Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Üdv milyen zugló közbiztonsága...

Üdv milyen zugló közbiztonsága ezeken a részeken?

Figyelt kérdés

Törökőr "városrész" (főleg ez érdekelne)


És


Örs vezér útja,ond vezér útja,szentmihályi út



Albérlet miatt kérdezem.



2019. máj. 10. 18:36
 1/5 Vree ***** válasza:
100%

Járok arrafelé, szerintem Zugló elég biztonságos. Volt egy rövid időszak még évekkel ezelőtt, amikor a k@rvákat kitiltottak a belvárosból és akkor több volt az örömlány, banda, hajléktalan, de akkor sem kimondottan súlyos, csak azért említem, mert mára semmi ilyen nem maradt kábé. Őrs vezér rendben van, bár az Árkád aluljáró vonzza a kéregetőket, meg az Őrtornyosokat, de atrocitásokról itt se hallottam, de mivel csomópont, elképzelhető. De gondolom úgyse mellette fogsz lakni, és azért a sok járat és áruház a közelben sokat segít is.

Törökőr egy kicsit lerobbant szakasz, a Bosnyák tértől kezdődő családi zöld övezethez képest, van egy-két utca, ház amire nem vennék mérget, hogy betörésbiztos. De amúgy ott van mellette egy csomó kiépített rész is, így csak terület neve alapján nehéz véleményt mondani, nézd meg személyesen. Én azt mondom, hogy ha nem pont egy romházat fogsz ki, akkor teljesen rendben van, átlag fölötti a kerület Budapesten.

2019. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Zuglói vagyok, és Alsórákoson élek, viszonylag közel az Örshöz, illetve az általad említett utcákhoz. Szerintem ez a környék teljesen rendben van, elérhető távolságban vannak üzletek, szolgáltatások, és a közlekedés is jó az Örs vezér tere közelsége miatt. Teljesen normális emberek vannak arra, hajléktalanokat, veszélyesnek tűnő alakokat nem szoktam látni. (Az Örsön vannak, de hát melyik forgalmas közlekedési csomópontnál nincsenek?)


Törökőrt pedig megmondom őszintén annyira nem ismerem. Volt olyan ismerősöm, aki a Fogarasi úti Tesco és Obi közelében lakik, voltam is nála, és az a rész nem tűnt különösebben veszélyesnek, bár azt sem mondanám, hogy annyira szimpatikussá vált volna. A Puskás Ferenc Stadion közelében pedig kifejezetten nem tetszik ez a kerületrész, már többször is hallottam, hogy nem egy jó hely. Meg itt gondold át, hogy a Hős utca sincs olyan messze, villamossal egy megálló.

2019. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Törökőri vagyok, Terézvárosból költöztünk, de nekem sokkal jobban bejön. Ugyanúgy városcentrum, metró, villamos stb, mégis zöldebb parkosabb. Fogarasi Tesco és Arena Plaza közel van, sok fa, Városliget szintén közeli.

Én biztonságosnak gondolom, sosem ért komolyabb baj, este is nyugodtak az utcák. 5 éve élünk itt, azóta ezek voltak/vannak:

Tesconal, 2x csöves kért pénzt, nem adtam erre leordít, de ez régen volt és nem is nagy szám. Tesconál előfordul, hogy kéregetnek, de hol nem.

Utcánkban télen próbáltak betörni, de ez is olyan dolog, hogy máshol is előfordul néha-néha.

1-es villamos vonalán Puskás és Népliget között elég necces vidék van, főleg a Hős utca, de én mindig ellenkező irányba megyek. Puskás még jó környék, ott van a készenléti.

2019. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat esetleg a várna u. Tábornok u. Őrnagy u. Milyen?
2019. máj. 30. 16:13
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
80%

Halihó!

Általánosságban minden zuglói kerületrész a pesti átlag felett van. Zugló "rosszabb" részei sem azt jelentik, hogy hú, gettó, hanem azt, hogy kevésbé jó. A Bosnyák tér mondjuk nyilván nem ugyanolyan, mint az Amerikai út, de nem rosszabb, mint mondjuk a Blaha, vagy a Moszkva.

Törökőrön például ami kevésbé jó, az a Szugló utca, vagy a Stadionok mellett az Utász, Zászlós, Őrnagy stb. De pl. a Fogarasi, Mogyoródi, Egressy, Róna arrafelé teljesen rendben van.

Rákosfalva picit más, kijjebb van, kisebb a nyüzsgés, de semmi baj nincs vele. Amire figyelni kell, az a közlekedés, de azt úgyis látod majd az albérletek árán.

Örstől, Pillangótól 10 perc a Blaha, a metró 3 percenként jár, de mondjuk Zugló belsőbb részeiből már nehezebb bejutni a központba.

Ha úgy lenne pénzem, ahogy most épp nincs, én simán vennék egy kertes házat valahol a Róna környékén :)

2019. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!