Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarországon miért gondolja...

Magyarországon miért gondolja az emberek egy bizonyos rétege azt, hogy alanyi jogon kellene járnia a lakhatásnak?

Figyelt kérdés

Elképedve olvasom, hallom, ahogy azon panaszkodnak, hogy 5 év munkaviszony mellett nem jön össze egy budapesti, belvárosi lakás ára. Többet dolgozni, magukat képezni ezek az emberek nem akarják. Várják a sültgalambot, a jól fizető munkahelyet a szomszédban, ahol dolgozni sem kell igazából. Akinek meg több van, mert megdolgozott érte, azt lenézik és zsigerből gyűlölik.


Miből fakadhat ez a nem normális, a valóságtól teljesen elrugaszkodott mentalitás?


2019. máj. 5. 13:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Iskolázatlanság, ebből fakadóan pedig tudatlanság és a világ dolgainak, összeföggéseinek meg nem értése
2019. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Senki nem gondolja ezt, szimplán felháborítja a kétkezi munkát végző emberek nagy részét hogy húgyért-szarért dolgozzák ki a belüket, még a pökhendi, magát hasznosnak tartó tintafosó kapja a nagyja lét, az aki tényleges hasznos munkát végez annak meg kiszúrják a szemét 130-160k-s fizetéssel, mikor az albérletek meg 100 000 körül vannak. Nálad is ordít ez a nagyképű megfogalmazás "megdolgozott érte", igen, mert a napi 8-10 órában güriző munkás az nem dolgozott meg a pénzéért... Fusztrálja az embereket, ha nem kapnak eleget a munkájukért, és jogosan idegesíti őket, és akkor még a magatfajta, "én vagyok az mr. művelt hasznosember mert van papirom" még provokálja is őket.
2019. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%
Itt az iskolázatlanság és ostobaság mintapéldánya, a 75%-os. Már a másik kérdésnél is írkálja a b.romságait. Fusztrált, mert nem keres annyit, mint azok, akik az irodában a tényleges munkát végzik. Azt hiszi, hogy ő végzi csak a komoly munkát, mert ő fizikai munkát végez. Beszűkült gondolkodású az ilyen sajnos, nem lehet velük mit csinálni
2019. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
17%
Első vagyok, nem ugyanaz a 67%-os, mint a harmadik, de pont erre a mentalitásra utaltam amit a hármas ír...
2019. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg inkább pont az a probléma, hogy a mai világban nem lehet egy panel lakás árát megkeresni egy alacsonyabb végzettséggel. És mielőtt egy okos elkezdi az irigykedős szövegeit, én nem irigykedek mert havi 500k-t stabilanm egkeresek, de ettől függetlenül énis pofátlanságnak tartom, hogy csak a sok pulyát potyogtatótak segítik. Aki meg dolgozik évekig mint állat, nem tud egy panelt se megfizetni. Ez igenis felháborító. Főleg úgy, hogy az egyetlen segítséget meg gyerekvállaláshoz kötik. És csodálkozunk, hogy a sok fiatal 20 éves szüli orrba-szájba a gyereket, hogy tudjanak házat venni majd szétmennek mert megutálják egymást. Egy normális orszűgban igenis 5-8 év munkával hitelre tudni kéne venni egy panelt egy kétkezi munkásnak. És nem úgy, mint manapság, hogy kb az én fizetésem a belépő, egy ház vásárláshoz.
2019. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó, azért azt nem kellene elfelejteni, hogy most mindenki budapesti frekventált helyen lévő lakások/házak árával dobálózik úgy hogy jó esetben érettségije, vagy szakmája van. Az utóbbi pár évben elszálltak az árak az tény, és a támogatás is sz*r, én sem akarok gyereket, esélyem sincs semmi támogatásra. De régen sem azok vették a fentieket, akik műszakoztak a gyárban.... Na meg ott van az a réteg akiknél a devizahiteles korosztály észbekapott, hogy nem tud a gyerekének támogatást adni a rossz döntései miatt. Régen ez a támogatás sokaknál megvolt
2019. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

#6


Van benne igazság, de azért valljuk be, hogy a 70/80-as években azért 2 szakmunkás feltudott húzni Budapest agglomerációjában egy kertes házat. Tudom, mert nagypapámék is ezt csinálták pedig egy villanyszerelőről meg egy óvodai dajkáról beszélünk.


Ezt manapság hol van esélye 2 ilyen embernek? Amikor 40 milla a belépő egy Budapest környéki agglo kertes háznak?

2019. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

A pedagógusok fizetése nulla (anyám is az), de egy villanyszerelő hazavisz annyit mint te, ha jól csinálja amit csinál.

Aláírom, hogy az árak gyorsabban emelkedtek mint a bérek, de azért általánosan ha mindenki hasonló színvonalú házban gondolkozna, mint 40 évvel ezelőtt tette volna, akkor egyáltalán nem nyílt annyit az olló, mint mondják

2019. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés más és más megközelítéssel már naponta van kiírva, hol itt, hol más kategóriában. Szerintem unalmas...
2019. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Stadion legyen alanyi jog, vagy a szükséglakás? Azért elgondolkodtató, nem?
2019. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!