Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A rendszerváltás előtt,a...

A rendszerváltás előtt,a Kádár rendszerben is az volt az általános vélemény,hogy a nők a pénzre mennek?

Figyelt kérdés
Én tíz éve hallottam ezt először,hogy a mai lányok igényesek,meg hogy a nők a pénzre mennek,legyen autója a férfinak,nézzen ki jól,legyen jómódú,legyen izmos és még sorolhatnánk az elvárásokat.De ez mióta van így?Én a nyolcvanas években születtem,a kilencvenes években voltam általános iskolás,de nem emlékszem hogy ilyeneket hallottam volna hogy a nők a pénzre a jó külsőre meg a jó kocsira mennének.Vagy már régen is ez volt a sláger hogy a nők a pénzre mennek,csak azért nem tudhatom mert még gyerek voltam akkor?

2020. szept. 6. 12:56
A kérdező szavazást indított:
Régen is az volt a vélemény hogy a nőknek nagy elvárásaik vannak
Csak pár éve van ez a vélemény hogy a nőknek nagyok az elvárásai a férfiak felé
30 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem unod Bazsi?
2020. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
LOSER Én nem azt mondom hogy igaz az hogy a pénzre mennek,csak kérdezem hogy ez régen is így volt?
2020. szept. 6. 12:59
 3/11 A kérdező kommentje:
Vagy kérdezhetném azt is,ha 30 évvel ezelőtt lett volna gyakori kérdések oldal,akkor is lettek volna rajta bombanős kérdezők?
2020. szept. 6. 13:01
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem regen csak nem tudtunk errol, mert nem hasznaltunk internetet, a Bravo magazin meg nem irkalt arrol, hogy gazdagnak kell lenni a nokhoz.

Tarsasagban se nagyon szokott ez szoba kerulni, valojaban ez egy hangos kisebbseg velemenye, akik az interneten elik ki magukat, ezert tunik ugy, mintha annyian igy gondolnak. Kozben meg ha a valosagban korbenezel, ma is rengeteg olyan kapcsolat van, ahol atlagos anyagi helyzetu emberek vannak parban.

Regen is voltak gazdag emberek, szerintem a 80-as evekben is volt kulonbseg, es nyilvan akkor is konnyebb elete volt egy olyan nonek, aki talalt valami milliomost maganak.

2020. szept. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyermekkoromba egyszer se hallottam ezt hogy a nők a pénzre mennek.Emlékeim szerint olyan 2004-2005 körül hallottam ezt először.És azóta már nagyon sokszor.
2020. szept. 6. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Valójában már a 90-es években is voltak pénzre menő csajok. Ez talán hozzátartozik a nyugati világhoz. Ha megnézzük a 90-es évek slágereinek a dalszövegeit "ha máshogy gondolom már lehetett volna egy szponzorom" Baby sisters: New york. Vagy "tudom átvertek csak a pénz kellett" Hip hop boyz: Megbántottak.

A 80-as évekbe viszont nem nagyon voltak gazdag pasik. Mivel a szocializmusban üldözték a burzsoákat. A magán vagyon fogalma teljesen mást jelentett. Akkor inkább az volt a menő, ha valaki disco király volt, és nem az aki olajszőkítő vállalkozó, 600-as Mercivel, mint a 90-es években. A 80-as években ha már volt valakinek egy Zsigulija vagy egy 24-es Volgája, az már módosabbnak számított.

2020. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Eszembe jutott még egy zeneszöveg 1997-ből "azt kérdezte tőlem a kislány, hogy mennyit keresek én, és van-e már autóm, van-e lakásom, a rózsadomb tetején" Csonka András: Állj meg kislány.
2020. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Mindig a vagyonra mentek, és mind írták régen nem voltak gazdagok, vagy aki mégis az volt az nem mondhatta ki hogy ő gazdag, és ki sem mutathatta máskülönben jött az akkori állambácsi és szépen ellopta a pénzét.
2020. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggódj magyanyám és anyám is ugyanúgy elkuldek volna a búsba, mint az összes mai nő. :)
2020. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Nagyanyám a mai napig is vallja, hogy azért tetszett meg neki nagyapám, mert motorja volt.

Egyébként normális embernél mindig, minden korban szempont volt a párválasztásnál, hogy hozzon egy bizonyos szintet az, akivel összeköti az életét. Régen sem jöttek össze az akadémikus hölgyek koszos, büdös csavargókkal. Nyilván a magukra adó, értelmes férfiak sem Alkesz Julival szerettek volna családot alapítani. Valahogy régebben ezt a társadalom természetesnek vette (mert az is), nem kért számon senki másokat, amiért nem álltak össze olyan emberekkel, akik minden téren alacsonyabb szinten teljesítettek az életben, mint ők.

2020. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!