásbérleti szerződésem van. Azt mondta, hogy azonnal megkeresi a házmestert, mert neki tudni kell erről és jóba vannak. Egyébként már találkoztam a házmesterrel (napközben) illetve mikor megtekintettem a lakást. Na végül is a házmester nem volt otthon. Kérdezte a nevem az idős úr. Mondtam, hogy semmi köze hozzá. Erre ő azt mondta, hogy hívja a rendőrséget. Mondtam neki, egész nyugodtan együtt várjuk meg. Aztán hebegett, habogott, közben próbáltam elmondani neki, amihez egyébként semmmi köze. Végül ott hagytam.

Nem szeretnék így élni.. Másnak is volt hasonló élménye?



2018. júl. 25. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezek azok az idős emberek, akik a saját gyereküket és unokájukat is kiüldözik külföldre 10 ezer forintért.


Dehogy hívják a rendőrséget, csak unatkoznak és a szájuk jár. Ha hívják is - amit nem fognak - nem lesz semmi, ők égnének be. Nem kell foglalkozni velük, hagyd őket magukra.

2018. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Köszönj nekik kezit csókolomot és mosolyogj rájuk szélesen. Előbb-utóbb elunják a kíváncsiskodást.
2018. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bár szerintem az sem jó, ha hagyom magam, mert akkor megerősítem, hogy velem lehet szemétkedni. Nem?

2018. júl. 25. 18:15
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem hagyod magad, hanem rájuk hagyod.

De viselkedhetsz úgy is, mint a romák általában, hőzönghetsz, meg fenyegetőzhetsz és akkor biztos kerülnek. Az mennyivel jobb?

2018. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam, amit írsz. (előítélet)
2018. júl. 25. 18:23
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem csinálok ilyet.

Szomorú látni, ahogy megfertőz benneteket a média. Szűk látókörű emberek sokasága, akik a négyfal között a tv-t bámulva "ismerik" a világot.

2018. júl. 25. 18:34
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
az a gond, hogy ezt a tévében nem merik bemondani! csóri jogvédők infarktust is kapnának!
2018. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Ja, persze. Bár úgy lenne. Bár nem járnának ide a parkba az önkormányzati lakásokba költöztetett cigányok rombolni, szemetelni, zenét bölböltetni, ordítozni egész éjjel. Bár ne rabolták volna ki anyámat, bár ne fogtak volna le, hogy erőszakoskodjanak velem, mikor 14 voltam...bár mindezt csak a tévében látnánk.


Ha nem tetszenek az itteni tanácsok, oldd meg úgy, ahogy helyénvalónak látod.

2018. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenki véleményét tiszteletben tartom. Ezért azt gondolom, hogy oda-vissza kell, hogy működjön.

Igen, vannak problémák, tudom.

Az előítélet nem rossz dolog csak helyén kell tudni kezelni. Mindenkinek vannak előítéletei, hiszen az igazit el minket a világban.

Büszke vagyok arra, hogy cigány vagyok, diplomám van.

2018. júl. 25. 18:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Leírtad hogy roma vagy, gondolom azért mert azt gondolod az idős pár is ezért b*sztat. Gondolom előítéletesek, amit valahol megértek, bár kimutatniuk nem kéne. Ráadásul az írásodból lejön hogy te nem az átlag cigány vagy, hanem teljesen normális. Úgyhogy ja, hagy a francba az öregeket, ne foglalkozz velük, ha nem is előítéletesek akkor csak unatkoznak. Akkor meg tényleg az a legjobb ha kb levegőnek nézed őket, hidd el, az fogja a legjobban zavarni ezeket.
2018. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!