Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni azokkal a...

Mit lehet tenni azokkal a lakókkal szemben, akik évről évre bojkottálják a közgyűlésen elfogadott épületfelújítással kapcsolatos döntéseket?

Figyelt kérdés
Évek óta húzódik a társasház jelentősebb felújítása, szigetelni kéne, fűtést korszerűsíteni, a közgyűlésen már több ízben döntöttek azok a lakók, akik részt vesznek ezeken az eseményeken, szükség lenne a korszerűsítésre, mert az épület öregszik, de mindig vannak, akik ezeket a határozatokat megvétózzák, és ezek természetesen mindig olyan lakók, akik nem mennek el a közgyűlésre, és nem is képviseltetik magukat mással.
2019. ápr. 1. 22:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Korábban úgy volt, hogy miután a lakógyűlésen résztvevők szavaztak, mindenkinek bedobálták a postaládába, hogy szavazhasson minden lakó.

Nekünk, akik már régóta szeretnénk ezt a felújítást, mert látjuk, hogy kell (40+ éves épület), tele van a hócipőnk azzal, hogy mi vesszük a fáradságot, és ott vagyunk, vagy küldünk valakit helyettünk, aki ott tud lenni (én olyankor apámat kértem meg), döntünk valamit, és aki nincs ott, azok mindig elgáncsolják a tervet. Úgyhogy most azt határoztuk, hogy ne legyen ilyen utószavazás, amit ott határozunk mi, akik ott vagyunk, azt tekintjük érvényesnek.

Most egész jó lehetőséget sikerülhet megfognunk, csak akik megint el akarják gáncsolni, azokat az zavarja, hogy nem ingyen van, hanem fizetni kell. A szüleimnél volt korábban hasonló felújítás, sokkal kedvezőtlenebb feltételekkel, mégis megcsinálták. Van egy keret, de nem kötelező a teljeset kihasználni, és ami már el van végezve, azt nem kell újra megcsinálni, amit a lakások egyenként vehetnek igénybe, azt sem kötelező, aki nem akar például ablakcserét, azt nem kötelezik rá, nekem például nem kell elektromos hálózat felújítás, mert amikor beköltöztem, ezt megcsináltuk.

Állítólag 60 napon belül megtámadhatják a határozatot bizonyos feltételekkel. A felmérést közben meg elkezdték.

2019. ápr. 2. 12:53
 12/15 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Korábban úgy volt, hogy miután a lakógyűlésen résztvevők szavaztak, mindenkinek bedobálták a postaládába, hogy szavazhasson minden lakó."


Még egyszer hangsúlyozom, utólagos változtatás a lakógyűlésen elhangzottakról, az ott történt szavazásról nem lehetséges!!!!

2019. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi, bízom benne, hogy mindenki így látja majd tényleg, és végre nem a pattogóknak lesz igazuk.
2019. ápr. 2. 21:30
 14/15 anonim ***** válasza:
Balfæsz a közös kèpviselő
2019. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Egy cégnél van a közös képviselet, előttük állítólag rosszabb volt, de én akkor még nem éltem itt, nekik sikerült valami nagy adósságot ledolgozni.
2019. ápr. 4. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!