Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felújíthatjuk az emeletünket?

Felújíthatjuk az emeletünket?

Figyelt kérdés

Egy szövetkezeti panel lakásban lakunk. Az emeleten lakókkal kissé megelégeltük, hogy évek óta húzódik a dolog, hogy felújítják-e a lépcsőházat vagy sem, így arra gondoltak többen is (két szomszéd), hogy újítsuk fel önköltségen az emeletet. 4 lakás van, ebből ketten nagyon akarják, igazából én is, csak nekem aggályaim vannak, miszerint:

Ha felújítjuk, akkor utána kötelezhet minket arra a társasház kezelője, közös képviselete, hogy a későbbiekben esedékes teljes felújításból (amiből mi kimaradnánk, mert már kész lenne) ugyanúgy fizessünk részt, mint a többi lakó?

A földszint, postaláda és a közös használatban lévő helyiségek már fel vannak újítva, csak az elsőtől a 9. emeletig maradt ki minden. Esetleg van tapasztalatotok ilyesmi esettel kapcsolatban?



2018. nov. 6. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A közös használatú részek szövetkezeti ház esetén a szövetkezet tulajdonát képezik, szóval annak engedélye nélkül elviekben nem csinálhatsz semmit. Milyen felújításról lenne szó? Gyakorlatilag most ha nekiálltok és egy délután kifestitek a folyosót olyanra mint volt, mert már annyira szúrja a szemeteket hogy ronda, az még belefer, kétlem hogy gond lenne belőle, de ennél nagyobb munkáknak azért már ne álljatok neki. Arra is gondolj, hogy a folyosó meg a lépcsőház az menekülési útvonal, és elég szigorú szabályai vannak, hogy milyen anyagokkal és hogyan lehet burkolni, emiatt komolyan meg is büntethetnek benneteket, ha nem megfelelő. Egyébként meg naná hogy kifizettethetik, ha a szövetkezeti tagok megszavazzák a felújítást, marhára senkit nem fog érdekelni, hogy ti mire mennyit költöttetek saját szakállra. A döntés mindenkire vonatkozik, olyan nincs, hogy bocsi, akkor x meg y nem fizet, meg a hetedik emeletet kihagyjuk.
2018. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondolom, ahogy Te mondod.

Igazából nekem is cseszi a szemem az ahogy a folyosó kinéz, mert régi, repedezett ocsmány linóleum van, ezt szeretné az emeleten lévő 2 lakó nagyon kicserélni járólapra (és ezzel megválaszolom a kérdésed). Nyilván én is, de racionális keretek között. Erre még azt mondanám, hogy csak-csak beleférhet, de felmerült, hogy nem férne be a liftajtó alá a járólap amire az egyik nagyhangú lakó azt találta ki, hogy majd flexszel levágja...ez viszont már tutira nem szabályos. Persze tudni kell, hogy ez a két lakó aki nagyon nyomja ezt a dolgot tipikusan az, aki mindig mindenbe beleköt a lakógyűlésen, ha másba nem, akkor abba, hogy halkan beszél a közös képviselő... :) Tipikus gyökerek.

2018. nov. 8. 01:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ismerős a helyzet, minden társasházban megtalálhatóak ezek a tipikus kötekedők, akik mindig mindent jobban tudnak, de persze közben olyan buták mint a föld. Nem kell vitázni velük, semmi értelme, nem hinném hogy észérvekkel tudnál hatni egy olyan emberre aki gondolkodás nélkül nekiesne flexszel a liftajtónak :-D Hasonló eset, mint amit itt olvastam egyszer GYK-n, hogy a kérdezőék felújították a lakás, és az alattuk lakó mámi felment okoskodni, hogy ne egy sarokba rakják a cementes zsákokat hanem oszlassák el egyenletesen a lakásban, mert felborul a tízemeletes panel xD Azt tudom javasolni, hogy csendben maradj ki a dologból, ne vegyél részt semmilyen formában, nyilván ne is fizess bele semmit. Okos enged, hadd csinálják, aztán majd vegzálja őket a szövetkezet meg a katasztrófavédelem meg az istentudja micsoda. Legfeljebb ha ezt a liftajtó szétvágást tényleg meg akarják csinálni, akkor azt azért nem ártana megakadályozni, mert abból könnyen az lehet hogy gallyra vágják az egész szerkezetet, aztán gyalogolhattok. Utána meg kezdődne, hogy behajtani rajtuk a javítás, vagy esetleg egy új ajtó árát, ha nem hajlandóak fizetni akkor pereskedés stb, nem hiszem hogy erre szüksége lenne a házatoknak. Akkor sem kell leállni veszekedni, én jelezném a szövetkezet felé a dolgot ha komolyra fordul, hogy tudjanak róla mi készül mert ez nem játék, aztán majd intézkednek, ebben biztos lehetsz. Szumma szummárum jobban jártok, ha még elviselitek egy kicsit azt a kopott linót :-D
2018. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!