Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bunkó voltam a szomszéd nénivel?

Bunkó voltam a szomszéd nénivel?

Figyelt kérdés
A szüleim vidéken élnek, én a fővárosban az 5 éves fiammal. Kb. másfél havonta tudunk lejönni hozzájuk néhány napra, ilyenkor jó lenne kicsit kikapcsolni, beszélgetni velük, a gyereknek nagymamázni, stb. A baj a 92 éves szomszéd nénivel van, aki szellemileg és testileg is a toppon van, saját elmondása szerint 50 éve nyugdíjas ("lerokkantosították" anno, mert néha fájt a térde). Társasházban laknak, az elsőn az egyik lakásban anyumék, a másikban a néni, a harmadikban a néni unokája, akinek már sikerült az agyára mennie (nem volt semmi magánélete mellette, így besokallt), így nem beszélnek egymással. Ahányszor lejövünk anyuékhoz a néni egész nap bámul ki az ablakból, és ha meglátja, hogy jövünk, akkor kiáll a lépcsőházba és vár minket, nem enged be a lakásba, feltart, jön a hülyeségeivel. Ehhez évekig jó képet tudtam vágni, de mondjuk miután dolgoztam egy egész napot, majd vezettem 4 órát anyuékig, és ki vagyok facsarva, szeretnék elmenni pisilni, vagy lepakolni, vagy urambocsá' enni, de nem, áll az utunkban és feltart. Pénteken valami elpattant bennem, köszöntem a néninek, majd otthagytam a lépcsőházban a fiammal, becsörtettem anyuékhoz, fö
2018. szept. 16. 08:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Szóval földhöz vágtam az utazótáskát és hangot adtam annak, hogy szeretnék végre pisilni, erre a néni besértődött, és azóta mondogatja fűnek-fának, hogy én bunkó vagyok, és hogy őt nem látják szívesen anyumék lakásában.
2018. szept. 16. 08:09
 2/10 A kérdező kommentje:
Most komolyan bunkó vagyok? Nem hiszem el, hogy valakiben nincs annyi empátia, hogy ha TUDJA, hogy munka és 4 óra utazás után talán szeretném a szüleimet üdvözölni, vagy pihenni, akkor EGYBŐL ki kell állnia a lépcsőházba és nyaggatni minket. Ha elmegyünk meglátogatni a nagymamámat, vagy csak a boltba, akkor is mindig kiáll a lépcsőházba, és várja, hogy felérjünk és elmondjuk hol voltunk, mit csináltunk, hova megyünk, mit eszünk, stb. Anyámat is állandóan ugráltatja, boltba, gyógyszertárba, piacra küldi, de anyu nem küldi el a .csába. Kellene bocsánatot kérnem? Tudom, hogy öreg, és türelmesnek kellene lennem, de már nem megy
2018. szept. 16. 08:13
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi. Álrokkant,kikímélt vén hülye, hagy pletykáljon.

Amúgy nálunk a faluról beköltözött fiatalok 30/40 korosztály is ilyen.

Csak tudnám, honnan van ennyi idejük munka után gyerek mellett pofázni az utcán.

Én is menekültem. Már nem kell. Elértem, hogy köszönésen kívül, nincs téma.

Gondolom én vagyok a városi főbunkó, aki nem képes pletykálni órákat, de pont leśzarom.

Tedd te is ezt!

2018. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy nem volt a legelegánsabb a megoldásod, de teljeseb megértem, hogy így reagáltál. Nekem még ennyi türelmem sem lett volna a nénihez.

Ha könnyíteni akarsz a lelkiismereteden, akkor javaslom, menj át a nénihez és magyarázd el neki, miért reagáltál így - mondd el neki, amit nekünk is. Kétlem, hogy megértené... de ha mégis, akkor onnantól egyenesben leszel. Ha meg nem... Akkor ez van. Nyugodtan híresztelje, amit akar. Az ilyeneket el kell engedni a füled mellett. Nehogy már a szomszéd néni miatt legyenek "álmatlan éjszakáid"... ki ő neked? Hadd mondja a hülyeségeit

2018. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Én már hamarabb lkoptattam volna.

Kinek hisznek az emberek amúgy? Neki, mikor a saját lánya se viseli el? Mindenkiben hiba van, csak benne nincs?

Ha normálisak a többi lakók, úgyse hisznek neki.

Anyád is lekoptathatná, ne csicskázzon neki. Ha nem képes ellátni magát vegyen fel egy ápolót, vagy adjon x forintot nektek amiért ellátjátok.

2018. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, így születik a pöstibunkó kifejezés.

Amikor elmész vidékre, és a kissé hiányos neveltetésű, iskolázottságú emberkék elkezdik a helybéli etikett szabályzata szerint nevelni a gyüttmentet.

Én itt vidéken, amióta ideköltöztünk, a szembeszomszéd megoldotta úgy a köszönés problémáját, hogy inkább kitekeri a nyakát, ha meglát.

Teszi ugyanezt az idős anyámmal is.

Valami hihetetlen sötétség tud lenni egy vidéki településen, a baj az, hogy azt gondolják, az a normális, mivel a szomszédja is, meg az Ica néni is ezt csinálja.

2018. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez volt, állandóan beszélgetni akart a szomszéd vénasszony, mikor a munkában voltam késésben leráztam őt, azóta nem is köszön :D
2018. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

" Nem hiszem el, hogy valakiben nincs annyi empátia..." - De, hidd el, van olyan, akiben nincs... :)


"... hogy ha TUDJA, hogy munka és 4 óra utazás után" - Biztos, hogy tudja? Ha montad is korábban, talán már elfelejtette. Mondd el neki minden egyes alkalommal, hátha (újra) eljut az agyáig.


"Kellene bocsánatot kérnem?" - Szerintem nincs miért, hiszen nem tettél semmi rosszat, épp csak kiváltott belőled egy természetes reakciót. Esetleg nagyon röviden, mindjárt hozzátéve, hogy mennyit vezettél, milyen fáradt voltál, stb.

2018. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vártam volna évekig, hamarabb lekoptattam volna! Gondoljon, amit akar, kit èrdekel! A tesóm is társasházban lakik, gyakran megyek hozzájuk és ott is van két ilyen unatkozó öregasszony, akik állandóan kérdezgetnek meg feltartanak! Mostmár azt szoktam csinálni, hogy ha meglátom valamelyiket, akkor kikerülöm! Múltkor előttem nem sokkal ment be a lépcsőházba az egyik, én meg direkt megvártam, míg felmegy a lifttel, csak utána mentem én is fel! Ki kíváncsi rájuk, szórakoztassanak másokat vagy egymást :)
2018. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy amíg én is társasházban laktam, nekem is voltak ilyen "lerokkantosított" (kamu indokkal leszázalékolt) szomszédaim, akik otthon ültek évek óta. Az ilyeneknél bírtam azt, hogy mindig azt kérdezgették másoktól, hogy dolgozik-e, miközben ők voltak azok akik már Isten tudja hány éve otthon ültek. És nem 90 évesek voltak, hanem 40-50 körüliek...
2018. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!