Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális, hogy a szomszédom...

Normális, hogy a szomszédom odajött beszélgetni hozzám?

Figyelt kérdés

4 éve élek itt, most már egyedül. Amíg faterommal beszélgetett, addig még ok volt, mert egy közös pont. De most már mit akar? Ha nincsenek barátai, miért nem barátkozik, vagy becsülte meg azokat, ha régebben voltak neki? Vagy miért nem keres magának valami hobbit?

Én amúgy sem szeretem, ha odajönnek hozzám. Akivel akarok beszélgetni, azzal majd úgyis fogok.

Az a legnagyobb bajom, hogy személyes dolgokat kérdez, miközben nekem eszembe sem jutna ilyeneket bekérdezni, és csak még gázabb, hogy ő nem oszt meg hasonlókat a faggatózás előtt.


2019. jan. 27. 17:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ő 50 körüli férfi, én meg 24/f.
2019. jan. 27. 17:29
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Fuuu ez tenyleg rossz lehet, idegesito. Engem meg az is idegesit ha en kint vagyok az udvaron es kint vannak a szomszedok is.
2019. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

"Akivel akarok beszélgetni, azzal úgyis fogok".


Belegondoltál abba, hogy ha ezt ő is így fogja fel, akkor pont ezért beszélget/beszélgetne veled?

Miért olyan nagy baj az, ha valaki ismerkedik?

Max, ha nem szimpatikus vagy zavar, akkor értelmesen meg lehet ezt is beszélni.

2019. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megmondhatod neki is: Jó napot magának is. Nincs kedvem beszélgetni senkivel, kérem hagyjon most magamra. Nem haragszom senkire, egyszerűen most magányra vágyom. Kérem, tartsa tiszteletben.


Ha ezen megsértődik, úgysem akartál volna vele soha beszélni, ezután már nem is kell.

2019. jan. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Itt a probléma inkább veled van és nem a szomszédoddal.
2019. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mit problémáztok itt ezen? :D

Egyszerűen annyi a helyzet, hogy így meg kell adni a tiszteletet az időseknek, úgy meg kell adni. Ők letegezhetnek, ha visszategezik kerek szemmel lesnek. És nekik ez nem elég, még folyamatosan éreztetik, hogy az ember egy fiatal kis taknyos. Ha ennyire felsőbbrendűek, akkor minek akarnak beszélgetni a fiatal hülye gyerekekkel??


Saját magát izolálja el az idősebb generáció.

Én pedig már életkorom ellenére már réges-régen megtanultam, hogy legalább csak egyenrangú "kapcsolatokba" megyek bele.

Ha nem tetszik valami, és főleg ha az idősebb generáció akar valamit, akkor talán nekik kéne változtatni, nem mindig a fiatalt hibáztatni.

2019. jan. 27. 17:50
 7/12 A kérdező kommentje:

Amúgy múltkor pihentem a fürdőbe, nem igazán volt ott senki, és egy bőven 50+ év fölötti krapek "viccesen" rám kiabált "ébresztő, mit lógatod az orrodat??".

Visszakérdeztem tőle: ismerjük egymást??

Erre ő sértődött meg, hogy ő csak jót akart. De kérem szépen, ki kérte meg rá?


Gondoljatok bele, ha fordított esetben én csináltam volna meg ugyanezt. Na ugye!!!

2019. jan. 27. 17:54
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha lány lennél, nemcsak az öregek, de a veled egykorú pasik is folyamat mondanák, miket gondolnak, kérdezgetnének.


Az életem egy nagy "és ezt ki kérdezte?"

2019. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Válaszolj valami egészen nem odaillőt. Pl. Milyen napod volt? - Krumplifőzelék. Előbb utóbb lekopik.
2019. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem félreérthetően beszél, közeledik, akkor hagynám, mert lehet, hogy 1× egymás segítségére lehettek még.
2019. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!