Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság irodai/adminisztratív...

Manapság irodai/adminisztratív munkakörben mennyire elfogadott a szakáll viselés?

Figyelt kérdés

A vendéglátásból jövök, és az előző főnökeim kerek perec kinyilvánították, hogy nem örülnek az arcszőrzet növesztésnek. Egyszer pl. rám is parancsoltak, hogy borotválkozzam meg.

Már régóta gondolkozom azon, hogy váltok, és elmegyek pl. egy multihoz valamilyen adminisztratív munkakörbe, vagy IT területre. A kérdés, hogy ott mennyire nézik rossz szemmel a szakáll viselést. Állásinterjún pl. jelentene ez bármiféle hátrányt?



2019. febr. 18. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem szóltak a szakallért. Irodai meló. De lehet főnöksėgfüggő is.
2019. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Normalis helyen nem, foleg, ha ugyfellel nem talalkozol. Idiota fonokok mindenhol vannak persze.
2019. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen elfogadott, ha ápolt, és nem egy bozont. Sőt, mostanában minden második férfinak van, szóval már nem is különlegesség.

Szerintem vendéglátásban a higiénia (pl. belehullik az ételbe) miatt és nem a kinézeted miatt szóltak.

2019. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Hivatal, azaz irodai. Relatíve sok szakállas van. Semmilyen kritika nincs ellene. Ha megnézed a sok, új budapesti borbélyüzletet, szerinted a burkolókból vagy a multis irodistákból élnek?
2019. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk itt a munkahelyen sok férfi kollégának van szakálla - a vezetőségtől kezdve a diszpécserig, ügyfélszolgálatosig sokaknak van.


Vendéglátásban a higiénia miatt kizáró ok.

2019. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy kolléganőm hord szakállat, meg bajuszt is. Ha közelről van nézve, látszik az arcán a ronda szőrszálak. Má mondottuk neki hogy borotválkozzon meg, de csak sértődik rajta.
2019. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 18. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyéntől is függ. Van akinek dús, erős, ápolt arcszőrzete van ami jól néz ki. Nekem meg elég ritkás és úgy nézek ki tőle mint egy igénytelen csöves.
2019. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vendéglàtàsban csak azért szólnak mert beleeshet a szöröd az ételbe vagy az italba és nagy baj lehet belöle. Màs munkahelyeken nincs jelentösége annak hogy van szakàllad, szerintem.
2019. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Túlnyomórészt szállodai recepción dolgoztam, ott is szóltak. Amit fent említettem, hogy konkrétan rám parancsoltak, hogy borotválkozzam meg, az is recepción történt.


Egyébként ez szerintem valami régi berögződés lehet. Nagyszüleim is állandóan piszkáltak, hogy "De ugye nem így mész majd dolgozni?", meg hasonlóak.

2019. febr. 18. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!