Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Para a főbérlővel! Mit tennéte...

Para a főbérlővel! Mit tennétek, ha leskelődne utánatok?

Figyelt kérdés

Igazából csak egy 80 év körüli bácsi ez a főbérlő, akivel egy társasházon belül lakom, és csak egyfajta öregúri kíváncsiságot látok az egész mögött hátsó szándék nélkül, de akkor is idegesít, ahogy ülök a szobámban, és látom, hogy az ablakon keresztül bámul a pofámba úgy, mintha csak egy állatkerti majom lennék.

Ilyenkor csak behúzom a függönyt, reménykedve, hogy egyszer majd veszi a célzást, hát eddig nem nagy sikerrel.

Tudom, hogyha szólnék neki, inkább letagadná és kérdőre vonná hogy miért ne nézhetne a saját tulajdonú ablakára kívülről, vagy valami hasonló süket duma.

Laktam már albérletben korábban is, de ilyen problémám még sosem akadt főbérlővel.

A gond az, hogy majdnem fél év van vissza az albérleti szerződésből, ha korábban költöznék ki akkor elég tetemes mennyiségű kaució összeget buknék, úgyhogy ez sajnos nem opció.

Nyilván párszor meg tudnám oldani hogy nem ott lennék, de ha már fizetek neki bérleti díjat, az is pénzkidobás lenne ha mindennap máshol lennék.

Történt már veletek hasonló?



#leskelődés #főbérlő #kíváncsi szomszéd
2019. júl. 9. 19:57
1 2
 1/18 anonim válasza:
59%

Lehet hogy én nem értem, de társasházban hogy tud bámulni az ablakon a szomszédban lévő (főbérlő vagy akárki) ?

Nem az utcára néznek az ablakok?

2019. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Ezt én sem értem. Minden normális ember lakásának az ablakán be van húzva a függöny... Akkor hogyan tud nézni?
2019. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Földszinti lakás?

Menj ki ilyenkor és kérdezd meg hogy "Csókolom, tessék mondani? Engem keres?"

2019. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Függöny, sötétítő és húzd mindig úgy, hogy ne lehessen belátni. Ez ennyire egyszerű. Aztán meg keress másik helyet, ha nem tetszik a dolog.

Nekem se tetszene, én is elhúznék a fenébe.

A függönyöket meg pont azért mondom, mert én is ezt csinálom. Nekem közös udvarra néz az ablak és boldog-boldogtalan mászkál itt, szoktak kiülni is - nem hiányzik, hogy belássanak, de a sima csipkefüggöny csak addig jó, míg bent sötétebb van, mint kint. Ha feloltom a lámpát, máris belátni. Erre vettem egy könnyű anyagú sötétítőt pár ezerért és ez nem zárja ki 100%-ig a fényt, viszont mindegy milyen fényviszonyok uralkodnak és hol, nem látni be.

2019. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja az eszembe sem jutott, hogy félreérthető esetleg. :) Ne ilyen nagyobb panelházat képzelj el, hanem egy többlakásossá bővített nagy házat, ez régen az ő családjáé volt kizárólagosan, azóta a családja már nincs ott, viszont ő minden helységhez bővítetett fürdőt és konyhát, most összesen kb 5 albérlője lakik itt, mind külön lakrészben. Az én szobám földszintes, ablakai pedig pont az udvarra néznek. Erre az udvarra szokott osonni a főbérlő - amikor látja, hogy tiszta a terep, oda szokott surranni az ablakomhoz és bámul befelé - ez eddig amúgy mindig akkor történt, amikor épp vacsoráztam, tehát még azt sem mondhatnám, hogy valami légtornász bemutató vagy egyéb izgalmasat láthatott volna. Aztán behúzom a függönyt és utána hallom is egyből eliszkolni a helyszínről. Pedig esküszöm, nem vagyok annyira érdekes mint amennyire az ő kíváncsisága sugallja. :D
2019. júl. 9. 20:23
 6/18 A kérdező kommentje:
A többire pedig a válasz: a világos függöny mindig el van húzva, a sötétítő pedig csak este, amikor már felkapcsolom a villanyt. A világos (nem jut eszembe a szakszerű neve) függönyön keresztül nézelődik be, az azért nem teljesen takar, ha közel hajolsz hozzá.
2019. júl. 9. 20:28
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Osonj oda és hirtelen húzd el a függönyt egy negédes mosollyal és kérdezd meg, segíthetsz-e. Tuti többet nem csinál ilyet.
2019. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1. és 2.: Lehet, hogy kicsit félreértettük egymást. :D Napközben csak a világos függönyt használom, mert sötétítővel napközben elég sötét lenne bent, azt csak lámpafény után húzom be, meg most már akkor amikor jön a főbérlő :D

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. júl. 9. 20:33
 9/18 A kérdező kommentje:
#7: köszi az ötletet, hát ebben sajnos nem vagyok biztos, nagyokat szokott vetíteni ha "szorult" helyzetbe kerül, ezt már más esetben tapasztaltam...valószínűleg előkerülnének ilyenkor olyan mesék, mint hogy pl. két bogarat nézett az ablaküvegen, stb. Ő inkább ez a mentegetőző féle figura... :/
2019. júl. 9. 20:48
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
És? Ettől még egy próbát megér az ijesztés. Nem baj ha kimagyarázza, ha elég kellemetlen számára az élmény a színfalak mögött, akkor talán kapcsol. Ha nem, akkor meg bírd ki valahogy a hátralevő időt.
2019. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!