Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szobatársam borzasztó büdös...

A szobatársam borzasztó büdös és trehány! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, érettségi utáni szakképzésen vagyok első éves. Mivel vidéki vagyok és nem bírtam a bejárást, múlt héten cuccoltam be egy pesti koliba a szakmát tanulók szintjére, ma van az első éjszakám itt.


Már előző héten is, mikor megmutatták melyik lesz az én szobám, lesokkolt a látvány és a szag. Két szobatársam van, az egyikük borzasztó igénytelen: az ajtón belépve az ágya szanaszét, cuccai egy része, öve, üres üvegek, szemete a földön, a negyedik ágyon a büdös ruhái, műanyag zacskóban a szemete, az íróasztalon a kaja maradékai, pizzás papír, üvegek... egyszóval egy koszos disznó.


Múlt héten, mikor bemutatkozott sem zavartatta magát rendet csinálni, ma mikor beköltöztem, egy kis rendet rakott, de még mindig borzasztó a helyzet. Meg valószínű 1-2 nap és ismét szét dobál mindent. A szagával ölni tudna. Elneveztem magamban Büdikének.


Megkérdeztem tőle este, mikor indultam fürdeni, nem jönne-e velem. Azt felelte, ő reggel szokott. Igen, persze.


A másik srác és én nem vagyunk büdösek, sem igénytelenek. Ő jófejnek tűnt. Igaz, ő most otthon van, mert beteg és amúgy sem ismerem az ő véleményét a szobatársunkról.


Ráadásul valószínűleg Büdike HAJLÉKTALAN. Vagyis a családjához elmondása alapján ő egyáltalán nem jár haza, mert gondolom rosszabbak az otthoni körülményei, mint a koliban. Órái alig vannak, egész nap bent bűzölög. Ezzel nem volna semmi baj, de Büdike jelenleg beteg is, nagyon csúnyán köhög, megvan fázva, minden baja van.


Megkérdeztem, miért nem mész haza, beteg vagy. Azt felelte, ő csak a végső stádiumban megy haza, amikor már alig bír lábon állni. Remek.


Én nem vagyok előítéletes, nyitott vagyok az emberek felé, könnyen barátkozok, de egy ilyen koszos, trehány, büdös, igénytelen disznóval nem lehet együtt élni. Aki nem fogja fel, hogy ez egy lakóközösség. Nem is akarok. A szép szóból nem ért, nem vette a célzásokat, hogy igénytelen, azt mondja ez 4 ember lábszaga. Mondom, 2en vagyunk. Erre ő: Igen, de a Tied is:DDDD Kész vagyok tőle.


Mit tehetnék?



2018. okt. 2. 00:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérsz a kolis nevelőtől másik szobát, elmondod mi a gond
2018. okt. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez szörnyű...:D nagyon sajnálom hogy egy ilyen emberbe sodort a sorsod.xd mond neki hogy rakjon rendet (bar ahogy leirtad nem hiszem hogy hallgat rad ) mivel nem voltam még koliban ezert nem tudom hogy lehet e de valtoztas szobatarsat. Cserelj.
2018. okt. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Hálát adok az istennek hogy Pesten élek és nem kell koliba menni. Bár bánom hogy nem lakhatok vidéken,ott jobb a levegő.Kitartást! ;)
2018. okt. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is volt anno, amikor a Zrínyire jártam :D mi Oroszlánszagú Richárdnak neveztük el. Miután nem volt hajlandó sokadszori kérésre se lefürdeni, egyik este megpokrócozták, és bevitték ruhástul a fürdőbe, jó hideg víz alá.

Na onnantól úgy mosdott, mint a kisangyal!

2018. okt. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom meg nem szoltal neki errol..

Ugyan ez volt a helyzet, en szoltam szepen 2x.

Elsonek rakott egy kisebb rendet, vettunk legfrissitot.

Masodjara szrt ra, szoltam neki, hogy nem szolok megegyszer.

