Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak nekem pokol az élet...

Csak nekem pokol az élet panelban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig családi házban éltem 24 évig. Barátommal csak egy panelra volt pénzünk(első emelet),hitel....

Amikor itt voltunk egyszer megnézni a lakást,akkor nem volt semmi zaj. Fél éve itt lakunk és lassan kezdek megőrülni. A bejárat felett van a nappalink. A hálószobánk és a konyhánk a gondnok kis fészere,szerszám tárolója felett. Szóval alattunk nem lakik senki. Az összes bejáró/kijáró ember lépteit hallom és ahogy az alattunk lévő szelektív kukákba dobálják a dolgokat....minden egyes dobást hallok. A gondnok egy igazi buzgómócsing és állandóan a lépcsőházat és azt a részt mossa fel,ami alattunk van bejárat. És ugye mivel ott mindenki jön be és leállnak beszélgetni és nagyon visszhangzik az egész,körülbelül hallom az egész beszélgetésüket. A nappalink mellett van a szemétledobó csöve és ott zuhan le a mindenkinek a csörömpölő szemete,mert van aki üveget is dob bele. Mindig nagyon megijedek ettől a szemétledobástól,főleg,hogy alattunk van a nagy konténer amibe bele esnek a dolgok. A bejáratnál megálló cigizőkről már nem is beszélek,azt már megszokta,hogy nem lehet szellőztetni. A 2 oldalsó szomszédunk nem ismeri a kilincset és napi 20x becsapják az ajtót,amibe beleremeg nálunk az összes fal. Szerintetek csak én dramatizálom túl a dolgot? Párom jól bírja,ő világ életében panel lakó volt. Én viszont megalázónak tartom,hogy ilyen kis gyufásdobozban kell élnem ilyen zajok közt kiszakítva a természetből.Legalább egy kis terasz lenne,ahol lehetne pár paradicsom palántám. Már 4 kilót fogytam az idegeskedéstől és attól,hogy egy jót nem tudok aludni a zajoktól. Köszönöm a válaszokat előre is.



#szomszéd #panelban lakni #zajos panel
2019. máj. 29. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nem.
2019. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Én is mindig panelban laktam. Most csendesebb, de volt, hogy a wcn hallani lehetett, hogy a szomszéd letépi a WC papírt.


Sajnálom, hogy ilyen rosszul viseled, de azért ne lovalld bele magad a kiakadásba. Kellemetlen, de nem dráma.

Van lakásotok, szerintem ez nem megalázó.


Próbálj hangszigetelő trükköket bevetni és nem direkt arra koncentrálni, hogy megint milyen hangos valami.


Remélem jobban fogod érezni magad hamarosan.

2019. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen megértelek. 20 éve lakom kertes házban, és már nem szeretnék visszamenni panelbe. Viszont, amíg ott éltem, nem zavart semmi. Abba születtem bele, hogy mindig minden hallatszik. Szerintem ha kellően lefárasztod magad (pl. sport) És próbálod meg meglátni a jó oldalát is, akkor egy-kettőre megszokod, és megszereted. Most mondok egy dolgot. Amikor falura jöttünk, az első pár nap majd meg őrültem a gázkonvektor kattanásaitól (megszoktam a panelben a radiátort) Akkoriban sok motiváló, személyiségfejlesztő könyvet olvastam, és akkor olvastam, hogy amikor lefekszünk aludni, képzeljük el, hogy a kandallóban a tűz pattog. Pár nap és már meg sem hallottam. Te is próbálj ki néhány elmetrükköt, és alaposan fáraszd ki magad testileg.
2019. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

17:22-es aranyos vagy :)


Minden este füldugóval alszok és már reggel nagyon erős szívdobogásom van ,amint arra ébredek,hogy valaki ledobta a szemetét és utána már nem tudok vissza aludni.


Sajnos nekem tényleg megalázó,hiába saját,hogy csak egy ilyenre tellett. Egyikőnk szülei se segítenek anyagilag.


Itt az embernek nincs intimszférája,borzasztó. Mindenkinek köszönni kell,sokan nem is köszönnek vissza.


Másnak nem megalázó,hogy a fürdőben másnak a sz@r szagát kell szagolni ,mert jön a szellőzőn? Nekem az. Másnak nem megalázó,hogy ilyen proliéletet kell élni? Pedig mindketten tisztességesen dolgozunk. Komolyan jobban érezném magam egy lakókocsiban.

2019. máj. 29. 17:31
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nem megalázó. A mi lakásunk kényelmes.

De ha esetedben jobb opciónak találod a lakókocsit, akkor megvan a megoldás.

2019. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Az azért nagyon gáz, hogy te itt kivetíted a dühödet olyanokra, akik jól merik érezni magukat otthon. Miért nem vesztek egy omladozó parasztházat a cigánysoron és akkor nem kell olyan proli életet élnetek, mint azoknak, akik társasházban laknak. Gondolom, arra csak futná nektek is.

Szégyellhetnéd magad, sokan az utcán élnek, vagy egy élet munkájával vehetnek egy egyszobás lukat. Te meg vergődsz. Meg is kapod a büntetést érte.

