Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen csaladi problemaja...

Milyen csaladi problemaja lehet az ismerosomnek?

Figyelt kérdés
Az egyik kozeli ismerosom mar tobb honap ota nagyon sulyos depresszios allapotban van, valamilyen meg nem nevezett sulyos csaladi problema miatt. Lehetoleg senkivel sem beszel, es csak akkor megy el otthonrol, ha vegkepp elkerulhetetlen. Az egyetemi tanulmanyait hivatalosan nem fuggesztette fel, de a gyakorlatban nemigen halad veluk. Nem akar beszelni a problemarol, es miutan egyszer a kerdesemtol elsirta magat, tapintatbol nem kerdeztem tobbet felole. Az nyilvanvalo, hogy nem az o sajat betegsegerol vagy hasonlo szemelyes problemarol van szo, mert az ilyen ugyekrol mindig nagyon oszinten beszelt. Nem hazas, gyereke nincs, igy a szuleirol vagy mas rokonairol lehet szo. Annyit elmondott, hogy naponta nagyon sok stresszes telefonhivast kap ebben az ugyben, a legkiszamithatatlan idopontokban, es ezert nem tud semmi masra koncentralni. Az is kiderult, hogy az ismerosom nagyon sok penzt raaldozott az illeto csaladtag/rokon tamogatasara. A velemenyetek szerint milyen problemarol lehet szo? Lehet, hogy az illeto sulyos betegseg miatt korhazi kezelesre szorul vagy valami komoly birosagi ugye van, de ez nem magyarazza meg teljesen, miert kap az ismerosom ilyen sok telefonhivast az ugyben, teljesen kiszamithatatlan idopontokban. Ugy latszik, hogy neha kicsit jobb a helyzet, neha megint rosszabb, de mar legalabb harom honapja tart, es az elso jeleit egy evvel ezelott lehetett tapasztalni.

#Elzárkózás #titkolt problema
2020. nov. 6. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha megtudod, hogy mi bántja, akkor tudsz neki ebben a családi problémában segíteni? Nem valószínű.

Ha megtudod, hogy mi bántja, attól elmúlik a depressziója? Nem valószínű.

Abban tudsz neki segíteni, hogy rábeszéled, hogy kérje szakember segítségét a depressziója kezeléséhez. Ebben támogasd, ezzel tudsz neki segíteni. A családi titkokat pedig ne firtasd!

2020. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Amikor elsírta magát, akkor kellett volna megkérdezned, hogy miben tudnál neki segíteni. Vigasztalnod kellett volna, hogy segítesz neki, ha tudsz. Persze, ez már a múlt.

Nézetem szerint már akkor is megkönnyebbülne, ha (segíteni nem biztos hogy tudsz rajta, de...) kiöntené magából a fájdalmát. Még a depressziója is csökkenhetne.

Azt írod, hogy közeli ismerősöd. Csak szerénységből nem akarod írni, hogy a barátnőd? Két nő (gondolom, Te is nő vagy) jól meg tudja érteni egymást ilyen esetekben.

2020. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, en is ugy gondoltam, hogy konnyebb lenne neki, ha beszelhetne a problemajarol, de mivel eppen az erdeklodes miatt sirta el magat, nem akartam tovabb zaklatni. Ha jol ertettem, azert sem akar beszelni rola, mert ez nemcsak az o titka, hanem a csaladtage is, es nem szeretne egy masik ember titkat tovabbadni. En a magam reszerol persze nem is kivanok a kozelebbi reszletekrol tudakozodni, de jo lenne tudni legalabb a lenyeget, mert abbol egy kicsit fel tudnam merni, hogy mennyi idobe telhet, amig osszeszedi magat, illetve mit lehetne tenni erte kozvetett uton. Ugyanott dolgozom, ahol o, es engem is erint, hogy be tudja-e fejezni az egyetemi tanulmanyait, vagy sem. Amennyire lehetett, segitettem a tanulasban, de a problemaja miatt egyre kevesbe kepes ra koncentralni, noha egyebkent nagyon tehetseges es szorgalmas.
2020. nov. 6. 15:59
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Azokat mondd el neki, amiket ide írtál.
2020. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elmondtam, es meg is ertette a jo szandekot, de nem kivan beszelni a dologrol, amihez joga is van.
2020. nov. 6. 16:10
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Akkor meg nem javaslom, hogy faggasd, de figyeld őt és ha kell, állj mellé, segíts, amiben tudsz neki, vagy amiben jónak látod a segítséged.

Ha netán elmosolyodik valamin, akkor mondd azt, hogy de jó, hogy ilyennek látod.

2020. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, amiben tudok, segitek, de eleg nehezen megy, mert az utobbi honapokban mar csak SMS-szel vagy emaillel hajlando kommunikalni, a szemelyes talalkozastol irtozik, barkirol is legyen szo.
2020. nov. 6. 16:36
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Van egy szlovák közmondás, ami magyarul így hangzik: "Akinek nem lehet tanácsot adni, azon nem lehet segíteni." Mindenki saját szerencséjének a kovácsa.

Javasolj neki egy pszichológust (aligha fogadja el, de legalább Te segíteni akartál...).

2020. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pszichologusrol o is tud, ahova elmehetne, de a jelek szerint ugy erzi, az nemigen tud segiteni egy olyan probleman, ami szamara nemcsak lelki, de nagyon nagy anyagi megterhelessel is jar. A pszichologus ismeretes modon nem hozza a penzt, hanem viszi.
2020. nov. 6. 16:48
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Pirosat osztogatni sokan tudnak, de a maguk nézetét nem írták meg...
2020. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!