Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet elviselni,...

Hogyan lehet elviselni, amikor mindenkinek egyszerre kell a lakásban a fürdő és a konyha?

Figyelt kérdés

Valamiért a mostani lakótársaságom kész agyrém ebből a szempontból. Hétköznap is, és hétvégén is szinte mindig egyszerre kelünk. Nem tudom hogyan. XD De borzalmas az egész, hogy emiatt rengetegszer lekéstem már a buszom, mert be kell jutni a fürdőbe is valahogy...á. de persze azt nem tudtam velük megbeszélni, hogy legyen felkelési rend, mivel ők "kelnek, amikor akarnak/tudnak, ezt este nem lehet megmondani"... de akkor minimum mossanak hajat este, és ne reggel, de ezzel se mentem semmire.


A konyhánál viszont nincs rosszabb. Az egyik lakótársam hozzám hasonlóan kb. Heti 2x főz, és a jó ég tudja hogyan, de mindig ugyanazt az idősávot nézi ki, amikor nekem is főznöm kéne. A baj csak az, hogy nekem sokkal kevesebb a szabadidőm, meg mondjuk melóba főznék 2 napra, nincs pénzem minden héten kaját rendelni, és múltkor is úgy jártam, hogy kellett volna meló előtt főznöm, de ő pont nekiállt, és így morcosan kénytelen voltam közölni vele, hogy "Ez aztán szuper, mert így kaját kell rendelnem két napra, és nem örülök neki. Úgyhogy ezentúl ezt meg kell beszélnünk, mert máshogy nem tudok hozzád alkalmazkodni." Erre a válasz: "Na és te miért nem közölted tegnap, hogy ma munka előtt főznöd kell? Nekem ehhez semmi közöm."


És így éljek együtt valakivel, aki folyton útban van, de amúgy beszélni meg nem beszélünk, alkalmazmodni meg nem akar, mert hogy nekem semmi közöm ahhoz, mikor-mit csinál napközben. Szerencsére a másik lánnyal jóban vagyunk.



2019. máj. 10. 10:00
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen, valóban zavarják bizonyos dolgaim. De nincs joga szólni olyanért, hogy miért zuhanyzok este 11-kor, ha egyszer nem is értem előbb haza a munkából, nem azért zuhanyzom későn, mert nem vagyok rá tekintettel. Ezen kommentje óta nincs mit tárgyalnom vele, annyira kiakasztott. Én sem szólhatok azért, ha reggel 6-kor hajat mos, mert ilyesmiért nem illik. Ha hajnal 2-kor szárítanánk hajat, az más tészta lenne. Volt olyan lakótársam, akinél ez rendszer volt.


Szóval igen, belátom, gyerekes volt a durcám, de azért az sem volt oké, hogy amikor épp takarítottam, megmondta, hogy éhes és főznie kell. Persze nem voltam képes azt mondani, hogy várjon fél órát, hanem azt gondoltam, hogy tartsa tiszteletben, hogy én voltam ott előbb, ha látja, hogy takarítok. De végül ráhagytam és megmondtam, hogy főzzön, de akkor aznap már nem térek vissza konyhát takarítani, mert egyszerűen nem fér bele az időmbe, és nem hazudtam, el kellett mennem azelőtt, hogy befejezte volna a főzést.


Azt sem tartom fairnek, hogy folyamat otthagyja mindenhol a főzés után keletkezett dzsuvát,morzsákat,teafoltokat és naná, hogy nem takarítom ki utána a sütőt, eszem ágában sincs. A másik lakótársam sem hajlandó utána takarítani, szóval nagyon koszos a sütő, mert maga után akkor se takarítja ki, ha ő a "hetes". XD


Végeredményben sem én,sem a másik lakótársam nem mer lépni, hogy könnyebb legyen a harmadikkal. Azért 8 év korkülönbség az 8 év korkülönbség.

2019. máj. 12. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!