Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire vennétek zokon, ha a...

Mennyire vennétek zokon, ha a szomszédotok (kertes házas övezetben) csak ritkán köszönne?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk kint van a kertben, és te is éppen kint vagy, tőle kb. 20-30 méterre, de nem köszön, az szerintetek bunkóság? Ha mondjuk a járdán összefuttok, akkor természetesen köszön, de csak így a kertben azért nem kiabál át, hogy köszönjön, ha meglát.

2019. jún. 5. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Azt se venném zokon, ha soha nem köszönne. Ugyanolyan idegen, mint bárki más.
2019. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont lesarom, ha nem köszön.
2019. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem tetszene, illetlenség. Kis faluban lakom, új szomszédom lett, les rám a kerítésen át , mint egy bikaborjú és nem köszön. Jóval fiatalabb és férfi, még bemutatkozni sem jött át. Ezek után az sem érdekelne, ha égne a háza...
2019. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Te se köszönsz, ő is ezt látja.
2019. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. De én elöre köszönök ha idösebb akkor meg föleg. Mivel nem àrt a szomszédokal jóban lenni. Ha nem fogadja a köszönést mert antiszoc vagy mit tudom en akkor nem tudok mi csinalni vele leszarom. Es legkozelebb en se koszonok.
2019. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Laylah ***** válasza:
100%
Engem mondjuk pont nem érdekelne, ha a kertből nem kiabál át. Az is elég, ha intünk egymásnak, de igazából nem akarnék a másik portájára leskelődni, mit csinál épp, kint van-e, stb. Bár én kissé antiszoc vagyok, nem törődök a szomszédokkal, de az alapvető illemet be szoktam tartani. Kivéve, ha látványosan tojik rám a másik, ha ráköszönök 5-10 alkalommal és egyszer sem vagy csak kénytelen-kelletlen köszön vissza, utána megfordítom a helyzetet, megvárom, hogy ő köszönjön, ami persze nem történik meg, onnantól kezdve én sem köszönök, átnézek rajta, mint ahogy ő teszi velem.
2019. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Furcsállnám, mert ezért még nem kell fizetni, csak levegőt venni hozzá, és már erre sem képes valaki...
2019. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem venném zokon. Függne attól, hogy amúgy szoktunk-e beszélgetni, és attól is, van-e szemkontaktus, észrevesz-e. A nagyszüleim vidéken laktak, jóban voltak a szomszédokkal, ott úgy szokták, mivel folyton ki-be jártak ők is és a szomszédok is a kert és a ház között, hogy csak napi egyszer köszöntek, amikor először voltak egyszerre a kertben, aztán ki ki tette a dolgát. Ha adódott valami téma beszélgettek, ha nem, nem. Szerintem ez normális, mert az is idegőrlő, ha egy nap nyolcszor, tízszer, stb. kell köszönni.
2019. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semennyire. Olyan hülyén jön ki, ha valakivel köszönünk egymásnak, aztán utána csendben nem foglalkozunk egymással... a kertbe pedig nem azért megyek ki, hogy a szomszéddal pletyizzek.

Ha beszélgetni akarunk, vagy futtában összetalálkozunk, akkor alap, de minek köszönjünk egymásnak, hogy utána órákig bámuljuk egymást szó nélkül? Nekem ez fura lenne.

2019. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#3:

Szóval aki nem köszön neked, az felőled meg is dögölhet. Nagyon intelligens emberlény vagy...

2019. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!