Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés
szajhos nevű felhasználó kérdése:

Az ázsiaiak miért nem használnak függönyt?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kínai, érdekesség, függöny

ápr. 6. 22:12  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Nem hallottam még ilyenről egyik ázsiai nemzetről sem, de kicsit specifikálhatnád, hogy kikre gondolsz? Volt indiai ismerősöm, náluk volt függöny.

Akármelyik ázsiai Youtubeost nézem (kínai, japán és koreai) náluk is van, amikor magyar/angol Youtubeosok mennek hotelbe, azokban is van függöny, szóval nem tudom, hogy hol nem lehet? :D

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont ápr. 6. 22:48 Privát üzenet
Nem kevered ezt a Svájciakkal? :D

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont ápr. 7. 02:11 Privát üzenet

Svajcban is van fuggony...

Szerintem az illeto egyvalakinel latta hallotta ezt, es van annyira infantilis, hogy azt gondolja akkor ez MINDENKIRE igaz. :) aranyos mindenesetre. Kifejezetten aranyos..

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont ápr. 7. 07:08 Privát üzenet

Hát én pl. New Yorkban ahol laktam, sehol sem volt függöny, bármikor végig néztem ahogy a szomszéd asszony fürdik stb.

Trondheimben (Norvégia) sem volt sem a mi, sem a szemben lévő házon függöny, de senkit nem zavart és nem csinált belőle ügyet. És Szingapúrban a hotelszobában is csak sötétítő függöny volt, más nem.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont ápr. 7. 08:24 Privát üzenet

#3:

Figyelj, öreg, hiába nullázol le, nézz utána, majdnem minden weboldalon azt írják, hogy Svájcban 95%-ban nem szokás a függöny.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont ápr. 7. 15:39 Privát üzenet
Svéd.oban sincs csak elvétve. Itt élek, nem hallomásból tudom.

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont ápr. 8. 10:40 Privát üzenet

németben is luxus a függöny😅

Engem kiráz a hideg a tudattol h este eg a villany a lakasban,

es barki belát😳

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont ápr. 8. 17:18 Privát üzenet
Hollandiában szokás, hogy nincs függöny. Azért, hogy az embereknek ne pletykáljanak, amíg a férj a messze kereskedő hajóúton van, távol az otthonától. Hogy mindenki láthassa, hogy nincs senmmi titkolni, rejtegetni való. Persze nem illik beleskelődni...

# 8/11Időpont ápr. 9. 07:29 Privát üzenet
Miért? Hollandiában az ablakban szexelnek ha szexelnek? Mert ha nem, akkor függöny ide, függöny oda nem sokat ér ez a magyarázat - még ha igaz is:)

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont ápr. 9. 09:15 Privát üzenet
masni1 nevű felhasználó válasza:

Északi országokban többnyire azért nem használnak függönyt, hogy jelezzék, nincs rejtegetnivalójuk, dicsekszenek a berendezéssel ( Pláne ha jó drága,) és függöny nélkül világosabb a lakás is nappal.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont ápr. 13. 18:13 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Azokhoz szól a kérdésem, akik írnak napirendet (használnak naptárat, határidőnaplót) stb. Hogyan csináljátok? Órára be van osztva a napotok vagy szabadabban? Én most kezdek bele...
A sportolók használnak ún. szuszpenzort?
Szóljak a kertszomszédunknak, hogy nem szeretném, ha használnák a gyerekei medencénket?
Hogyan űzzem el a házam előtt tivornyázókat? A házunk előtt van egy hidrofor, amit ülőalkalmatosságként használnak és minden este 9 órától éjfélig, de van, hogy hajnali 4 óráig...
Miért kell égetni a villanyt egész éjszaka a szomszédnak? Most en szerezzek sötétítő függönyt?
Amerikában miért nem használnak függönyt?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!