Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet valami bajom attól ha...

Lehet valami bajom attól ha éjjel soha nem alszom csak nappal 2-3 órákat?

Figyelt kérdés
Munkahelyen éjszakás vagyok,hazajövök reggel,de csak 2-3 órát alszom aztán mindig fölébredek.És ez így megy mindennap.Hiába van szabadnapom,hiába vagyok itthon,akkor is fent vagyok egész éjjel,nappal alszom 2-3 órát,utána másnap reggelig megint fent vagyok.Nem lesz ebből baj?

2020. nov. 17. 04:18
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Már ez is baj!Nem normális 2-3óra alvás,meg az éjszakai munka sem.Régóta éjszakázol?
2020. nov. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2020. nov. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki fogsz készülni, nagyobb esélyed van agyvérzésre, stb.

Dm-ben lehet kapni melatonint. Szerintem próbáld ki, veszteni nem fogsz semmit. Nekem ez segített aludni éjszakás szakban.

2020. nov. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Én például éjszakai bagoly vagyok és nappal mindig tudok aludni 6-7-8-9-10 órákat,esetleg sportolj valamit kis futás stb...
2020. nov. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem LESZ, mert ez már maga A baj. Jelen időben.
2020. nov. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

A nappali alvás még ha hosszú ideig is tart, számos problémákat okozhat, hormonális problémák, állandó hőhullámok, rossz közérzet, örökös kimerültség-érzése (nappal a mély alvás nem olyan hosszú ideig tart és nem annyira pihentető).

Ismertem olyanokat, akik azt állították: nekik jó az az élet, hogy hajnalban fekszenek le és nagyon későn kelnek. Mindig elfelejtettek mindent, elkéstek megbeszélt találkozókról, figyelmetlenség miatt elhagytak dolgokat stb-stb...

Állj vissza az éjszakai alvásra, hidd el sokkal jobb lesz.

2020. nov. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Én nem igazán értek egyet, hogy az éjszakai alvás jobb mint a nappali. Mégis miből tudja a szervezeted, hogy mikor alszol? Nem tökmindegy? Ha elköltözöl Ausztráliába és ott alszol éjjel, ami itt nappal, akkor egészségtelenül fogod leélni az életed? Dehogyis, butaság. Ez olyan, mint ha éjjel eszel, akkor berohad a kaja a gyomrodba. Na ja, mert a szervezeted tudja, mikor van éjjel és akkor kikapcsol.

Viszont a 2-3 óra nem elég, mert 1,5 órás alvásciklusok vannak az alvásban és minimum 5 ciklust kéne aludnod, ami 7,5 óra.

2020. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet a világosságból tudja mikor van éjjel-nappal, meg az evés-alvás folyamata során is beáll egyfajta bioritmus, ha kontinenseket átrepülsz, ott is beáll a szervezet az ottani éjjel-nappali életre.

Érdekes megfigyelni olyan ismerősöket, akik éjszakai életet élnek, hogy milyen rossz a memóriájuk. Lelkendezve mutatják képek egész sorozatát, hogy milyen szép helyen jártak, nahát, életükben még ilyen szépet sose láttak, milyen jó, hogy oda eljutottak, annyira vágytak rá... Pár éve együtt voltunk azon a helyen, ugyanazon a helyen (akkori képek is megőrizték ezen emléket), de ők ezt valahogy elfelejtették és nem emlékeznek rá... Ugyanazt a képsorozatot fényképezték akkor is...

2020. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 GepEpito ***** válasza:
73%
négy öt óra alvás untig jó. én nekem elégé szépen változik a nappali és az esti alvások sorrendje és ideje. Egy kényelmetlen széken is el tudok aludni, fél óra után olyan mint ha akkor keltem volna fel egy kényelmes ágyban. azé vót ám nékem 48 óra fennmaradásom kava nekü ;) Mondjuk utána elégé rossz kedvem lett hazafele.
2020. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!