Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Boltokban miért utálnak ha...

Boltokban miért utálnak ha 20. 000-essel fizetek?

Figyelt kérdés
Így kapom a fizetésem, nem tudok mit csinálni. Sokszor nem engedtek fizetni így, mert "ők nem pénzváltók". Vagy minimum húzzák a szájukat.
2018. aug. 17. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Mert getzik... Ne vásárolj olyan helyen, ahol ilyen tahók veled!
2018. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Én vissza szoktam kérdezni, hogy ez talán nem magyar fizetőeszköz???


Illetve, hogy talán az én feladatom az elegendő váltópénz biztosítása? (persze ezt nem akkor, ha egy rágót veszel, és 20-assal fizetsz...)


De általában azért nem szeretik, mert kevés a váltópénz, és később a kis pénzből sem tudnak visszaadni. SZóval mert lusta az üzletvezető...

2018. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Nekem sosem húzza a száját egy boltos sem ha azzal fizetek bármelyik hipermarketben vagy nagyobb boltban. Mondjuk nekem eszembe sem jut kis forgalmú üzletekben egy 200 Ft-os tételt 20 ezressel fizetni, csak ha előre megkérdezem,hogy tudnak-e belőle visszaadni.


Régebben dolgoztam egy elég változó forgalmú fagyizóban, rosszabb napokon az egész napi bevétel alig érte el a 20 000 Ft-ot. A főnököm rendszeresen otthagyott 5-6000 Ft váltópénzzel. Akik nyitás után két perccel akartak 20 ezressel fizetni egy gömb fagyit azok minden alkalommal értetlenkedtek, ordibáltak velem, lemocskoltak mindennek amiért nem tudtam nekik visszaadni. Pedig a legtöbb kisebb üzletben ez hasonlóan történik. A pénztárost kár ezért minősíteni, nem tehet róla. Az nem megoldható, hogy az alkalmazott minden nap bevigyen magával egymillió forint váltópénzt a sajátjából,hogy mindenki tudjon nagy címlettel fizetni egy kifliért.

2018. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában én rászoktam kérdezni hogy visszatud adni 10-20ezresből főleg ha kis értékben vásárlok.

Sose volt még problémám.Kisboltban elő elő fordult hogy nem tudtak vissza adni de akkor udvariasan mondták hogy szaladjak át benzinkutra és váltsam fel ott.

2018. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem kötelező ott dolgoznia őfelségének ha csak a száját tudja húzogatni,az a k***szott feladata hogy visszaadjon,mindenféle szájhúzogatás nélkül. Ismerősöm hasonló miatt akadt ki egyik boltosra, be is írta a panaszkönyvbe(hasonlóan fogalmazott mint én,trágárkodás nélkül) és igaza is van :DD 23L
2018. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%
Mert számolni, gondolkodni kell.
2018. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

"Ismerősöm hasonló miatt akadt ki egyik boltosra, be is írta a panaszkönyvbe"


Tipikus proli. :D

És szerinted mi történt?:D


Egyszerűen nem hagynak ott annyi pénzt, hogy minden 20 ezrest fel tudjanak váltani.

2018. aug. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7-es ne izgulj legközelebb én is beírok a panaszkönyvbe.
2018. aug. 18. 08:22
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Nyugodtan, saját magadból csinálsz hülyét :D
2018. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Engem is utálnak, és? Megmondom neki, hogy forgalomban lévő pénz, úgyhogy ne pattogjon.


Amúgy ha apróval fizetek pl. 300 Ft-nyi összeget, azon is nyávognak.

2018. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!