Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek, ti kipróbálnátok...

Budapestiek, ti kipróbálnátok a vidéki életet? Szívesen költöznétek valamelyik vidéki városba, esetleg faluba? Vidékiek, ti kipróbálnátok a fővárosi életet? Szívesen költöznétek Budapestre?

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesti vagyok, és nagyon szívesen elköltöznék egy kicsi városba. Utálok itt élni. Amikor vidéken vagyok, és jövünk vissza, mindig rám tör valami szomorúság.
2018. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti vagyok. Nem költöznék vidékre mert budapesten tanulok és macera lenne a bejárással. De ha nyugdíjas leszek és lesz pénzem akkor tuti leköltözök egy olyan helyre, ahol tudok allatokat tartni (szarvasmarha, kecske), persze csak hobbi célból.
2018. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már vidéki vagyok, nem költöznék vissza Bp.-re.
2018. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki vagyok, néha munka miatt fel kell mennem Bpre néhány napra. Nem mondom van előnye, pörgős, van minden stb, de valahogy azért megnyugszom amikor hazafelé elhagyjuk a Budapest táblát :D nem élnek ott.
2018. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti vagyok, de van egy vidéki házunk hatalmas kerttel, udvarral már 20 éve. Rengeteg időt töltöttem ott ezidő alatt, főleg nyáron. Hobbiszinten a kerttel is sokat foglalkoztam. Én szívesen laknék ott, kedves, segítőkész szomszédaink vannak, akik közül az egyik rokon is. Egész más a légkör, mint Pesten, legszívesebben már most odaköltöznék, szeretek ott lenni.
2018. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagyok sajnos.

Extrém módon nem való nekem a városi élet.

A lakásban lét, a nap 95%-ban bezárt lét, az irtózatos tömegnyomor, és hiába kihalt állítólag pl a Rákóczi út, nekem az már nagyon tömegnyomor, egy Károly körút vagy Szent István körút horror.

A tömegközlekedés nekem néha már kínzással ér fel, kivéve ha kevesen vannak, ülök és nem kell átszállni. Jelenleg ez adott a munkahelyem felé, de ha már másfelé kell menni, rosszul vagyok.

Halálom még a fátlan utcák pl a szűk belvárosban.

A zajt is unom már.



Régen volt nyaralónk, imádtam.

Ha meglátok egy konyhakertet akár, vagy az agrárium "jeleneteit", legelő teheneket, kerítésen át beszélő időseket, már jól vagyok.

Itthon tartok fűszernövényeket, akkora élmény főzéskor a sajátot felhasználni, hogy elmondhatatlan.


Nekem kell a zöld, (újabban a) csend, a kevés ember, a tágas terek... Sosem voltam partiarc és sohasem használtam ki Budapest lehetőségeit, a programokat (konkrétan azt se tudom, milyen programok vannak, az a kevés, ami érdekel, azokra fel lehet utazni.)


Úgy érzem, ahhoz, hogy elmondhassam, hogy boldog vagyok, el kell szabaduljak egy pl kisvárosba. Lehetőleg még fiatalon.

2018. dec. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Falusi lettem 20 éve eleinte tetszett, de egyre inkább rémálom. 1-2 év és megyek Győrbe vagy Bécs környékére. BP nekem is sok.
2018. dec. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ejhaj! Látom, sok itt a vidéki, ez is nagyon szép, de én semmiképpen sem szeretnék elköltözni Budapestről❤

Esetleg azért, hogy jobban megérthessem az ottani lakosok élethelyzetét, gondolkodásmódját, de mindenképpen csak átmenetileg. Még kisvárosban sem hiszem, hogy igazán otthon érezném magam, Pest foreveer!😊

2019. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 vagyok


1 hónapja megtörtént az áhított költözés vidékre. Hosszútávon meglátjuk, mi lesz, ha mégse tetszik, megmaradt a pesti lakás, bármikor vissza tudunk menni. Eddig kétszer voltam azóta Pesten, de alig vártam, hogy visszajöjjek! Aztán, hogy 1-2 év múlva is ugyanezt fogom-e mondani, az majd kiderül :)

2019. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bp-i vagyok, de nem próbálnám ki, hanem véglegesen szeretnék elköltözni Bp-ről :) (A kipróbálás megvolt, ha így belegondolok.)

A hova még kérdés, igen nagy kérdés, a jelenlegi legnagyobb kérdés.

Minél csendesebb hely, annál jobb.

2019. dec. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!