Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért olyan nehéz albérletet...

Miért olyan nehéz albérletet találni, és a kiadókba egy cseppnyi megértés sincs?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja ilyen emberekbe botlok, nagyon sürget az idő, mindjárt suli és még semmim sincs lakhatás terén.

Megnézni meg nagyon későn lehet mindet, kb 20-a után és hogy aztán valóban engem választanak e az kérdéses.

És még nekik nem tetszik, ha megnézném a szobát,mivel 100 km a táv és drága a benzin.

Nekem a várostól kb 150 km,de nekem biztos olcsóbb a benzin.:D

Miért ilyenek az emberek?


2018. júl. 30. 15:31
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Haa egy "magamfajta" kiveszi a szobáját x tízezrekért,akkor ne sajnálja már.

Én messzebbről megyek, tudom,hogy csak bukni fogom az összes ilyen utat. Én elfogadom, de akkor benne is lehetne annyi, hogy teszi. Ketten vagyunk egy célért.

2018. júl. 30. 16:32
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

11

Nem.

A te célod az, hogy TE kivedd a szobát.

Neki viszont az a célja, hogy kivegye akárki, nem pedig téged bérleményhez juttatni.


És de, neki semmi oka miattad felborítania a programját vagy 100 km-t utazgatni éppen amikor te akarod.

2018. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%
Rossz irányba ülsz a lovon! Olyan vagy mint az aki felhívott mikor árultam a kocsimat,hogy messziről jön ,és ha nem tetszik a kocsim ,akkor ki kell fizetnem az útiköltségét.És ezt így bele a telefonba. Leesett az állam, és mondtam hogy oké aranybarátom ,akkor maradj ott ahol vagy, majd megnézi más ingyen,de én nem fizetem a kirándulási költségedet az biztos.
2018. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%
Cica, nem vagy tisztában a kapitalizmus szabályaival. Ha nagy a kínálat (sok kiadó lakás van), de kicsi a kereslet (kevesen akarják kivenni), akkor nagyon igazad lenne. Te lennél a kiadóknak az atyaúristen, és mindenki a te kis popsidat akarná nyalni, csak hogy az ő lakását válaszd. Csakhogy most épp fordított helyzet van: a kereslet nagy és a kínálat kicsi. Ergo, a kiadóknak nem érdekük, hogy a kedvedben járjanak, mert nekik úgyis jön más, akinek kiadhatja a lakását helyetted, neked viszont kell a lakás. Ezért kénytelen vagy te betartani az ő feltételeiket. Mellesleg az érved, hogy te messzebb laksz, értelmetlen. Szervezd össze te a találkákat úgy, hogy egy napon legyenek, akkor neked sem "drága a benzin", és a szabályokat is betartottad.
2018. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
12%
A pínz végett, semmi egyéb ok nincs mögötte, csak a pínz.
2018. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Zárjuk le, szélmalomharcot nem vívok itt senkivel; aki nem volt ilyen helyzetben nem érzi át.
2018. júl. 30. 18:03
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

De, szerintem itt mindannyian voltunk lázadó, forrófejű tizen-huszonévesek, akik azt képzelik, hogy ők szrták a spanyol viaszt, mint te!

Nem, nem te diktálsz! Pont. Te csak egy vagy a sok közül. Ha nem tetszik az adott kiadó stílusa, akkor arrébb lehet állni. És érthető, hogy nem fognak egy darab "talán kiveszem" emberke miatt egyből ugrani! Gondolom szívtak eleget a sok "persze, tutira ki eszem", de aztán meg "el sem megyek a találkozóra" és "még a telefont sem veszem fel, nem ám még felhívjam a kiadót, hogy nem megyek" emberke miatt. Ezért ilyen a hozzáállás!

2018. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%

Én a kérdezőt is megértem, de szerintem akkor sem lenne indokolt ilyen stílusban írni neki (ettől a “cica” stb. dologtól legalábbis nekem felfordul a gyomrom), ha egyébként pedig nem lenne igaza semmiben sem.


Én tavaly kerestem albérletet az egyetem miatt és ugyanezzel találkoztam. Nyilván az ő lakásuk, azt csinálnak vele, amit akarnak, annak adják ki akinek akarják stb., ezt nem is vitatta senki. Viszont egyesek tényleg borzasztóan tudnak viselkedni... Én is találkoztam olyannal, aki fel volt háborodva azon, hogy felhívtam és meg szerettem volna nézni a lakást, mert ez zaklatás és hagyjam békén... mikor pedig mondtam neki, hogy ha hirdeti a lakását és megadja az elérhetőségeit, akkor azért számíthatna érdeklődőkre, akkor pedig nemes egyszerűséggel lerakta a telefont. Olyan is volt, hogy a megbeszélt időpontban vártam rá, de nem jött és nem is lehetett elérni. Csomóan át akarnak verni minden hülyességel stb.. Szerintem tényleg borzasztó és én értem, hogy ez most nagy biznisz, sok pénzhez lehet hozzájutni, van rá kereslet, de szerintem ezek közül egyik sem jogosítja fel az embert arra, hogy bunkón vagy gerinctelenül viselkedjen.

2018. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%

Mi átérezzük a problémád, de te nem az övét.

Ha ingyen, vacakolás nélkül is könnyedén is meg tudja oldani, akkor úgy fogja és nem kockáztat veled.

Nem jótékonykodás miatt adja ki a lakását.

Ha szociális juttatásként akarsz lakást, akkor menj koliba. Ott szabályozott, hogy kinek adják ki a szobákat.

2018. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%

Neked fogalmad sincs arról, hogy mit jelent kiadni egy lakást.

Nekem van tapasztalatom, hosszú ideje adom ki a lakásom, és bizony nehéz jó albérlőt találni!

Én is egy napra szervezem azokat, akik meg akarják nézni a lakást, ráadásul hétvégére.

Két okból: 200 km-es utat nem lehet minden nap megtenni, és csak hétvégén érek rá, ugyanis hét közben dolgozom!

Ja, és igenis számít az útiköltség összege is, főleg, ha az albérletből származó bevétel a megélhetéshez kell!

Neked kell alkalmazkodni, nem a tulajdonosnak!

2018. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!