Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tehetek valamit, hogy jobb...

Tehetek valamit, hogy jobb belátásra bírjam a szomszédunkat?

Figyelt kérdés

A konfliktus oka, hogy hátul, a ház mögött van egy óriási víztartálya, ami ha megtelik vízzel, akkor természetesen kicsordul. Olyankor a víz a mi udvarunkba folyik át, egyenesen a garázsunk elé, majd végigfolyik az udvaron és ki a kapu alatt az utcára. Ebben az évben már nem egyszer az utcán kellett hagynunk a kocsit, mert annyira felázott az udvar, hogy a kocsi elsűllyedt volna a sárban.

Kértem szép szóval, de azt mondta, hogy ezért nem fogja a kertjét feltúrni, a mi udvarunk alacsonyabban van, szerinte természetes, hogy arra folyik a víz.

Mivel lehet egy ilyen ügyben valakire hatni?



2019. máj. 30. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Önkormányzatnál lehet panaszt tenni.
2019. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni
2019. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne víztartály, mi változna? Az eső akkor is esik, vagy nem?
2019. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A víztartályra hivatkozik, hogy abba gyűjti az esővizet. Mondtuk, hogy ha nem lenne, akkor is el kellene vezetnie a vizet az árokba.
2019. máj. 30. 22:39
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy vezesse el a vizet, ha egyszer a telketek alacsonyabban van? Ez nem az ő dolga megoldani, hanem a tiétek.
2019. jún. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5# Mindenkinek ki kell(ene) az esővizet vezetni a saját telkéről az árokba.

Vagy úgy gondolod, hogy ha az utcában az én telkem van a legmélyebben, akkor az egész utcából mindenki ide folyathatja a vizet és egyedül az én dolgom azt kivezetni? Képzeld, erre találták ki az árkot a ház előtt...

2019. jún. 2. 00:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez tiszta, de te nem esővízről írsz, hanem egy víztartályról, amiből eső esetén kicsordul a víz és a ti telketek felé folyik. Mégis minek kéne történnie szerinted, ha esik az eső, ha egyszer a telketek alacsonyabban van? Egyébként általános fizika, hogy ugyanannyi víz csordul ki a tartályból, amennyi beleesik, magyarán mondva, ha nem lenne ott a víztartály, akkor is pontosan ugyanannyi esővíz folyna felétek arról a helyről.
2019. jún. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Különben ha valami ábrát beraknál a helyről, akkor az sok mindent tisztázna, mert jelen pillanatban én azon kívül, hogy átfolyik valamennyi víz a telekre, nem igazán tudom elképzelni a felháborodás okát.
2019. jún. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A háztetőről lefolyó esővizet vezeti ebbe a tartályba. De a tartályon nincs túlfolyó, ami a felesleget kivezetné az utcára. Ha a tartály megtelik, a víz csak simán kifolyik, amerre tud. Eláztatja az udvarunkat...
2019. jún. 2. 01:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Ühüm, akkor tényleg a szomszéd hatásköre ez. Félreértettem a helyzetet, bocs.
2019. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!