Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondolhatnak rólam a...

Mit gondolhatnak rólam a szomszédok, amikor beszélgetek a macskáinkkal?

Figyelt kérdés

Vannak cicáink, akik sajnos kint laknak, mert a szüleim szerint nem lakásba valóak...És a lényeg, hogy amikor az udvaron vagyok, mindig találkozok minimum eggyel és olyankor mindig köszönök nekik, meg így csevegek velük. Pl. nem rég születtek kiscicáink és más szaladgálnak, tőlük meg szoktam kérdezni, hogy pl. "Hova kotorsz, XY-ka?". Vagy néha, amikor mondjuk csokit vagy ilyesmit eszek és az egyik cica idejön és szinte kinézi a falatot a számból, mindig mondom neki, hogy "Na ez az, amiből te nem kapsz, XY, szóval hiába nézegetsz". Párszor simogatás közben megjegyzem nekik, hogy "Fujj de büdös kis szád van XY, nem mostál reggel fogat?", "De kis pihipuhi vagy, XY-ka", meg ilyenek.

A környékünkön szinte minden házban lakik minimum egy cica, de még egyik szomszédunkat se hallottam így hangosan beszélgetni a macskáikhoz, mint ahogy én szoktam. Még a szüleim is letudják egy annyival, hogy köszönnek nekik és mennek a dolgukra. Az előbb is kint cseverésztem az egyik macskánkkal, miközben a szomszédunkék kint medencéztek az udvarukon és mikor már egy ideje ott beszélgettem a macskának, akkor realizáltam, hogy a szomszédok csak annyit hallanak, hogy ott dumálok magamban és senki se válaszol, én meg ennek ellenére is csak mondom a magamét..Szerintetek azt hiszik ilyenkor, hogy bolond vagyok és magamban beszélek? Vagy nem is foglalkoznak vele?


2019. júl. 18. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Én a kutyámmal szoktam ugyan ezt.
2019. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ez normális, az állatokkal is kell verbális kapcsolat, ők is ugatnak, nyávognak nekünk, ők is beszélnek hozzánk.

Én is szoktam a macskámmal, és vissza szokott szólni, a nyávogása hangsúlyából gondolom, miket "válaszolhat" :) Ha megjövök valahonnan, neki is köszönök. Ő visszaköszön egy orrpuszival, vagy egy rövid nyávogással.

Még senki sem tartott bolondnak. Természetes, hogy akiket, amiket szeretünk, azokkal beszélgetünk.

2019. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Én félni szoktam az ilyen emberektől
2019. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Soha ne úgy éld az életed, hogy ki mit szól hozzá, amíg mást nem bántasz ezzel. Nálunk is ez megy egyébként, de még sosem gondoltam rá, mit szólnak a szomszédok, amikor elrikkantom magam, hogy “hölgyem, befelé!” 😁
2019. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Eszembe nem jut soha, hogy mit gondolhatnak a szomszédok bármiről. Mindenkivel kellemes viszonyt ápolunk, de egyikük gondolatvilága nem érdekel, mintha nem is lennének.

Ami fontosabb:

1)

Az egészséges cicának teljesen szagtalan a szája.

Ha büdös, akkor vagy férges, vagy fogköves és ezért fogíny gyulladása van.

2)

Ivartalaníttassatok, a jóég áldjon meg benneteket, ne szaporítsátok a nyomorúságot!

2019. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5. Egészségesek a cicáink, de nyilván egy macskának, aki nem mossa meg a fogát, ill. nem használ szájvizet, fogselymet, stb., sosem lesz teljesen szagtalan vagy rózsaillatú a szája....

És amúgy nem szaporítjuk őket, képzeld el, csak idekóborolt egy terhes cica és ide szülte a kiscicáit, de emiatt is feltétlenül be kellett szólni :) Amúgy a többi cicánk ivartalanítva van és őt is ivartalanítani akarjuk, miután a kiscicákat elajándékoztuk, de ha legközelebb idetévedne egy terhes nőstény macska, majd elzavarjuk a 3.14csába, hadd fialjon le valamelyik útmenti bokorba, csakhogy megnyugodj, hogy nem szaporítjuk a macskákat ;)

A többi választ köszönöm. 2., neked legalább válaszolnak, de rám csak néznek kb. üveges szemekkel, amikor beszélek nekik :D Egyedül az egyik kandúrunk szokott válaszolgatni, de ő is inkább csak akkor, mikor a nevét mondogatom, vagy nyávogok neki.

2019. júl. 18. 17:14
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

#6

Higgadj le, mert árt az egészségednek!

Ezt írtad:

"nem rég születtek kiscicáink..."

Ebből ki és hogyan tudná kiszopni, hogy nem a tiétek volt és a tiétek ivartalanítva vannak?

Ráadásul mivel ti ivartalaníttattok, akkor ugyanazon az elven vagytok mint én, teljesen jogtalan a letámadásod!

Amit a macskák szájszagáról írtam az teljesen helytálló, nem az én szellemi termékem, állatorvos mondta.

Ezt is jó szándékkal írtam, de ugye elhiszed, hogy nekem teljesen közömbös a te macskáid szájának a szaga?

Az enyémeknek nem büdös a szájuk, pedig nem fiatal állatok, de te tudod!

2019. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
#5 Azért arra kíváncsi lennék hogy miért nincs lelkiismeretfurdalása a fajtádnak? Van nektek egyáltalán lelketek? Nem fogjátok fel hogy konkrétan egy fajirtásban játszotok közre? Nem veszitek észre hogy a macskák már több ezer éve itt élnek köztünk, ha eddig túléltek ivartalanítás és rabság nélkül akkor eztán is megfognak.
2019. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Heteske, nem gondoltam volna, hogy kiírok egy ilyen kérdést és egyből írnom kell egy bekezdésnyi magyarázkodást is, hogy mi az anyámért vannak nálunk kismacskák :D Amúgy meg elmondanám, hogy akinek van egy csomó macskája és nincs egy se ivartalanítva közülük, pont nem azért fogja elvinni őket sterilizáltatni, mert egy random felhasználó ezt írta neki a gyakorikérdésekponthun.
2019. júl. 18. 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt gondolnám, hogy tök aranyos dolog, és rokonszenves lennél.
2022. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!