Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki volt kollégista: volt már...

Aki volt kollégista: volt már olyan, hogy nem tudtatok mit kezdeni a szobatársatokkal? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk egy szobában egy elég magánakvaló, de alapvetően udvarias sráccal. Alapból megvagyunk, nincs vita köztünk, igaz, nagyon nem is beszélgetünk. A probléma az, hogy van pár éjjeli szokása, amivel a halálba kerget. Nem bír aludni, és egész éjjel gépezik, és az egész éjjelt itt most szó szerint értem, úgy, hogy hallom, hogy próbál aludni éjjel fél kettőkör, de gondol egyet, felkel, bekapcsolja a gépet, és újra elkezdi. Én meg hallgathatom a kattintgatását. És hajnali négykor fejezi be. A másik, amitől hülyét kapok, hogy cigizik, és amikor visszajön, akkor bebűzölgi az egész szobát a rohadt füstös kabátjával, én meg szagolhatom. De mégis leginkább ez az éjjeli kockulása zavar, megőrülök tőle. Elcseszi az egész napomat, hogy nem tudom kialudni magam. Nem tudom, hogy mondjam meg, lehet, hogy azt mondja, hogy használjak füldugót vagy ne figyeljek oda, elvégre az ő szobája is. És mi van akkor, ha azt mondja, hogy oké, és aztán újra folytatja, hogy veszem rá, hogy betartsa? Szerintem ha a kolimentorhoz megyek, az is csak annyit mondana, hogy oldjuk meg magunk között, nem vagyunk már óvodások. Nem tudom, mit csináljak. Cserélni se lehet, dugig van a koli.
2018. nov. 20. 20:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

A szobatársaddal semmi baj nincs. Használj nyugodtan füldugót, szemtakarót vagy növényi altatót, ha nem tudsz elaludni - hidd el, ez még nem a világ vége, pár év kollégium után arra se fogsz felébredni, ha robbantanak melletted (viszonyításképp: nekem a négyeshatos vonalán, a körútra nyílik az ablakom, a bulinegyedben. És tudok aludni). Hidd el, nem téged akar azzal, szívatni, hogy nem tud aludni - szerinted neki milyen lenne, ha a plafont kellene bámulnia éjféltől hajnal négyig, csak, hogy te nyugodtan aludj mellette? Mondjuk, ha nem játszik, akkor kérd meg, hogy netezzen telefonról, ha megoldható.

A cigizésről meg annyit, hogy bárhová bekerülsz dolgozni, a kollégák egy része le fog járni beverni egy-egy koporsószöget, és bizony lehet, hogy épp melletted fog ülni a láncdohányos, akinek nyáron majd egész nap szagolhatod a füstös pólóját.

De komolyan, ezek a problémák, amiket említesz, ilyen megszoksz vagy megszöksz kérdések. Ha a szobában bagózna, vagy benn telefonálna, esetleg melletted recskázna egész éjjel, akkor azt mondanám, ez egy probléma. De itt csak te vagy hópihe.

2018. nov. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én vagyok a hópihe. Miközben éjjel négyig csapkodja az egeret. Bocs, hogy vannak ilyen őrült igényeim, hogy én éjjel aludni akarok. Az a szoba felerészben az enyém, és nem fogok az ő hülyesége miatt másnap elkésni sehonnan.
2018. nov. 30. 02:12
 13/15 anonim ***** válasza:
Megértelek kérdező,aki nem volt ilyen helyzetben,az is nem is tudhatja milyen rossz az,ha sosem pihened ki magad,mindig fáradt vagy a szobatárs miatt.Arról nem is beszélve,hogy összeraknak egy vadidegen emberrel,és kénytelen vagy eltűrni a hülyeségeit.Sajnos vannak olyan emberek,akik nem valóak közös együttélésre,kollégiumba,és kettőtök közül a szobatársad ilyen.Viszont ez tényleg megszoksz vagy megszöksz helyzet,próbálj meg azért utána járni egy szobacserének,ha az sem,akkor esetleg bérelj szobát,az nem olyan drága.Viszont a szobatársad valószínűleg nem fog megváltozni,felnőtt ember,saját,kialakult szokásokkal.
2019. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta? Most én is kockulok, de csak azért, mert a szobatársam is. Azt várom, hogy befejezze. Szerencsére holnap nem kell korán kelnem.
2019. jún. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Semmi nem történt, azóta nem vagyok már koleszos (ő se egyébként). Más okok miatt.
2019. jún. 2. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!