Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért olyan nehéz albérletet...

Miért olyan nehéz albérletet találni, és a kiadókba egy cseppnyi megértés sincs?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja ilyen emberekbe botlok, nagyon sürget az idő, mindjárt suli és még semmim sincs lakhatás terén.

Megnézni meg nagyon későn lehet mindet, kb 20-a után és hogy aztán valóban engem választanak e az kérdéses.

És még nekik nem tetszik, ha megnézném a szobát,mivel 100 km a táv és drága a benzin.

Nekem a várostól kb 150 km,de nekem biztos olcsóbb a benzin.:D

Miért ilyenek az emberek?


2018. júl. 30. 15:31
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Hiába alkalmazkodnék, ha a tulaj nem alkalmazkodik.

Meglehet, hogy forrófejű tizenéves vagyok, kíváncsi vagyok a helyzetemben mit produkálna egyes "kedves" válaszoló.

Elég kellemetlen helyzet, sürget az idő is.

Köszönöm 18-as, egyetlen hasznos válasz.

2018. júl. 30. 21:24
 22/28 anonim ***** válasza:
30%

"És még nekik nem tetszik, ha megnézném a szobát,mivel 100 km a táv és drága a benzin."


Ezt a részt nem értem. El akar valamit adni (vagy bérbe), akkor ő érdeke, hogy megmutassa, ez van.

2018. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
25%
Pont ez az, ezt én sem értem. Ha valaki kiadja a lakását, akkor számítson rá, hogy azt majd esetlegesen meg is szeretnék nézni az érdeklődők. Ez így működik, nincsen benne semmi különleges. Mikor albérletet kerestem, akkor kb. hetente utazgattam hosszú kilométereket és rengeteg pénzt elköltöttem, mire megtaláltam a megfelelő lakást. Nyilván nem örültem neki, de ez van és nem tudtam vele mit csinálni, mert ez ezzel járt és eszembe nem jutott volna hisztizni. Ugyanez van fordított esetben is. Ha valaki ki akarja adni a lakását, akkor ne duzzogjon, ha valaki érdeklődik miatta.
2018. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
89%
#22 Egyetemvárosokban nyáron kiveszik seperc alatt, nem fog egy olyan lehetséges bérlő miatt ugrálni, aki miatt ennyit kell utazgatni, aztán talán ki se veszi. De nem hinném, hogy tömegesen vannak olyan lakáskiadók, akik 100 km-re laknak a kiadó lakástól, szóval szerintem egy esetből általánosítunk most :)
2018. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
64%

Veled van a baj.


Itt ahol élek úg működik, hogy meghirdetnek egy lakást, 2 nap! alatt fogadja a rá jelentkező 5-6 embert, és egy 3-4 napon belül eldönti, kinek adja ki.


Mit vársz, hogy minden nap járjon oda, mert mki más időpontban menne? Nem! Ő szab egy határidőt, ami után mehetnek lakást nézni, akinek nem tetszik ez a dolog, máris kiesett egy szűrőn.


Mellesleg rohadtul nem júniusban kell nekiállni albérletet keresni, ha tudod, hogy 200 km-rel odébb fogsz tanulni.


Én anno 80%-ra tudtam, hogy itt fogok dolgozni, fél évvel! előtte elkezdtem keresni, és így is utolsó pillanatban kaptam meg, pedig tartózkodási megvolt hozzá, munkaszerződés és referencia az előző főbérlőmtől, hogy nem fogom szétbrmolni a lakást.


35ffi

2018. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként meg tök igaza van, hogy nem fog mindenki kéne kedvéért felutazni 100 km-t.


Te csak egy vagy a másik 5-6-10 ember mellett, értelmes ember azt csinálja, kijelöl 1-2 napot és ő is akkorra utazik fel - ilyen távnál pláne.

2018. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
81%

Aha, tehát azért, mert TE képtelen vagy normálisan, ésszerűen végiggondolni a helyzetet, és helyette képtelenségeket hangoztatsz, akkor MI vagyunk az ostobák, akik nem érzik át a helyzetedet.


MILYEN kettőtök célja? Itt NEKED célod, hogy megkapd, ez esetben utazz érte, a főbérlőnek ellenben TÖKMINDEGY, ki veszi ki.


Én is voltam fiatal de ilyen "körülöttem forogjon a világ"-mentalitású sohasem.

2018. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kiadtam lakást ,hanem árultam házakat. Ne tudd meg milyen inkorrekt ,hazug ,semmirekellő az emberek nagy része! Megbeszélünk egy időpontot és ba*ik eljönni, de nem is az a legnagyobb baj hanem, oda se böffent ,hogy bocsi nem jövök. Én meg ülök ott és várok a megbeszélt időpontban, mikor ezer más dolgom lenne. És ez nem túlzok de 10ből 6 ember! Ennyi a gerinctelen féreg arány kishazánkban. Szóval ezért nem fog utazgatni senki 100 km-t,mert valami vidéki gyerek benyögi unalmában ,hogy ő jönne,mert nem jön! Tudom,te kivétel vagy ,de köszönt a honfitársaidnak ,hogy pont nem veled fognak próbát tenni.
2018. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!