Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi van, ha az egyik szomszéd...

Mi van, ha az egyik szomszéd önhatalmúlag kisajátított bizonyos területeket egy társasházban?

Figyelt kérdés

Barátnőm egy 6 lakásos társasházban lakik. Jóba van mindegyik szomszéddal egyet kivéve. Én ugyan még nem találkoztam vele, de egyszer már láttam. Hát elég mogorva kinézetű alak.

Párom mesélte, hogy amikor odaköltözött egy "új" család, akkor ez a bizonyos szomszéd közölte vele, hogy az első parkoló az övé. Mivel ő (a hölgy) új volt ott, így behúzva fülét el is fogadta és annyiba is maradtak.

Amióta én odajárok, a bicajomat az alagsori lépcső alá szoktam betolni egészen ameddig lehet, hogy a mellette lévő két-három kerékpárt szépen ki lehessen onnan venni. De ez a bizonyos szomszéd minden alkalommal (mire kilépek a lakásból) csak azt látom, hogy betolja középre, hogy mindenkinek útban legyen.

- Elsőre gondoltam, hogy odaláncolom a lépcső alá és akkor nem tudja onnan elmozdítani.

- Másik gondolatom az volt, hogy szerkesztek valami elektronikai kütyüt, ami akkor jelzést ad nekem, ha megmozdítják a bicajom és kimegyek.

Igaz, hogy ezek ki se dugják a fejüket a lakásból, ha valaki ott van a lépcsőházban. Gyerekükben annyi sincs, ha ráköszönök visszaköszönjön. Örökké ordibálnak (lakáson belül). Árad a lakásból a büdösség. jó hogy még nem r.o.h.a.d.tak meg a szaguktól.


Azon gondolkoztam, ha véletlen találkoznék velük és szóvá tenné, hogy az a terület az övék, akkor visszaszólok neki, hogy papírod van róla?

Vagy Torrente után: Ne b.u.z.i.z.z.á.l már itt!

De az első kérdésem biztos az lesz, hogy: Köszönni tudsz?


Ha nem ez, akkor másért szólnak majd be jóslatom szerint.


Találkozott már valaki hasonlóval?



2015. ápr. 13. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hálát adok az Istennek hogy kertes házban lakom!


Őszinte részvétem minden bérházban lakó egyénnek :(

2015. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ritka az a társasház, ahol nincs legalább egy idióta, nem tudod, mit szabadítottál most el:-) Én is tudnék több oldalt írni, de inkább nem húzom fel magam.

Amúgy egyszerű a történet: te vendég vagy (ha jól értettem), barátnőd viszont megteheti, hogy becsönget hozzájuk, és megkérdezi, szerintük hova rakhatod a biciklidet, mutassák meg, hol nincs útban. Sokat ne remélj ettől, nem fogtok dűlőre jutni, jelezni lehet ezzel, hogy marhák, csak nem biztos, hogy érdemes:-(

2015. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze vendég vagyok ott. Most. De neki nem kell tudnia, hogy nem-e lakom már ott esetleg. Így akár lehetek teljes értékű lakó is.


Azért érdekelnének történetek és megoldások rájuk. Persze nem szeretném, hogy bárki is felhúzza magát e röpke történetek miatt. ;-)

2015. ápr. 13. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebayen tudsz venni kerékpár riasztót, de egyszerűbb ha lelakatolod én nem keresed a konfliktust. Fölöslegesen idegesíted magad.

Egyébjént mi 130 lakásosban lakunk, és szinte mindig ugyanott parkolok. Ez egy íratlan szabály, így könnyebb az élet. Ha megvtélen ellapátolom a havat magamnak, el is várom, hogy ott lakó ne álljon be!

Társasházban el kell viselni a "társakat"


Köszönés: Köszönj előre, ha nem köszön vissza, köszönj újra nyomatékosan, hogy vegye a lapot.


A gyerek más tészta. Nem tudhatod, miért nem köszön. Az enyém 7 éves. Pont az extrém magas IQ-ja miatt van benne egy görcs, ami niatt bem tud köszönni, nem neveletlen. 2 évig hordtuk pszichológushoz. Szóval ne ítélj elsőre!

2015. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!