Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nektek mennyire számít az,...

Nektek mennyire számít az, hogy hol éltek?

Figyelt kérdés
Például kertes ház, vagy lakás, milyen a környék, rendben van-e tartva a kert, tisztaság van-e, milyen színű a szoba, mire néz az ablak, világos-e a lakás, milyen messze van a buszmegálló, a bolt, vagy a belváros, kedvesek-e a szomszédok, sokat ugat-e szomszéd kutyája, meg még kismillió tényező. Szerintetek ezek mennyire befolyásolják egy ember életminőségét, vagy akár a boldogságát? Lehetséges, hogy akik nem szeretnek otthon ülni, és mindig mennének valahová, azok igazából nincsennek megelégedve a lakhelyükkel, a környezetükkel?

2019. márc. 19. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy számít. A környék is, meg a lakás belül is. A szomszédok különösebben nem érdekelnek, amíg nem elviselhetetlenek, addig felőlem azt csinálnak, amit akarnak.
2019. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
72%

Az eddigi életkörülményeimet írom le és az ebből fakadó tapasztalataimat.

Egy megyeszékhelyű városba költöztem suli miatt. És itt élek a mai napig. Albérletezek, így sok helyen megfordultam.

Eleinte mindig az "elit" negyedekben laktam. Jó környéken. De a lakások azok kritikán aluliak voltak. Hiába volt újépítésű lakásba, vagy történelmi emlékű épületbe, nem ismertem a szomszédaim, a lakókat. És senkit nem is érdekelt, hogy én odaköltöztem. Az első albimban 1 év után futottam össze az első emberrel a lépcsőházba. Tehát hiába voltam felkapott negyedbe, jó környéken, olykor panorámás lakásba... a lakás maga mindig nagy csalódás volt, trehány főbérlőkkel, akiket hidegen hagyott a kiadott lakás, és szinte érdektelen szomszédokkal, lakótársakkal. De a környék tiszta, rendezett volt.


Most egy éles váltás jött. Az új albink, egy ipartele közeli hely. Sok itt a balhé, kinn fekszik a város szélén. Kocsma, kocsma hátán. A környék is lepukkant, szemetes, és a lakásunk is egy kommunista időkben épített tömbház. Ellenben a lakás eddig palota ahhoz képest, ahol eddig laktunk. Felújított minden. Szép új bútorokkal, tágas hellyel... és itt van lakóközösség. Ismerem már az első héttől a szomszédaim, a ház "lelkét" aki egy idős néni, és amióta felhúzták a házat azóta itt lakik. Itt vannak gyerekes családok, kutyás családok. Az alsó szomszédom mindig küld valami finomságot fel nekünk. Szeretik, hogy mi lakunk itt, hogy érdeklődünk felőlük, hogy mikor ideköltöztem bemutatkoztunk. És én is szeretem, hogy ismerem a szomszédaim, kedvesek, segítenek, ha bajban vagyok (pl. elfogyott a sütőpor.)


Szóval összességében, én jobb szeretek a "rosszabb" környéken élni, ebbe a lepukkantabb házba, ahol kedvesek a szomszédaim és nagyon szép a lakásunk. Mint amikor a jobb környékeken laktam, szép házba, rendezett utcába, de szinte nem volt lakóközösség és a lakások is elég problémásak voltak.

2019. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Volt, hogy számított, míg csak a 10 emeletes variánst ismertem, ma már mindegy... Egy kutya a dolog.
2019. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nagyon fontos hogy hol élünk. Szerintem az életminőséget is befolyásolja, de a boldogságot jobban. Az hogy akik utaznak nincsenek megelégedve az hülyeség mi is sokat utazunk de nem ezért csak jó megismerni a többi kúltúrát, meg kikapcsolódás. Biztos van olyan is aki azért utazik mert nincs megelégedve az otthonával, de én ilyennel még nem találkoztam.
2019. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4: Nem konkrétan az utazásra gondoltam, hanem arra, hogy valaki például -parasztosan fogalmazva- be van sózva, és mindig menne valahová, kocsmába, moziba, kirándulni, plázázni, át a haverokhoz, bárhová a lényeg, hogy ne kelljen otthon ülni.
2019. márc. 19. 18:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a kirándulást nem sorolnám ide, de amiket felsoroltál azok közül az összes igaz ha folyton menni akar akkor nagy valószínűséggel nem megfelelő az otthona, de ha pl. Heti egy vagy havi egy akkor az teljesen érthető mert jó szórakozás. 🙂
2019. márc. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyannyira számít, hogy jelenleg el sem tudnám képzelni, hogy máshol éljek (pedig Budapest külvárosában lakom). Sokfelé járok a városban és mikor egyes rossz környékekre érek (sok ilyen van, főleg a VIII., IX., X. kerületben), belegondolok, hogy ha ott kellene élnem, valszeg lelkibeteg lennék. Először tehát a környék számít, aztán a szomszédok, a lakás állapota nem annyira lényeges, mert azt úgyis A-Z-ig felújítom.
2019. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon számít.


Én 30 évesen 7m2 szobát bérelek, lakótársat kerülgetek, zajosak a szomszédok, a ház is lepukkant. Néha az életkedvem is elmegy ha hazajövök és elgondolkozom, hogy van-e így értelme dolgozni egyáltalán.


Jelen esetben úgy vagyok, jó lenne egy saját kis ház valahol Agglomerációban, ahol nem megy el az életem utazással, de csendes környezetben magam lehetek.

2019. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat számít a környezet.

PL mennyire esik kívülre és mennyire nyugis, vagy mennyire forgalmas, vagy mennyire van messze a városközponttól, hány perc alatt lehet akár gyalog is mindent elérni, ami fontos lehet; pl bolt (akár kaja, ruha, vagy kreatívos is) , posta, bank; vagy pl mondjuk ha valakinek van gyereke, tudhasson kint az udvaron is rohangálni egyedül:) Vagy pl jó ha van park meg fagyizó meg játszótér is azé még:D Meg még mit akartam... Ja amúgy kutyasétáltatós hely is igény szerint:D Ja meg még saját magunknak termelni, vagy pl mennyire érzi biztonságosnak a környéket az ember; szal ja igen, a gyerekeset kezdtem el, pl iskola, óvoda, meg ja igen, még a szülőnek a munkalehetőség is lehetőleg elég közel legyen. Meg pl nyugis hely legyen , de azért lehetőleg ne túl falusias, hanem olyan pont jó, olyan közép:) Budapest és egy kis falu közti átmenet pl forgalom tekintetében:) Meg pl nem szeretem, ha olyan öreges házak vesznek körül. Az tud szép lenni, meg meghitt hangulatos, ha pl csak egy van belőle a környéken, de ha az egész olyan, az már nem csábító, az már nem szép pl.

2019. márc. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*ja meg még pl buszmegállók milyen messze vannak; vagy pedig például a buszmenetrend is, mert vannak olyan városok, ami helyekre borzasztó a közlekedés, mert pl egyetlen busz van, azzal pl épp beérsz 8-ra, de mondjuk vagy kétóránként van busz; vagy tényleg kettő megy egész nap, tehát mondjuk egy oda 8-kor, a másik meg vissza délben, vagy délután 4-kor, azért az elég nagy szívás, és én pl nem is akarok kocsit se venni, tehát nekem fontos az is , hogy gyalog elérhető legyen minden könnyedén, ne kint legyen a píííbe a pusztába:) xD sZal pl az tök jó, hogyha negyed v fél óra gyaloglással mindent el lehet érni:)
2019. márc. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!