Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kipróbálnátok milyen az élet...

Kipróbálnátok milyen az élet egy ilyen világban?

Figyelt kérdés

Mindössze néhány százezer ember él az egész világon, elzárva a lakhatatlanná vált külvilágtól. Néhány ezer fős közösségeket alkotva.


A pénz már a múlté, a gépek által megtermelt javakból mindenki részesül, dolgozni senkinek sem kell.

Ezáltal a pénz is már csak egy történelmi emlék. Aki többet ad a társadalomnak, mert mégis tesz/alkot valami hasznosat az többet kap(hat) a közös javakból.


Az emberek pedig halhatatlanok, nem öregszik meg senki, betegségek sincsenek. Továbbá mindenki képes hozzáférni az emberiség teljes tudásanyagához, mondhatni mindenki fejében ott az "internet" (persze a sok szemét nélkül).


Az közösségeknek pedig nincsenek vezetőik. A fontos kérdéseket közgyűléseken és népszavazásokon vitatják meg.

Ugyanakkor a jogot szigorúan betartják. Ha valaki vét a közösség ellen, szigorú szankciók sújthatják, a leggyakoribb a száműzés vagy a halálbüntetés.


Ha valaki meghal, akkor helyett mesterséges hoznak létre utódot, mert az emberek már meddők, azaz nem képesek utódot nemzeni.


Igaz nem is akar a többség, klasszikus családmodell sincs. Mindenki ott és azzal szeretkezik ahol akar, rendszeresek az orgiák is.

Egyébként gyakoriak a római minta szerint megtartott hatalmas lakomák is, a többség rendszeresen fogyaszt különféle drogokat.


A közösség fontos, de teljesen más mint ma, mivel minden közös és mindenki zárt terekben él így nehéz is lenne egyedül lenni, de családok hiányában az emberek inkább az aktuális társaságukkal élnek együtt és alkotnak csoportokat.


Az egész felett pedig egy mesterséges inteligencia uralkodik, akit a többség istenként tisztel. Ő működtet mindent, mindent hall és lát, képes beleolvasni az emberek gondolataiba.

Ő felügyeli az élelem termelést és ő irányít minden gépet.


Továbbá csak ő rendelkezik fegyverekkel, és ő irányít egy biomechanikus lényekből álló őrséget is, amelyek vigyáznak az emberiségre.


Most röviden ennyit írnék, mert így is hosszú, de ha kell plusz információ még írok.


2017. okt. 13. 19:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Simán.
2017. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Huh. Bezárva egy poros bűzös lyukba a többivel. De mivel kevesen vannak elviselném.


A második bekezdés olyan mint az általam elképzelt jövő.


Valaki azt mondta hogy örök élet és végtelen tudástár? Na ennek nagyon örülnék.


Hogy ítélnek valakit halalálra ha halhatatlan?


Ugyan az mint az előző bekezdésre a véleményem.


Én szeretem a családom. És a barátnőmet is. Nekem fontosak ezek. Szóval... Kimaradnék ebből.

És drogokat se akarok fogyasztani.

Ha szingli lennék, az orgiákat el tudnám viselni.


Na az utolsó kettő kiakasztott. Nehogy már az asztali pc-m nagytesója döntse el nekem mi a jó.



Az elején tetszett. De a 4. Bekezdéstől lefele nem. Szóval bocsi. De nem szeretnék ilyenbe élni.

2017. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Wartburg nélkül fabatkát sem ér az egész.
2017. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#2 Olyan értelemben halhatatlanok az emberek, hogy nem öregszenek, de fizikailag sebezhetőek mint mi. Amúgy a halálbüntetés mellett vannak enyhébbek is, pl. fejadag csökkentése, meghatározott idejű kiközösítés (a társadalomban maradsz, de nem szólnak hozzád, semmibe vesznek), élcezeti cikkek megvonása, stb.


Egyébként drogozni sem kötelező, csak sokan élnek vele, mert nincsenek kriminalizálva a kábítószerek.