2019. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Amit írsz, az alapján a fejedben van a baj. Ezt nem leszólásként írom, bennem is ott van a hajlam. Az a hiba, hogy összehasonlítod azt, ahonnan jöttél (kertes ház) és a szüleid sok tíz éves munkájának a gyümölcse, azzal, amit most, indulásként meg tudtatok venni (panel). Én is ugyanígy összehasonítottam ezeket (fejben, teljesen öntudatlanul), és úgy éreztem, hogy nem vagyunk elég jók, valamit rosszul csinálunk, ez így gáz, mert nem vagyok olyan jók, mint a szüleink.


De ez hülyeség. A szüleim, mikor ennyi idősek voltak, egy lepukkant kis albérletben laktak a város peremén. Később jutottak előre. De ha ők kacsalábon forgó palotában laktak volna friss házasként, akkor se lenne semmi baj azzal, ha mi egy lepukkant albérletben indulunk. Azzal sem, ha sosem tudnánk kitörni egy panellakásból.


Nézz magadba, és keresd meg az irreális, téves, saját magadat tönkretevő elveidet. A legjobb, ha leírod egy papírra. Utána olvasd vissza, amit írtál. Igazak ezek? Valószínűleg nem, vagy legalábbis nem abban a formában. Nem elviselhetetlen, rémes, kibírhatatlan, katasztrofális a helyzet, csak nagyon kellemetlen, zavaró, esetleg bosszantó. Javítsd is ki, amit írtál! Ettől még jogos, hogy rosszul érzed magad. Az viszont nem logikus, ha teljesen megbénít és kifordít magadból ez a dolog, hanem ez csak amiatt történik, hogy túlzásokban, szélsőségekben gondolkodsz. Az ember természetes módon hajlamos erre, de ezzel csak saját magának árt. Ha naponta néhányszor előveszed a papírodat, az segít megváltoztatni a magadra nézve ártalmas gondolatokat. Az, hogy mit érzel megalázónak, fejben dől el és meg tudod változtatni!


Ugyanakkor az, hogy a helyzet elviselhető, nem azt jelenti, hogy tökéletesen jó. Tehát mindig dolgozni kell a körülmények javításán. Nem tudom, reális-e, hogy pár éven belül elköltözzetek. Ha igen, akkor sokat kell dolgozni és pénzt gyűjteni. Körülnézni, hogy másik munkahelyen nem adnának-e többet a munkádért. Esetleg tudnád magad fejleszteni, és akkor többet kereshetnél?


Ha nem, akkor pedig a jelen körülményeket kell minél elviselhetőbbé alakítani. Keress tippeket, hogy hogyan lehet a hangszigetelésen javítani. Idővel valamennyire hozzászoksz a zajokhoz, kevésbé fog zavarni. Tökéletes nem lesz, de ha erőfeszítést tesztek, attól jobb azért lehet.

2019. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Igazából, ha a párod panellakó volt eddig, akkor illett volna tudnia, hogy a kinézett lakás elhelyezkedése az egyik legpocsékabb. Meg se kellett volna néznetek, nem hogy megvenni... Éltem panelban, tégla társasházban (ahol még jobban hallani lehetett egymást, mint a panelban) és azért van olyan a panelok közt is, ami élhető. De ettől még lakótelep és ahol sok ember él együtt, ott a gyengébb idegzetűek tönkre mennek. Én is utáltam, mert túl jó a hallásom, akaratom ellenére hallom meg az egér rágcsálását is, hát még bármi hangosabbat... (minden nap hallottam a szellőztető ventilátorok indulását/leállását - de sose koncentráltam rá - ennyire)

Nyáron fűnyírás, télen hókotró. Minden időszakban valahol valaki felújít. Valahol tuti ordítanak is heti 1x legalább. Naponta szagolhatsz olyat, amit nem akarsz, mert az alattad lakók egyike az erkélyen dohányzik és beviszi hozzád a szél, vagy olyan rosszul főz, hogy attól lesz büdös nálad.

Hiába éltem fél életemet panelokban (másik felét meg a másik féle társasházban), egyszerűen utálom. Eléldegéleg itt, oké. Ki lehet bírni. De nem vennék egyet se, inkább veszek egy lepukkant putrit valahol és lassan, önerőből felújítom.

2019. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk szerencsére nincs akkora zaj, (kivéve 2 rikoltozo csecsemőt) de megértelek. Gyermekkoromban hol kertes házban, hogy panelban laktam, de mióta kiesett a képből a kertes ház, hihetetlenül hiányolom. Legfőképp az zavar, hogy gyakorlatilag nincs magánteruleted, hanem egy nagy házon osztozol vadidegen emberekkel. Fölötted emberek élnek, alattad emberek élnek, melletted emberek élnek - he kilépsz az ajtódon, rögtön egy közös területen vagy.

És sosem voltam az a természetb.u.zi, de hiányzik, hogy legyen körülöttem egy kis természet.

Fojtogató érzés hónapokat, és éveket ilyen helyen leélni.

2019. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Én éltem 3 hónapig egy "társas házban".

Egy nagy épület 4 emelet lépcső...nem túlzsúfolt panel érzés mint amiket Pesten látsz de mégse kertes ház.

Őszintén szólva nem tetszett.

Amint kiléptem az ajtón szemben volt szomszéd ajtaja.

Ha nagy bevásárlásban vagy nyitva marad az ajtó belátni mindent...ha cipelsz bútorokat vigyázni kell stb..

Köszönöm nem 24 évig éltem tipikus falusi kertes házban nagy udvarral gyümölcsös kertel.Továbbra ennél :)

Szerintem egy tipikus panellakásra hasonló körülmények között én is így reagáltam volna...

2019. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!