Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet ezt normálisan...

Hogy lehet ezt normálisan közölni? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb fél éve új szomszédaink lettek. Egy normális, középkorú pár, 2 gyerekkel. Egész jóban vagyunk velük (ahogy minden szomszéddal).


A fiuk kb 12 éves lehet. Szerintem nem teljesen normális. Kimegy a kertbe és torka szakadtából üvölt, mint egy retardált. Baromi idegesítő fél óra után, nem hiszem el, hogy őket nem zavarja. Ráadásul van 1 2 hónapos kishúga is.


A másik szomszédban 4 gyerek van, ők is labdáznak meg hangoskodnak, de senkit nem zavar, gyerekek. De ez a kissrác valami eszméletlen módon idegesítő, folyamatosan üvölt. Már kérdezte tőlem múltkor a mellette lakó szomszéd is, hogy mi a franc baja van ennek (ott egy 7 éves gyerek van), tehát nemcsak engem zavar, hanem a fél utcát. Nyilván engem (meg a másik szomszédot) a legjobban, hiszen mi halljuk a leghangosabban.


Az a bajom, hogy a szülőkkel jóban vagyok, nem akarom őket megbántani vagy összetűzésbe keveredni velük, de egyszerűen nem tudom kultúráltan előadni fél óra telitorokból való üvöltözés után, hogy kössék be a gyerek száját vagy bánom is én mit csinálnak vele, csak fogja be végre.


Az egyik szomszéd szerint be kellene dobni nekik egy levelet emiatt. Én ennek nem annyira vagyok a híve, inkább szeretem személyesen, de itt nem tudnék higgadt maradni.


Van valami ötletetek?



2019. ápr. 17. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet, hogy down-kóros vagy egyéb szellemi fogyatéka van?

Bár a kedves szülők se annyira normálisak ezek szerint, ha szerintük ez így rendben van, hogy egy 12 éves fiú csakúgy üvölt, mint a bőgőmajom.

Igenis közölni kell, hogy legyenek szívesek és fogják be a drágalátós kisfiuk száját, mert különben hívjátok a gyámügyet.

2019. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

A gyerek sérült, csak annak a módja kérdéses. Az ilyen üvöltés biztosan valami szindrómának vagy lelki bajnak a jele (pl. autizmus, iskolai stressz, iskolai zaklatás stb.).

Én a konfliktus megoldása és a jószomszédi viszony megőrzése érdekében pont hogy az idegen, de a témában szintén érintett szomszédot (ha lehet szülő, mert akkor hitelesebb) kérném meg, hogy beszéljen vele vagy vel együtt mennék át.

2019. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én nem tudom mi baja van, de tuti nem normális. De mondjuk ez engem nem is érdekel, felőlem a pincébe is lezárhatja, csak ne halljam. :D


Ha ez nem lenne elég, baromi irritáló hangja van és olyan, mint egy rekedt bőgőmajom.


Ha nem találok kultúrált megoldást, akkor szólni fogok mindenképp, maximum megromlik a viszony. Nem vagyok köteles elviselni, én sem viszem ki a mélynyomót a teraszra...

2019. ápr. 17. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nekem volt egy szomszédom, akinek a gyerekével úgyszintén voltak gondok, ami engem is érintett sajnos.


Én úgy próbáltam megoldani, hogy leültem a szülővel és elmondtam, hogy mi a problémám nekem a gyerek viselkedésével, illetve én mikre gondolok, mi lehet a kiváltó indok és mi lehet rá a segítség és, hogy én tudok e valahogyan segíteni.


Ilyen esetekben a szülők gyakran érzik úgy, hogy "Ez még belefér" vagy "Az én energiám is véges" vagy "Van 1-2 furcsasága a gyerekemnek, de jó gyerek", stb. és gyakran, ha szólnak nekik, támadásnak érzik, egyrészt, hogy miért minden felelőség ráhárul, másrészt meg úgy érzik, őket becsmérlik azzal, higy a gyerekre panaszkodnak.


Ezért, ha bele szeretnél ebbe cseppenni, mindenképp fontos, hogy ezt megértően tedd és inkább segítőkészséget, mint antipátiát mutass.

2019. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Hivj ki egy csaladterapeutat hozzajuk. Az majd megmondja nekik,mit kell csinalni.
2019. ápr. 23. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adj neki karamellás, azt a száj ragasztó fajtát, attól nem tud kiabálni.
2019. máj. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!