Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek az alsó szomszéddal?

Mit tehetek az alsó szomszéddal?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves és egy másfél éves kislánnyal élünk már 3 éve saját lakásunkban a férjemmel. A kisebb lányom most tanult meg járni. A nagy lányom óvodás. Az alsó szomszédunk egy ötvenes, gyermektelen házaspár. Heti rendszerességgel jön fel az alsó szomszéd, hogy dübörögnek a gyerekeim. Hol reggel 9kor mikor a kislánnyal duplóval játszunk, hol 6 órakor, mert a nagy lány bukfencezik a nappali szőnyegen. 3 műszakban dolgozik a férfi. Már a naptárba is írom, mert tudom mikor fekszik. Medtől- meddig alszik. Próbálunk mindent úgy csinálni, hogy ne legyen zaj. Seprek, mert a porszívóért is szólt, hogy 10 percenként megy. (Januárban 3 hétig betegek voltak a gyerekek és valóban gyakran használtuk orr szívásra, mondta hogy a hálójuk fölött megy, át vittem a nappaliba, hogy azzal se zavarjuk őket) matrac van a földön a nappaliban, hogy azon tudjanak a lányok táncolni, tornázni, eltettem a fa kockákat és a zenélős játékait a kislányomnak, nem eszünk rántott húst, mert nem merek klopfolni, dupla zokni van a gyerekeken, hogy papucs se kelljen, csak a nappaliban van tv-nk, amin délelőtt és délután nézhetnek csak a gyerekek 1 mesét. Jó időben a játszó téren vagyunk, de akkor meg az zavarja, hogy ugat a kis kutyánk. (Ami azért előfordul, mikor mászkálnak a szintünkön), minden hol szőnyeg van, kivéve a konyha. (Felvehető, kisebbek, de tényleg mindenhol) A férjem szerint már teljesen hülye vagyok. A helyi önkormányzatnak nincsen kikötött csendháborítási ideje sajnos.

Gyomor görcsöm van már, ha kopognak. Ráadásul teljesen lehetetlen időben jön fel. Ma például nem volt fél 7 és üvöltött a férjemmel, hogy szóljon rá a gyerekre, mert futkos. Szegény kincsem meg nem rég tanult meg menni és hát trappol. Hozzá teszem legkésőbb 9kor alszunk, de például már most elaludtak. (20:10-kor) Reggel fél 7kor kelünk, akkor visszük a nagyot oviba. Délután dél és 3 között szintén alszanak, utána megyünk sétálni vagy a nagyért az oviba. Teljesen kétségbe vagyok esve és megmondom őszintén félek is tőle. Nagy darab, magas férfi. Én meg java részt egyedül vagyok és ma tartotta az ajtót mikor a férjem beakarta csukni és szólt neki, hogy jöjjön vissza, ha tud normális hangnemben beszélni. Adjatok kérlek tanácsot, mert teljesen kétségbe vagyok esve. Ha kiesik a kicsi kezéből a kanál már félek, hogy mindjárt jön a szomszéd.

Köszönöm.


2019. febr. 21. 20:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%

Nem fogod elhinni, de tényleg zavaró. És tényleg mindent hallani. Trappol, visít, dobál, stb... ezt egy nyugodt életre vágyó akárhány éves ember nem fogja tolerálni.

Te nem érzed mennyire idegesítő mert benne élsz. De aki meg pihenni szeretne az rohadtul nem fogja díjazni hogy a gyereked üvölt, és hát jaj még nem tud járni és trappol. Költözzetek el olyan helyre ahol nincs alsó szomszéd. Ez örökre konfliktus forrás lesz. Nincs megoldás.

2019. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ez a 25mm-es a legvastagabb hangszigetelés és van szőnyeg is. Sajnos nem tudunk még elköltözni akár mennyire is szeretnénk és keseríti meg az életünket. Mert bizony megkeseríti azzal, hogy rendszeres feljön, ha például leejtem a telefonomat. Viszont ez semmi kép sem állandó. Napközben a nagy lányom egész nap óvodában van a kicsi meg napközben is alszik 2-3 órát. Éjjel is 10 órát végig. (Tényleg vannak kirívó esetek például mikor betegek). Mindig panelben laktunk mi is és lakott felettünk sok fős gyerekes család is (albérlet volt felettünk). És mi is dolgoztunk műszakban. Teljesen át érzem a helyzetét és sajnálom is őket. De úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy kompromisszum készek vagyunk, mert a szőnyegeket is miattuk vettünk, ők egyszerűen nem hajlanak arra, hogy valamelyest is toleráljanak minket. Legalább napközben. Azért egy 4 fős családnak ne kelljen a 3 műszakban dolgozó szomszéd alvási szokásaihoz alkalmazkodnia.

Köszönöm a kommenteket. Sajnos nem lettem előrébb.

2019. febr. 22. 09:00
 13/20 acelsziv ***** válasza:
70%

Napközben azt csinálsz amit akarsz. Nem szólhat bele.

