Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire toleráljátok, ha...

Mennyire toleráljátok, ha nincs zárva a kapu, csak úgy bejön valaki az udvarra?

Figyelt kérdés

Én kulccsal zárom a kapuajtót, van, hogy néha elfelejtem, mert nem vagyok robot. A feleségem egyáltalán nem zárja, így bejön mindenki, akinek nem ugrunk rögtön a csengőre, vagy egyáltalán nem csengetnek, hanem csak úgy besétálnak az udvarra, és a bejárati ajtón zörögnek. Múltkor pl. a futár kopogás után már be is nyitotta a bejárati ajtót, én meg egy szál gatyában nézek, mint a vett malac, hogy mit keres bent a házban kéretlenül.

Ez mindenhol szokás?


2019. júl. 18. 19:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is jó ötlet ;)
2019. júl. 18. 19:59
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Apropó, gomb. A szomszédasszonynak volt szokása (panel, földszint), hogy kopogás nélkül benyitott, és nyomult befele. Köszönni se tudott. Apám elunta, kívülre gombot szerelt, utána megtanult a szomszéd legalább kopogni, ha köszönni nem is. Vannak ilyen bugris tahók, akik senkit nem tisztelnek.
2019. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom miért olyan emberfeletti feladat bezárni a kaput?


Még soha nem felejtettük el bezárni, de mi Bp-ről költöztünk le, ahol természetes volt, hogy a kaput zárjuk (társasház)és a lakást is.

2019. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%
Nekem maximum ásnom kellene utána, mert a kutyák elintéznék. Soha nem hagyom nyitva a kaput, a férjem sem. Szóval nálatok valami nagyon nem stimmel, ha csak úgy besátálhat bárki.
2019. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, szerintem addig ütném, amíg mozog, ha valaki csak így bemászkálna.

Nálunk ESETLEG családtagok (szüleim, nagymamám) szoktak bejönni és az ajtón kopogtatni, HAAAA nagyon nem reagálunk a csengőre. Idegenen nagyon kiakadnék, ha bemászkálna, semmi keresnivalója ott.

Mondjuk szerencsére nálunk a kutya miatt nem is mer bejönni senki, csak családtag. :D

2019. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha kutyàtok van az màs, akkor a legpofàtlanabb se fog csak úgy bemenni, azért az életüket azt féltik. Gondolom a kérdezö nem tart kutyàt ahogy mi sem. Ha ti se tartanàtok lenne olyan aki hozzàtok is csak úgy bemenne.
2019. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Hol laktok ti hogy nálatok ez a szokás hogy csak úgy besétálnak az emberek ha látnak egy nyitott ajtót?

Atyavilág...

2019. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Hú ezt én is nagyon rühellem, anyám szoktatta rá a jónépet. Egy udvarban lakunk, de külön lakás (már nem sokáig vagyunk itt szerencsére), anyám itthon dolgozik, jönnek hozzá emberek. A sok kretén, aki anyám ügyfele, megszokta, hogy becsattoghat a kapun bármikor (amúgy van csengő, dehát minek az, anyu sose szólt érte, ha csak úgy bementek). Nagyon sokszor járkálnak emberek a kertben, a legszebb, hogy ha anyámat nem találják otthon, szemrebbenés nélkül bekopognak, benyitnak (!) hozzánk, hogy itt van-e, és ha nem, akkor hol. Mi már nagyon sokszor elküldtünk ezért a pitsába embereket, hogy nem vagyunk az asszisztensei, fingunk nincs, hol van, amúgy meg hozzánk ne nyitogassanak már be kéretlenül. Persze sértődés volt mindig, de nem érdekel.

A legszebb szitu viszont nem egy ilyen volt. Van egy nagytestű kutyánk, ő kennelben van, amikor anyám dolgozik. Hát, valaki úgy gondolta, hogy ha már erre jár, soron kívül beugrik, kér tőle egy időpontot személyesen. Persze csengetni nuku, egyenest be a kapun. És az udvar közepén vette észre, hogy az 50 kilós kutya a teraszon áll, és azt nézi épp, hogy ő mi a bánatot csinál itt bent. Marha nagy mákja volt, hogy a kutya is meglepődött, illetve nem lépte át azt a vonalat, amit a kutya magában kijelölhetett, így nem rohant oda, csak nézte. Szépen visszahátrált a kapuig és kiment, majd ő volt felháborodva, hogy nekimehetett volna a kutya. Hát bakker, talán ne mászkálj be máshoz csengetés nélkül... eszméletlen, milyen tuskók. Nemsokára költözünk, hozzánk tutira be nem teszi a lábát senki így.

2019. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
49%
Az igen az kemény. És ha ne adj isten széttépi a kutya téged csuknak le. A törvényt nem érdekli hogy csak úgy bement hozzàtok ha széttépte volna a kutya te most börtönben lennél. Ilyen orszàg ez.
2019. júl. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
23%
Na, álljon meg a menet! Már hogy a fenébe ne kerülne börtönbe? Máshoz besétálni bunkóság. De ha tudod, hogy rendszeresen besétálnak hozzád, és mégis szabadon hagysz egy veszélyes kutyát, az már több mint bunkóság: az mások életének veszélyeztetése. Teljesen jogos lenne a büntetés.
2019. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!