Nem tortent semmi.

Marmint de, az agyban fekudt, hullaszag amint kinyitottam az ajtot, idegbegyuttem es minden szennyest, szemetet (a szemetesbol es ami mellette volt, mind az ove), utban levo cipot, felbontott (3) sorosdobozokat es vegul egy 2napos feltanyarnyi porkoltet bevertem melle az agyba, jo ejszakat kivantam es lekapcsoltam a villanyt.

Utana kis balhe, masnap megbeszeltuk, minden nap felvaltva mostunk fel.

2018. okt. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél légfrissítőt és amint belépsz fújj be, ílletve szellőzés. Nyugodtan fotód le a kupit, nevelőknek mutasd meg. Ha a 3. fiú visszajön talán ki is tudjátok rakni a szobából. A sok kajamaradék előbb utóbb odavonza a rovarokat is. Egyetemi koliban az igénytelen Erasmusos diákok miatt jöttek a csótányok, először az ő szintjükön, majd az egész koliban. Felemelő érzés reggel arra kelni, hogy a tükörről egy csótesz néz vissza.
2018. okt. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!


Büdike természetesen ma reggel sem ment el fürdeni. Későn kelt, és annnnnnyira sietett, hogy nem maradt ideje a tegnap este elhalasztott zuhanyra. Kajált, öltözött és ment is. Még fogat sem mosott, arcot sem. Lehelet frissítésként elszívott egy cigit a koli előtt, arra volt ideje.


Ez a gyerek igénytelen. Nem veszi a célzásokat sem. Én nem fogok vele háborúzni, meg harcolni, hogy b*zd meg, önmagadra legyél már kicsit igényes. Szép szóból nem ért.

Én ma beszélek a nevelőtanárommal, hogy helyezzen át egy jobb szoba közösségbe, én még 1 napot nem fogok vele kibírni... ha nincs máshol hely, vagy nem szeretne, inkább újra bejárok.

2018. okt. 2. 08:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, mindenképp beszélj az érdekedben. Szurkolok, hogy sikerüljön másik szobát kapnod, ahol igényes szobatársad lesz, mert ezt tényleg nem lehet kibírni sokáig.
2018. okt. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sokkal jobb bejarni naponta mint koliban lenni. Te mennyit utazol egy nap ha bejaros vagy?? Hany km t utazol??
2018. okt. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#5-ös, Elég kemény voltál, de ezek szerint hatásos. ;) És igen, még nem szóltam neki konkrétan a bűzéről. Csak apró jelzéseket tettem, de valószínűleg vette. Erre mondta azt, hogy "lábszagunk van, mindkettőnknek":DDD


#9-es: Erdőkertesről, és a sulim meg Pesterzsébeten van, sajnos bejárósként meg napi 4 órát utazom oda-vissza. 15 perc mire kisétálok a vonathoz, 1 óra a vonatút és 45 perc kb. a sulimba való bejutás. Nem egy leányálom:/


Megjegyzem, nekem kajakra nincs lábszagom, meg semmi egyéb kellemetlen szagom sem. Most értem haza suliból, de én mindjárt zuhizom is, mert reggel 7 óta jövök-megyek.


De mégha csak lábszaga lenne Büdikének!!! Nem, neki rendes csöves szaga van. Nem fürdik, nem mossa a ruháit, még fogat sem mos. Mindene búdös!!! A szemetét meg szanaszét dobálja.


Most is megjöttem a suliból és természetesen itt mereszti magát, aztán megint ez a csöves szag megcsapott és hiába nyitottam ablakot, hogy szellőzzön, ugyanúgy érzem a szagát...


Mostanság jön meg a nevelőtanárom, ha nem tud áthelyezni máshova, szedem a cuccom és holnaptól bejárok, amíg nem találok egy olyan kolit, ahol nem tesznek be egy ilyen mellé.

2018. okt. 2. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!