Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van, aki szinte nem is...

Más is van, aki szinte nem is találkozik emberekkel?

Figyelt kérdés

Az évek alatt folyamatosan csökkent az emberek között töltött időm. 8 éve már nincsenek barátaim, 2 éve már ismerőseim sincsenek. Az utóbbi időben, fél éve már szinte ki se lépek a házból. 1 éve munkahelyem sincsen. Nagyszüleimtől örököltem, így ha spórolok, akár 20 évig is ellehetek így.

Nagyon szégyellős vagyok, ha régen is emberekkel beszéltem, mindig hülyét csináltam magamból. Kicsit olyan vagyok mint egy autista. Nem vagyok szimpatikus senkinek és sose voltam! Pedig mindig kedvesen és vidáman próbáltam barátkozni mégha zavarba is voltam. Mára már félek az emberektől, mintha egy másik fajhoz tartoznának. Az ünnepeket is teljesen egyedül töltöm. Már mobilon sincs, úgyse keres rajta senki.


2019. dec. 29. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Betegség miatt 1 évig nem mozdultam ki a házból. Most sem vagyok egy partyarc, de azért néha váltok pár szót emberekkel. Nehéz elindulni, de nem lehetetlen. Ne egy Metallica koncerttel indíts, kezdetnek megteszi ha veszel egy csokit a benzinkúton.
2019. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Komoly oka van, néha nagyon félek, hogy ez így is marad.
2019. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A munkámból adódóan nagyon sok emberrel találkozok de személyes célból, barátkozni senkivel évek óta
2019. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagyok. Nem igénylem őket. A családom, kedves ismerőseimre van szükségem csak. A többiek nagy részével csak kötelező jópofizás van, amitől hülyét kapok.
2019. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Munkahelyemen találkozok emberekkel, egyébként remeteként élek.

Keres munkahelyet, mi lesz veled 20 év múlva, nem nagyon fog felvenni senki, ha ilyen sokáig nem dolgozol.

2019. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tinikoromban beértem heti 1-2 találkozóval, 3 már sokszor sok volt, ahogy egy 1 hetes tábor is. Ha nyáron 2 tábor volt, az már abszolút a tűrőképességem határa volt.


Jött az egyetem. Laza szak volt, aránylag nyugodt élethelyzet (legalábbis a gimihez és a mostanihoz képest), nem kellett minden nap korán kelni, sok szabadidőm volt. Akkor egy heti 2-3-4 tali jól esett, ez sokszor akár nagyobb közösségekben.


Elkezdtem dolgozni, alapból kevesebb szabadidő, sőt, minden év úgy jött ki, hogy kifejezetten kevés szabadidő, sok stressz.

Heti 1 nap munkán kívüli tali bőven elég, majdnem sok is.

Sőt, azt vettem észre, hogy konkrétan a munkahely sok, tehát hogy ott pl 42,5 órát emberek között ülök, néha beszélgetünk, már ennyi elég a fajtársaimból.


2019-ben meg állandóan változott az életem, folyamatosan hatalmas stressz ért és a komfortzónámon kívül voltam.

Így meg abszolút nem kívánom a társaságot.

Ugye mindig tömörülnek a programok (ez se tudom, hogyan, valami Murphy) és ha egy héten 3 vagy 4 összejön, 1 hónapig pihenem.


Nálam ez már az egészségesség határát súrolja.

Ha nyugodtabb, kertvárosiasabb övezetben lakhatnék és nyugodtabb élethelyzetben lennék, tuti jobb lenne a helyzet valamivel.

Vagy szereznék egy férfit magam mellé, de nagyon sokszor úgy érzem, gondolom, hogy ő is bőven elég lenne nekem...


27/N

2019. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Munkahely, ügyintézés, majd menni haza. Ebben a stílusban én sem találkozok, keresek embereket, nincsenek összejárós ismerőseim.
2019. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Suliban találkozom emberekkel, meg utcán, templomban, stb. De találkozni csak ritkán szoktam. (Néha közösségi program, 2 különóra)

Eléggé leépültek a kapcsolataim a szorongásom miatt. (Önbizalomhiány)

Szerintem neked is ilyesmi állhat a háttérben.

2019. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!