A számítógép pedig itt mondhatni az életbenmaradás kulcsa, tehát fontos a léte, nélkül az "óvóhely" számtalan funkciója nem képes működni.


#3 Az a kérdeő nem én vagyok, meg ez a Wartburgos dolog nem igazán illik ide.

2017. okt. 13. 20:23
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolnám, hogy ez az elképzelt társadalom magasabb szinten van annál, minthogy halálbüntetést alkalmazzon. Szerintem nincs jogunk kioltani a másik ember életét. Azonban azt módfelett pártolom, hogy legyen erős és látható következménye a tetteinknek, különben senki nem fog belőle tanulni. A bálványimádást sem preferálom, azt gondolom ezzel nem tudnék megférni. Hiszek a lélekben és a természetfelettiben, ámbár nagyon támogatom a technológiai fejlődést is. Mindig is úgy gondoltam, egy efféle erőforrás alapú, AI által vezérelt közösségben van a jövő. Csak a körítés nem tetszik.

Ez a szintű szabadosság szerfelett ellenemre van. Elveszne a szerelem bensőséges varázsa. Én nagy rajongója vagyok a szerelemnek és a párkapcsolatnak. Legyen ez férfi és nő között, vagy férfi és férfi között stb. Szóval ilyen téren liberálisnak vallom magam. De ez már nekem sok. Az orgiákkal sem lenne feltétlenül baj, sőt... de a családok és kapcsolatok eltiprását nem tudom támogatni.

2017. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

na jó, akkor nem Wartburg, holdjáró - de ugyanúgy abszurd egyébként..

"Mindenki ott és azzal szeretkezik ahol akar"

- lenne is nagy lövöldözés, mert nem mindenki mindenkivel akar közösülni :D

2017. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#5 Megértem, elég radikális. A halálbüntetés itt a legsúlyosabb esetbe adható, amely annyit tesz, hogy vslakit "szabadjára engednek" a külvilágba, amely egy lakhatatlan pusztaság, ahol a sugárzás magas szintje miatt hamar elhalálozik bárki, plusz víz éa élelem sincs + a levegő is szennyezett.


Az ai körüli imádat pedig szép lassan alakult ki, nem kötelező a hit, de ajánlott, mivel a mesterséges inteligencia egyre inkább beleéli magát az isteni szerepébe és kezd bekattani.


Párkapcsolatod pedig lehet, szerelmes is lehetsz, csak kérdés, hogy ez mennyire tud kialakulni egy ilyen közegben. Az biztos, hogy olyan formában nem mint most.

2017. okt. 13. 20:34
 8/21 A kérdező kommentje:

#6 Az biztos. :) Nyílván azért lenne egy korlátja a dolgoknak, az erőszakos közösülést pedig büntetnék.


Ezt csak azért írtam példaként, hogy mutassam mennyivel "szabadosabb" lenne a felfogás ezen a téren.

2017. okt. 13. 20:36
 9/21 anonim ***** válasza:

"Párkapcsolatod pedig lehet, szerelmes is lehetsz, csak kérdés, hogy ez mennyire tud kialakulni egy ilyen közegben. Az biztos, hogy olyan formában nem mint most."


Pont erre célzok. Nem ideálisak a körülmények ahhoz, hogy az ilyesmit megélje az ember. Egy aranyközépút lenne a megfelelő, mint mindig. Egyébként a pénz nyugdíjba küldése remek ötlet. Ahogy a közös javak is. Venus projektet gyanítom ismered, onnan az inspiráció?

2017. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Pár hétre katasztrófaturistaként ellátogatnék, élvezném az ottani világ élvezeteit, betartanám tilalmait. Most is sok nyugati jár lepukkant harmadik világbeli országokba olcsón zabálni, nőzni, betartva azt a szabályt hogy nem lehet szidni vagy agitálni a helyi diktátor ellen.
2017. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!