Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet elűzni a haláltól...

Hogyan lehet elűzni a haláltól való félelmet? Van erre valami jó módszer?

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 22:52
1 2
 11/16 anonim válasza:
50%
Halj meg. Utána biztos nem fogsz félni.
2020. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az utolsónak elég sajátos véleménye van a dologról. :D

Szerencsére nincs nagy gáz, 28 éves vagyok, lehet a munka és tanulás kombó betett, páromra alig jutott idő és a magánéletünkre is. Sok embert láttam körülöttem aki mostanság boldogtalan, mert közeli hozza tartozó meghalt, testvér, apa. Egyébként van egy könyv, Dr Eben Alexander idegsebész írta , A mennyország létezik. Ezt akarom elolvasni.

2020. júl. 4. 12:15
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagyok, mert 21 évesen még a nagyszüleim is élnek, így picit alaptalan az, ha én mondom, hogy mivel vertem ki a fejemből a halálfélelmet, de azért leírom. Mikor egész napra programot csinálok magamnak és reggel 7-től este 11-ig minden be van táblázva, egy perc sem marad arra, hogy hülyeségeken gondolkodjak. Illetve egyenlőre még számomra megkönnyebbülést jelent az, hogy nem maradok örökké ezen a világon és ebben a testben. Annyira nyomasztó lenne mondjuk 10 000 éven át az élet ebben a formában. Sokszor inkább nyugtat a tény, hogy bármit is bármennyire cseszek el, egyszer úgyis megszabadulok mindentől 😅. Persze ezt nem depressziós hangulatomban szoktam mondogatni magamnak.


Meg amúgy mindig kialszom magam, sportolok, egészségesen étkezek és ez is sokat hozzátesz a mentális egészséghez szerintem. Mikor 5 órát alszok, idegileg annyira ki tudok készülni halálfélelemtől vagy ahhoz hasonló értelmetlen dolgokon való rágódástól, hogy úgy döntöttem, alszok eleget, akármi is van. Meg a másik, ami kikészít, ha este sok alkoholt iszok, olyankor másnap reggel teljesen magam alatt vagyok.

2020. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ebben van valami. Minden részében. Nyilván változó hangulatú az ember. Ma pl 6ra megyek és este 10ig vagyok. Hat annyira nem buli most be bringázni és 10ig bent lenni. :D Egyébként az alkohol utáni másnap nekem is szörnyű, akkor vettem észre ezt az egész negatív gondolkodás dolgot először. Tényleg egy kis depresszió ül olyankor az emberre. Sport talán a leghasznosabb dolog , utána egy fürdés, aztán csak úgy szabadulnak fel a boldogság hormonok.
2020. júl. 6. 05:22
 15/16 anonim válasza:
Persze. Ejts rá magasról! Férfi úgysem kerülheti el. Nőben is ritka.(lehet hogy ők sem ússzák meg?)🤔
2020. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

11-es vagyok, bocsi ez nem volt szép :D

De ettől függetlenül nem teljes hülyeség, halála után az ember nem szenved a ténytől, hogy meghalt. Inkább a hozzátartozókra vár ennek a feldolgozása. Ami szerintem racionálisabb félelem, az magától a meghalástól való félelem (pl. fájdalom). Ennek a legyőzésére nem tudok módszert, de talán a legjobb taktika, ha megpróbálunk nem görcsölni a dolgokon. Ezt az állapotot sokan sokféleképpen próbáljàk elérni (meditáció, vallás, lsd stb). Mindenesetre ez egy alapvető hozzáállás, ami nem feltétlenül azt jelenti, hogy mindent le kell szarni, de időnként érdemes átgondolni, hogy miért is ragaszkodunk olyan nagyon az élethez, és ez biztos annyira lényeges-e mint ahogy elsőre tűnik...:)

2020. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!