Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyáron a szomszédba új család...

Nyáron a szomszédba új család költözött, zavaróak, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
A teraszon élik még most is az életüket. Nagykabátban cigiznek, mobiloznak egész nap. Nyáron ittak és hangoskodtak, erre mi felhangosítottuk a zenét, ezért a házkezelőségnél feljelentettek minket. Kaptuk a dorgálást a főbérlőtől. Visszaválaszoltunk, és elmondtuk, hogy sajnáljuk, ha zavartunk valakit, de a zajt próbáltuk valahogy kizárni. Viszont újra jön majd a jó idő, és az, hogy nincs minden ablak becsukva, viszont a beáramló cigifüst nem dohányzók lévén nagyon zavaró, főleg, hogy a konyhában köt ki. És a teraszra kiteregetett ruhákat sem szeretném, ha bevennék a füst szagot. Kihez lehet ez miatt fordulni? A nyári levelünkbe beírtuk a cigizést, a bűzt és, hogy ráadásul tűzveszélyes is, de a válasz csak annyi volt, hogy, ha hangosak hívjuk a rendőrséget. Van valakinek hasonló esettel kapcsolatban tapasztalata?

2019. jan. 29. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Sok hasonló kérdés van itt, esetleg azokat olvasgasd, ki milyen ötletet írt.

Nekem eddig még nem volt ilyen gondom,vagyis családomnak.

Úgy gondolom, nem jó ha visszabosszultok.Az ilyen embereknél nem válik be, kialakul egy rossz viszony, ide-oda bosszantással.A feljelentgetés se lesz eredményes.

Én azt csinálnám, hogy emelnék közzénk egy nagyon magas átláthatatlan palánk kerítést, így a látvány,zaj, füst, stb.valamilyen szinten megszűrődik.

2019. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet.
2019. jan. 30. 06:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Na, többek között ezért élünk mi vidéken kertes hàzban, nem pedig egy nyüzsgős vàrosban!

Azért annyit mondhatnàl nekik, hogy legyenek màr tekintettel a màsikra is.

A cigizéssel nem tudsz mit tenni, dohànyos lévén én se a te kiteregett rongyaid nézném, hanem azt, hogy ha kell cigi, akkor ràgyújtok.

2019. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én dohányos voltam. Beköltöztem egy társasházba. A dohányzás miatt választottam erkélyes lakást. Első nap kiültem egy cigivel és láttam, hogy a füstöm a szomszéd kiteregetett ruháira száll. Úgy elszégyelltem magam, hogy azóta sem gyújtottam rá. Szóval ilyen is van. Végül megoldódott a probléma. Egyebként en a békés elbeszélgetés oártjan vagyok. Ha nem működuk a jogi utat valasztom csak utolsóként a kölcsönös zaklatást.
2019. júl. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek nem olyan fajta emberek, hogy bármiért is elszégyeljék magukat. De nyilván valaki rájuk szólt, mert már csak csendben cigiznek kint. Igaz, a füst beáramlik a lakásunkba, de becsukogatunk, jobb a helyzet. Viszont az alattuk (földszinti) lakás tulaja néhány hónapja kirakott minden ajtóra egy szórólapot, (bár igen gyanús, hogy szintén ők a tettesek ezügyben), ahol képekkel illusztrálta az eldobott cigicsikk hogyan olvasztotta be a műanyag szőnyegét, és ha tovább folytatódik, jogi következményekkel fenyeget.
2019. aug. 4. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!