Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mint mondjak a lakotarsamnak...

Mint mondjak a lakotarsamnak hogy végre kitakaritsa a rá eső részt normálisan?

Figyelt kérdés

Hárman lakunk, el van osztva ki melyik helyiséget takarítja. Én és a másik lakótársam alaposan megcsináljuk, de a harmadik lány 5 perc alatt végez. Most példaul a konyhába volt és csak feltöröltE a padlót ( pedid millió más munka is lett volna) Mondtuk mar neki hogy ezt is meg azt is meg kéne csinalni, de elég hülyén jön ki hogy takarít és mi kell mondjuk neki hogy vigye mar le a szememet onnan ahol takarít (mintha magától nem kene tudja) és még akkor is megsértődik. Valahogy ugy akarnám neki megmondani hogy ne sertodjon meg (mert nagyon sértődős).

Ő azt hiszi hogy nagyon jol kitakaitott.

Az jo volna hogy?!: : "Xy miért nem takaritod ki a konyhát alaposabban kicsit? Nem mondtam hogy nem vegeztél eddig jo munkát csak van meg mit megcsinálni.segitsek?" Bar szerintem emiatt is megsértődne és az lenne a válasz hogy: "mindig velem van bajotok, én már megcsináltam". Plusz hétfőn kértük meg hogy csinálja (mi megcsináltuk akkor) semmi dologa nem volt egesz heten és szerdán szánt rá csak 5 percet .


2018. márc. 15. 06:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Kitaláljátok, hogy mostantól a problémák elkerülésének érdekében minden héten kiteszek egy lapot, amin a teendők vannak felsorolva, hogy kinek mit kell megcsinálnia tételesen. Mellé egy kis kocka, amit ki kell pipálni ha végzett vele.


Saját magatoknak és neki is kigyűjtitek. Utána nyugodtan a szemére lehet hányni, ha a mikró belülről úgy néz ki, mint a szemétdomb.

Hiszen ott lesz a papíron és ha kipipálta az azt jelenti, hogy megcsinálta.

De ha csak tényleg olyan lusta vagy "királykisasszony", akinek otthon nem kellett semmit sem csinálnia ezért nem tudja, hogy mi hogyan működik, látni fogja, hogy nem csak felmosni kell.

2018. márc. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor az lenne hogy kipilálná hogy megvan és megcsinálná nagyjából
2018. márc. 15. 07:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem ugy hogy jo legyen csak nagyjából
2018. márc. 15. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!