Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vályog, tégla háznál, hogyan...

Vályog, tégla háznál, hogyan lehet növelni a belmagasságot? Elől a két szobába és a folyosón elég magas, de a hátsó szoba, fürdő, konyha alacsony.200cm. Le kell cserélni az egész tetőt és úgy megemelik?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze! A tetőt vissza kell bontani és az egész födémet meg kell emelni. Ami nagyvonalakban arról szól, hogy a födémgerendákat is visszabontva téglából körbe fel kell falazni, majd új koszorút önteni, végül az átmenő födémgerendákat visszapakolni és új tető. Kb így néz ki a dolog
2019. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Vagy bontani a födémet és a tetőt szigetelni.
2019. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
A régi tetőt már vissza nem igen rakod
2019. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Vagy leásol és lesz néhány lépcső hátulra.
2019. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
A leásás nagyon rossz ötlet, egyrészt a vízszigetelés hiánya miatt könnyen feljöhet a talajvíz, másrészt az alapok megtámasztásának hiánya miatt becsúszhat a fal.
2019. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A leásás ugye csak vicc volt?' :O
2019. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Én pl leástam és akkor mi van? A házam kissebb dombon van. 30 centit leástam. Alapja se volt a háznak. Szakaszosan kiástam méterenként a fal alját . Bezsaluztam és kibetonoztam. Természetesen vízszigeteltem az egészet. Mikor megkötött a külső talajszintet is csökkentettem a ház körül és az udvaron. Köszöni szépen jól van a ház. 11 éve. Nagyítóval se lehetne egy vizes foltot se találni.
2019. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó köszönöm a megerősítést.


Én írtam a leásást!

Sajnos látni, hogy a hozzászólók többsége teljesen fantáziátlan!

Az olcsón kivitelezhető FRAPPÁNS megoldás az nem menő náluk. Viszont egy olyan vályogháznál javasolnak teljes tetőcserét sok-sok millióért ami lehet, hogy jóval több mint amennyi a ház értéke.


Az otthonomban is vannak lépcsők, csak mi ezt SZINTELTOLÁSnak nevezzük.

(Lehet ezt is lepontozni, ha ez további kielégülést okoz.)

2019. jan. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!