Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidékiek! Ti is arra vàgytok...

Vidékiek! Ti is arra vàgytok hogy vàrosban lakjatok?

Figyelt kérdés
Én nagyon. Az olyan jó. Annyi jó csaj van meg jó helyek. Ezen a szr faluban itt semmi nincs raadasul itt mindenki koszon mindenkinek. Undorito. Hanyinger. Mindenki tudja ki mi csinal.
2019. febr. 26. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország egyik legnagyobb városának belvárosi részén lakok.

Tini vagyok, persze ,jó meg minden.

De este van hogy elsirom magam, annyira hiányzik a falusi élet, az állatok, a levegő, az a toposz, melyet a falu nyújt...:)


Mindenki vágyik valami után. Sose lesz tökéletes semmi.

Ez előre fog téged juttatni az életedben, lehet a következő célod az lesz, hogy eljuss városi egyetemre.

2019. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én falun laktam 11 évet (1 és 12 éves korom között, azelőtt meg külföldön), hát szerintem is sz***r, vissza nem mennék az biztos. Azóta városban élek, sokkal jobb.
2019. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor olyasféle faluban laktam amit leírtál, én is vágytam arra hogy városi legyek és az is lettem. Aztán az évtizedek alatt kezdtek hiányozni a falu előnyei. Például hogy a szülői ház gyakorlatilag rezsimentes és az élelmet is megtermelhettük otthon. Így még munkahely nélkül is fejedelmi lakomáim voltak minden nap. Aztán a szomszédmentessége is eszembe szokott jutni mikor például egyik szomszédnak éjjeli 2-kor jut eszébe teljes hangerőn tévézni. Továbbá a tiszta levegő előnyére is rájövök egy-egy biciklitúra után amit valahol az érintetlen erdei utakon csinálok vagy ha 1-2 napra visszamegyek a falu széli természetben lévő szülői házba. Aztán amikor egy-egy munkahely körbetartozások miatt nem fizeti ki a bérem, akkor meg az jut eszembe hogy az ördögbe is, hisz a szülői háznál nem csak napi egy szatyor tojást vittem be a kapirgálásból élő tyúkok alól hanem akár ízletes pisztrángot is tenyészthetnék. És akkor van mit enni.

Tehát a városiak meg vidékre vágynak, ahogy például ez a hölgy oda is költözött, nem is akármennyire:

[link]

2019. febr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Embertömegek, kosz, zaj, depresszív panel- és betondzsungel, mindenki idegen, stb.
2019. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Jó, költözz csak "nagyvárosba". Ott majd nem köszön neked senki, sőt, majd lelöknek a villamosról, de úgy, hogy majdnem bezuhansz a kerekek alá, majd folyamatosan zaklatnak téged a csövesek, a C-emberek, a drogosok, füvesek stb., kerülgetheted a vizelettócsákat, utazhatsz csúcsforgalomban a kék buszokon, de úgy, hogy szardíniává présel a többi utas. De tovább is van, mondjam még?
2019. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csakis kisvaros. Nagyon jo aranykozeput, kevesebb elony, de sokkal kevesebb hatrany.
2019. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Azért nem mindegy, hogy falun milyen életminőségben élsz.

Ha van lóvéd, jó házad, menő kocsid,... Na akkor nincs gond.


És hiába élsz BUDAPESTEN, ha napi 12 órában takarítasz egy plázában.

2019. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az indokaidat, egyet kivéve: miért baj, ha az emberek köszönnek egymásnak?
2019. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vidéki, de leírnám a véleményem, ha nem gond. Kis faluban, ahol kb. semmi nincs, én sem laknék, de egy jól ellátott kisvárosban igen. Nos, épp egy ilyen kisvárosban van egy házunk, ahová, ha minden jól megy, nemsokára költözni fogok. Tősgyökeres budapesti vagyok, de képtelen vagyok megszokni ezt a várost, ez a tömeg, zaj stb. nekem már sok! 20 éve megvan az a házunk, sokat voltam már ott, így ismerem nagyjából a várost. Több rokonom is lakik ott (az egyik pont szembeszomszéd), akikkel jóban vagyok és a többi szomszéd is rendes. Tisztában vagyok minden hátrányával és előnyével ennek a költözésnek (20 év alatt volt időm ezeket kitapasztalni) és tudom, hogy meg fogja érni elmenni Bp.-ről, annak ellenére, hogy néhány dologban nehezebb lesz az életem. Amit még hozzátennék, hogy elég jó helyen van ez a kisváros, abból a szempontból, hogy két nagyobb város is viszonylag gyorsan elérhető onnan, tehát nem a világ végén van ez a település. A családom próbál lebeszélni, de én hajthatatlan vagyok. Nekem többet ér a nyugalom, a jó levegő, a hatalmas saját kert/udvar stb., minthogy 5 percre legyen a bolt...
2019. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!