Csakhogy...

Az, hogy az önkormányzatnak nincs csendháborítási ideje egy dolog.

De létezik társasházi törvény és valamennyi társasháznak kell lennie házirendjének amit jól látható helyen kifüggesztve kell tartani. Ennek nálatok is kell lennie erről beszélj a közös képviselővel.

Amúgy meg van olyan, hogy tolerancia. Ez a nyomorult gyakorlatilag pofozózsáknak használ titeket, akiken le lehet verni a napi stresszt. Nem létezik, hogy hangszigetelésen és szőnyegen át zavaró mértékben hallatsszon a zaj. Nálunk is két kicsi van sima laminált padlóval a szokásos fóliával. Megkérdeztem az alsó szomszédot de azt mondta, hogy ha hall is néha valamit az nem zavaró.

Fenyegesd meg a majmot, hogy följelented zaklatásért. Ha gondja van, menjen jegyzőhöz, kérjen birtokvédelmet. Majd kijönnek és kivizsgálják, tényleg zavaró -e a zaj. Ha igen, akkor sem büntetnek azonnal, tehát ti nem veszíthettek rajta. Amúgy meg... Neki is jogában áll eltakarodni ha nem tetszik a rendszer.

És ha megtartja az ajtót az már magánlaksértés. Szintén büntető kategória.

Ne hunyászkodj meg, hanem ideje lenne kiállni magadért. Két gyereked van a fenébe is. Ebben nőjenek fel, hogy az anyjukat egy kis rezgő csomónak látják egy idióta miatt? Szép példa leszel.

2019. febr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Már vagy 5x elmondták... azért nem vagy előbbre mert erre nincs megoldás.

Az alattad lakó szeretne nyugodtan csendben élni, te megszeretnéd nevelni a gyerekedet, és nem látod át hogy az zajjal jár.

Egyébként senkinek nem kötelessége tolerálni a zajt.

És neked sem kötelességed csendben lenni. Mondjuk nem is megy.

2019. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
Ennél többet nem igen lehet tenni. Személyre szabott pech, hogy három műszakban jár a haragosod, - esetleg annyit meg lehet próbálni, hogy a délelőtti órákban kerülitek azt a területet, amelyik alatt aludni szeretne a "barátotok". A kutya tartása jogodban áll, - amíg a járulékokat lerovod utána és a ganéjt felszeded utána a közterületről, ill. nem a ház közösségi területén végzi a dolgát rendszeresen a kutya. A kutyának természetes viselkedése az, hogy az idegeneket megugatja, - a kutya ugatásáért az idegeneket illene felelősségre vonnia emberednek, de ő a kényelmesebb utat választja (, azt rugdossa rendszeresen, aki kéznél van állandóan). - Nekem is van olyan kutya a szomszédomban, amelyik huzamosabb ideje ismer és megugat mindig, még sem akarom felgyújtani! 4 - 5 óra alvás elegendő egy felnőtt embernek a megújulásra, - ebben élek, nem kell senkinek megmagyaráznia! Ezért javasoltam a délelőtti idősávot a nyugira. Egyébként én simán megtenném, hogy nemes egyszerűséggel nem nyitnék ajtót a "jóbarátnak"! " - Ki az? Ja csak Ön?! További kellemes pihenést!" - Aztán mehet a dolgára, - előbb utóbb csak megunja, - megfájdul a keze, fizikálisan elfárad az ajtó előtt ácsorgásban, sikoltozásban, - ha szerencséd van még rá is hívja valaki a rendőrt...
2019. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15%
#9 A társasházi együttélés szabálya mond neked valamit? :'D Gondolom te is füldugóztál... Nevetek a kommenteden!
2019. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 acelsziv ***** válasza:
57%
16: Nevethetsz de abban bizony benne van, hogy az életvitellel együtt járó zajok nem tiltottak. Tehát, ha te lehúzod a WC -t azért nem ugathat.
2019. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
26%

#16:

A társasházi élet nem egyenlő azzal, hogy mindenkinek be kell csicskulni, vágod, öreg?

2019. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen röhejes és abszurd a helyzet. Jó hogy nem majd lopóznod kell a saját lakásodban, mert egy félbolond h..lye azzal tölti a napjait, hogy hallgatózik és minden sz..rért felmászkál.

Teljesen megérteném a kiakadást, ha a hangos zene vagy tv zavarná, de ebben az esetben gyakorlatilag az zavarja, hogy éltek.


Szereltessetek zárat az ajtóra, hogy ne tudja az a vénember, csak úgy rátok nyomni az ajtót, ha kinyitjátok neki és mondjátok meg, hogy forduljon a panaszaival ahhoz, akihez akar. Mindenhol körbe fogják röhögni, hogy azért pampog, mert fölötte gyerekek laknak.

2019. febr. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szereltessetek zárat az ajtóra ---> azt akartam írni, hogy rácsot szereltessetek...
2019. febr. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!