Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Fel keresek pszichológust?

Fel keresek pszichológust?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves fiú vagyok akinek nincs senkije.

Anyámmal vannak gondok, de ezt nem itt teregetném ki, tehát vele nem beszélhetek.

A bajom az, hogy magányos vagyok, senkivel se beszélhetek a problémáimról. Régen jártam pszichológushoz, az oka az volt, hogy csendes vagyok, de nem az a természetes. (Szépen feloldódott)

Otthon óriási nélkülezésben élek(nem olyan fajta, hogy nincs meg az iPhone x), barátaim nincsenek egyáltalán(suliban beszélek 1-2 emberrel, de ők nem barátok, nem számíthatok rájuk). Két hetente depressziós érzés fog el, de nem tudom mi alapján jön ez.


Barátkozás nehezen megy, mert szégyellem magamat. Nem vagyok se szép, és semmit se érek. Facebookon próbáltam ismerkedni de egy két köszönés után ez abba maradt, mert rá jöttek mennyire nem vagyok szép. (Itt most nem arra gondolok ezzel, hogy menthetetlenül csúnya, hiszen vannak műtétek mivel lehet változtatni)


Valakivel erről beszélnem kell, és a pszichológus segíthet. Felkeresem-e? Attól félek, ha elmondom neki miben élek elfognak venni anyámtól. Persze, anyám nem tudhat arról, hogy pszichológushoz fogok járni, mert egyszer felmerült, hogy nekem jót tenne, de nekem azt mondta, ha elmegyek mehetek intézetbe is.



2020. nov. 7. 02:50
 1/7 A kérdező kommentje:
16 nem 17, elírtam.
2020. nov. 7. 02:51
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, hogy iskolapszichológus felkereséséről szülő értesül -e. Ha nem TB-támogatotthoz mész, akkor az alkalmakért fizetni kell, ezt meg tudod oldani?
2020. nov. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
47%

Neked lefőképp egy barátra lenne szükséged aki bátorít, hogy lásd az alagút végét.

Én nő vagyok de kb. ugyan igy éltem meg a tinikorom.

Írj nyugodtan ha van kedved.

2020. nov. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem akarod a világot másképp megismerni, ha kapcsolatteremtési gondjaid vannak? Olvass többet, íratkozz be egy közkönyvtárba, kölcsönözz ki könyveket, legalább annyit fogsz megtudni az emberekről, az emberi problémákról (a Te problémáidról !), mintha élő emberekkel beszélgetnél.
2020. nov. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket.

1: Ingyen tudok szerezni pszichológust, és ő nem fogja el mondani anyámnak. (Bár ez nem biztos)

2: írtam.

3: Köszönöm, lehet az ilyen könyvek olvasása és a könyvtár segítene, csak nálam van valami ami nehéz, és ezt szeretném feloldani.

2020. nov. 7. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia én is szívesen beszélgetek veled, ha neked segít :) bár én is lány vagyok.
2020. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is irhatsz ha gondolod :)
2020. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!