Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd az emeletről...

A szomszéd az emeletről belátja az udvart, mindent tud, meg leselkedik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mindent kipletykál. Amit hal vagy lát azt 1000 %,hogy visszamondja. Nincs az az isten, hogy nem. Itt falun is amúgy is olyanok az emverek, hogy mindent kipletykálnak, egészségügyi dolgokat is, fele hazugság, de nem baj.

Ezeknek a dolgoknak a 95 %-ával normális ember nem fogalkozik, meg "jaj úgy sem mondja senkinek, meg nem körülötted forog a világ". És 1000 %, hogy kipletykálja... Nulla jóérzés. Meg annyira undorítóak, hogy mindenbe belemásznak, nulla magánszféra stb. tiszteletben tartasá, semmk jóindulat. Biztos, hogy pletykaáradat lesz abból is, hogy mit iszol például, vagy szellőztetni merészelsz. Mert ha nyurva az ablak, tuti itthon van, nem jár suliba stb. Állandóan az ablakban van, vagy veáll a sövény mögé hallgatózni és figyelni, vagy oda kiállt, hogy "mi van XY". Ki sem szeretek menni, mikor kint vannak.



Undorító ez az egész hely. Magamnak akartam, mikor nem mentem el ~rettségibután, mikor kiskotom óta erre vágyom.


Semmi nem tehetsz, mert az emeletről az egész család minden lépését látja, belátja az egész udvart, a bejárati ajtót, azt is tudja, mikor nyílik. És biztos lehetsz benne, hogy nem siklik el semmi felett, minek vagy itthon, miért ez a ruha van rajtad, mit mondasz. Már nem is lehet az udvaron beszélni.


Hányni tudni a pletykagyártól és a rosszindulattól ebben a faluban. Ha nincsebek a szüleim, már rég elmenekültem volna, ők hajtották, hogy maradjak.


2019. jún. 13. 11:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A azüleim is elviselhetetlenek, ezt nem ide tartozik, de durva dolgok, de azt a kedves szomszéd nem veszi észre. Azért is engem pletykálnak, hogy ők mit csinálnak. Tegetek arról, hogy rendetlenséget csinálnak....
2019. jún. 13. 11:55
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Engem nem érdekelnek a falusi pletykák. Sok évig melegnek hittek a faluban egypáran mert a haverom hétvégén átjött egyedül és egész este fifáztunk.

Leskeledő szomszédom nekem is van, tujákkal körbeültettem a kerítést. Akkor meg szólt hogy beárnyékolom a kertjét, mondtam neki hogy hagyjon békén a hülyeségeivel.

2019. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Költözz el vagy mondd neki: "Mi a qrva anyadert pletykalsz minden hulyeseget? Nem szegyenled magad, hogy leskelodsz? Takarodj innen!"

xd

2019. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

A pletykákkal nem tudsz mit kezdeni, ha azzal foglalkozol szinte minden pillanatban, hogy mások mit gondolnak, gondolhatnak, vagy a szomszéd éppen mikor miről fog pletykálni, akkor magadnak okozol rossz hangulatot.

Függöny az ablakokra, amin nem lehet belátni, mást nem tudom mit lehetne tenni. Aki akar az "nem falusi közösségben" is tud pletykálni, panelházban is, ahol felületesen ismerik csak egymást az emberek, tehát ezzel nem nagyon tudsz mit tenni, csak megerősödni és nem foglalkozni vele.

2019. jún. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Költözz Pestre. Vagy rendezd úgy az udvart hogy a kukkoló szomszéd ne lásson be, futtass fel egy álványzatra valami rózsát vagy futóvirágot, vagy akár szőlőt. Vagy akár 4 méteres kerítést is lehet tenni nem tudom, nem ismerem a helyet.
2019. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szüleim nem csinálnak kerítést.


"Mi a qrva anyadert pletykalsz minden hulyeseget? Nem szegyenled magad, hogy leskelodsz? Takarodj innen!"


Aha... Másnak a félvilág tudná, hogy csúnyán beszélek. Egyszer káromkodtam valmiért, szétpletykált, hogy hogyan beszélek...


Ez beteges, hogy állandóan hol az egyik, hol a másik az ablakban áll... Vicc.

2019. jún. 13. 12:27
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Igen, eléggé szomorú, hogy ezt csinálja. Őt megváltoztatni nem tudod, csak viselkedéséhez való viszonyodat: ne érdekeljen, hogy mit mond, mit csinál, mert önmagad hangulatát teszed tönkre.
2019. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne az udvaron keféljetek, és ennyi. Gondolom, nem azt pletykálja ki, hogy kimentél cigizni vagy locsoltad a kertet.
2019. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Én mondjuk csak azért is az udvaron kefelnek, hátha utana nem mer átnézni
2019. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 acelsziv ***** válasza:
57%
Én tutira elkezdenék egy szál semmiben mászkálni kinn. Hátha kiégne a szeme esetleg agyvérzést kapna. Amúgy simán kérhetsz jegyzőtől birtokvédelmet. Ez a magánélethez való jog megsértése.
2019. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!