Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » S. O. S Mi történik velem? L

S. O. S Mi történik velem? L

Figyelt kérdés

Egész életem során "depresszív alkat" voltam és nehezen nyitottam mások felé,kevés embert tudtam közel engedni magamhoz. Sokszor jellemző rám,hogy hamar elérzékenyülök, szomorú vagyok és őszíntén az okát sem tudom a legtöbb esetben.


Az utóbbi időben viszont megváltoztam és ezt érzem.

Néha napokig nonstop 24 órán keresztül hihetetlen mély szomorúság lesz urrá rajtam. Ilyenkor folyton kattog az agyam. Nem vagyok elég jó, nincs helyem a világban, semmire sem vagyok képes, nem szeret senki, nem vagyok fontos. És egyébként ezek valóban igazak tehát nem csak "beképzelem". (Nevelő szülőknél élek, van egy rakás fogadott testvérem.)

Sokszor gondolkodom azon,hogy öngyilkos leszek. Legtöbbször az a kép ugrik be,hogy felvágom az ereim az ágyban vagy túl adagolom magam. De annyira erős ingert sosem éreztem,hogy erre képes legyek és kárt tegyek magamban. Nem akarom felhívni magamra a figyelmet titkon. Próbálom elrejteni mind ezt és nem kimutatni,hogy néha nagyon nehéz és ha valaki mégis látna rajtam,hogy baj van majd megkérdezné,hogy mi a gond? Nem tudnék rá pontos választ adni. Néha még a melkasom is fáj, érzem,hogy gyorsabban ver a szívem. Esténként sírni is szoktam.


Aztán..tart ez 3-4napig és utána nem vagyok szomorú. Ellenkezőleg. Az örömtől nem csattanok ki, de tudok úgy viselkedni mintha normális lennék. Mondhatni "boldog" vagyok. Őszíntén tudok nevetni, jó kedvem van, jövök megyek a városban, teszem a dolgom anélkül,hogy bármi problémám lenne.


És utána kezdődik újból. Nagyon rossz érzés. Sokat is stresszelek, általában mindent túl izgulok és ha van pl egy ügyintézés akkor annyira szorongok vagy félek az emberi reakciótól és,hogy mit gondolnak rólam,hogy a hasam is fájni szokott. Ráadásul állandó gyógyszert szedek, mert epilepsziás vagyok. Amióta ennyire stresszelek és rossz a hangulatom olyankor van aura jelenségem. Pl szédülök,sípol a fülem. De roham nincsen,mert a gyógyszer ezt mégis akadályozza szerencsére. Viszont előtte sosem történt még ilyen.



Nem tudom hogy min változtassak. Jelenleg tanulok és nem tudok mellette dolgozni így nem tudok szakemberhez fordulni. Szerintetek mi lehet velem a gond?


L


2019. szept. 29. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Hangulatingadozás. Velem is volt többször ilyen. Általában segít, ha van egy megértő barátod aki végig hallgat, akivel beszélhetsz ilyenkor is, aki tartja benned a lelket.
2019. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nincsenek sajnos barátaim. Senkim sincsen.
2019. szept. 29. 10:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehet, hogy a gyógyszer mellékhatása miatt van ez? Lehet konzultálni kéne az orvosoddal.
2019. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nem tudom, mert a gyógyszer már nagyon régóta, évek óta szedem. És a mellékhatásai előbb jelentkeztek volna, de eleve megfigyeltetés alatt voltam mikor beálították anno a gyógyszert.
2019. szept. 29. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis szorongásos depresszió. Ilyesmi sok embernél van, nem kell nagyon megijedni. Egy jó trükk, hogy írd le egy naplóba, vagy naptárba, hogy mikor, mitől jönnek ezek az érzések, és/vagy mitől múlnak el. Ha kiismered akkor tudsz ellene tenni. Mondok egy példát. Én aránylag jól vagyok, kiegyensúlyozottan. De hidegfront, eső előtti napon hót idegbe, szorongva, feszülten, depisen. Ezért figyelem az időjárás előrejelzést, és ha frontot mondd, akkor nem fogorvost, vagy stresszes programokat tervezek, hanem keresek pár vígjátékot, bekészítem a teát, mert előre tudom, hogy 1 napig szarul leszek.
2019. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz szakemberhez fordulni? Nem csak magánba lehet elmenni. Kérj segítséget mindenképp, mert ez komoly személyiségzavart jelent, amit leirtal. Ami nem is csoda az alapján, hogy nevelő szuloknel vagy, ráadásul több fogadott testvér között. Gondolom, hogy nem kapsz elegendő figyelmet, ami vezetget depressziohoz, kisebbségi komplexushoz.

Én ajánlom neked Tündérhegyet, ami zeljesen ingyenes terápiát jelent. Én is oda jártam és rengeteget segített.

De fontos , hogy ne bagatelizald el ezt az egészet, mert még fiatal vagy, nem kell allandosulnia ennek az állapotnak.😊

2019. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet újra be kéne állítani. Nem értek az epilepszia elleni gyógyszerekhez, úgyhogy csak találgatok, de azt tudom, hogy eléggé fel tudja borítani az agyi folyamatokat.
2019. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez rám is igaz, kivéve hogy utána jobb kedvem lesz, magányos vagyok most meg beteg is :( Minden esetre ha nem nézel le valakit aki hasonlít rád és magányos vagy én szivesen megismernélek, vagy akárkit aki hasonló helyzetbe van és szeretne chatelni ismerkedni, általába jó hallgatóság vagyok az ilyen lelkizésbe :D

18f

2019. szept. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Láttam már ilyen önbizalomhiányos lányt az egyik barátommal. Egy évig ugródeszkának használta a barátomat aztán jött a "nincs kémia" szöveg. Ha valaki véletlenül boldoggá tenne és megváltoztatná a gondolkodásmódodat, te is valószínűleg ugyanezt tennéd gyógyultan és dobnád azt aki kedves volt hozzád. Sajnálom de nálam ezt mutatja a tapasztalat.
2019. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8as vagyok 9es szövegébe van valami sajnos.. A lányok is szemetek nem csak "mi" fiuk (én nem dobnám el a páromat soha, ha lenne)
2019. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!