Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire toleráljátok, ha...

Mennyire toleráljátok, ha nincs zárva a kapu, csak úgy bejön valaki az udvarra?

Figyelt kérdés

Én kulccsal zárom a kapuajtót, van, hogy néha elfelejtem, mert nem vagyok robot. A feleségem egyáltalán nem zárja, így bejön mindenki, akinek nem ugrunk rögtön a csengőre, vagy egyáltalán nem csengetnek, hanem csak úgy besétálnak az udvarra, és a bejárati ajtón zörögnek. Múltkor pl. a futár kopogás után már be is nyitotta a bejárati ajtót, én meg egy szál gatyában nézek, mint a vett malac, hogy mit keres bent a házban kéretlenül.

Ez mindenhol szokás?


2019. júl. 18. 19:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres besétálás bizony magánlaksértés, csak szólok.
2019. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Itt nem a bejövőkkel van baj, mert ha ügyfelek járnak oda, azok mindig be fognak jönni, ha nyitva a kapu. A családtagokkal van baj, akik nyitva hagyják. Nem az ügyfél a problémás, hanem ti. Mivel nem tudod megbeszélni a családoddal a dolgot, mert nem törődnek azzal, mit akarsz, csináltass automatikusan záródó kaput, mindenki kap egy távirányítót, amivel nyitja, aztán magától záródik. Csak ne maradjon rajta kilincs. És nem kell megkérdezni a családot, ha ők nem tolerálják a te kívánságodat, neked sem kell e tekintetben rájuk figyelned.
2019. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
23%
Most őszintén, mennyi ideig tartana bezárni azt az átkozott kaput? Egy mozdulat. a többi ember meg bunkó...
2021. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, hogy hol szokás ez, de nálunk szerintem meg sem fordul ilyen senkinek a fejében. Én itthon többnyire meztelenül vagyok, az udvaron is, tehát ha valaki csak úgy bejönne, akkor annak nem igazán örülnék.

Az biztos, hogy maga a tény bűncselekmény még akkor is, ha jószándékkal teszi az illető, tehát nem hinném, hogy egy futár vagy egy szomszéd ezt be merné kockáztatni.

2021. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Rettentő tapló dolog bemenni csak úgy máshoz, arról nem is beszélve, hogy magánlaksértés, tehát törvénytelen is. Nyugodtan feljelentheted aki így bejön. Megoldának az idióták átnevelése sajnos nem könnyű megoldás, ezért amit ajánlani tudok, az az elektromos ajtózár kb. 3-4000 ft. + a felszerelés. további 2-3000 forintért vehetsz hozzá olyan modult, amivel rá lehet programozni a garázskapu távirányítójának szabad gombjára. Kilincs helyett gomb, ami elforog, belülre a kapu oszlopára egy kapcsoló, ami után nyitható a kapu.
2021. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!