Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan éljem túl egy ilyen...

Hogyan éljem túl egy ilyen helyen még 1,5 évig?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, itt még nyitva vannak az iskolák. 16 vagyok. Nincsenek barátaim, kiközösítettek, csúfoltak, és most már nem is igénylem senkinek sem a barátságát, mert megszoktam, hogy mindig egyedül vagyok, és szociális fóbiám van, akkor érzem jól magam ha egyedül vagyok. Vannak ilyen segédtanárok, akik nem tanárok csak a problémásokkal foglalkoznak akiknek nem megy a tanulás: autisták, diszlexiások...

Nekem nincs semmi ilyen bajom, de őket szoktam megkérdezni ha valamit nem tudok a sulival kapcsolatban, őket tudom, hogy hol találom meg ők örömmel segítenek mindig. Itt nincs osztályfőnökünk, ezért fordulok mindig hozzájuk. Most már ők is tudják, hogy szeretek egyedül lenni, és kerítettek nekem egy olyan helyet ahol egyedül lehetek. Azelőtt mindig a suli könyvtárba voltam, oda nem jár be senki. De onnan ki kellett jönnöm, mert ők átmentek oda és felajánlották, hogy én meg mehetek az irodájukba. Így volt egy csere. A vírus miatt nem lehetünk egy légtérbe a kisebbekkel, viszont most az ő irodájukba minden szünetbe bejárnak a kicsik, hogy ott tanuljanak meg ott van mindig dolguk. Így nem maradhatok ott sem többet. Van még egy másik szoba is, oda mehetek viszont ott meg mindig egy nő van, aki ott pakolgat meg írogat vmit. Ő azt mondta, hogy ha nem zavar engem, akkor maradhatok. De olyan ciki minden szünetbe megkérdeznem, hogy "akkor megint lehetek itt?" Ő persze mindig megengedi, de úgy érzem, hogy neki is útba vagyok. És ide is jönnek becsengetés után a kicsik, mert itt van nekik vmi, ezért nekem innen ki kell mennem, és előbb fel kell mennem órára, addig meg a tanárral ülhetek bent a teremben, ami szintén ciki, mert úgy érzem neki is útban vagyok. Az osztályomra 2-3 percet várni kell, mert ők később jönnek órára, mert a vírus miatt meg kell várni amíg előbb a kisebbek elmennek órára. Szóval szünetekbe csak oda tudok menni, régebben minden szünetet a mosdóban töltöttem, csak, hogy ne kelljen nagÉs még 1,5 évem van vissza. 3 éve járok ide. A lényeg annyi, hogy úgy érzem mindenkinek útba vagyok meg félek, hogy mit gondolhatnak rólam azért mert ilyen vagyok.



(Amúgy ez az UK, ha bárki kérdezné)



2020. dec. 8. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:

hát ugy éld túl h érezd magad fontosnak, és tegyél is ug mint aki fontos , legalabbis magadnak legyél fontos.

pl.ajándékozd meg magad, és tégy dolgokat amik kis jókedvre derítenek . Minél több jóérzésben legyen részed. De kulcsfontosságu h ez persze ne ártson másnak(pl.ugye akik másokat kinevetik azok is jókedvre derűlhetnek, de nem erre gondolok, ez negativ rájuk nézve is tudatalatt)

Tehát igenis pl.fulhallgatót szerezz , nézz youtubeon hasznos elöadásokat,ami érdekel, ajánlom a példabeszédeket és még fejlődsz is. Sok sikert.

2020. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát téged a szüleid marhára elhanyagolnak! Mivel foglalkoznak ott kinn? Neked már évekkel ezelőtt pszichológus kellett volna! Az nem normális dolog, hogy 16 éves korban szinte fizikai fájdalmat érzel, ha egy légtérben kell másokkal lenned! Az konkrétan nem igaz, hogy zavarnád, aki épp az adott szobában pakolászik vagy dolgozik: ha zavarnád, megmondaná, mért ne tenné. Az, hogy te úgy érzed, hogy mindenkinek az útjában van, csak a te értelmezésed és nem a valóság. De hogy a szüleid nem tekintenek egyenrangú családtagnak, az gyanús. Most a járvány alatt virágzanak az online terápiák, tehát magyarul is tudnál benne részesülni, csak ki kéne fizetniük a szüleidnek. Illetve nem tudom, hogy ott nem érhető-e el gyerekeknek ingyenesen valamilyen egyéni vagy csoportos terápia. Beszélj a szüleiddel, illetve beszélj erről az egész problémáról azokkal a pedagógiai segítőkkel, akikhez most is bizalommal fordulsz.
2020. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es, itt nem érzem jól magam a korosztályommal, otthon vannak barátaim. De itt, ők tettek érte, hogy rosszul érezzem magam. Amikor idejöttem kicsúfoltak, kibeszéltek, ha vmit rosszul mondtam kiröhögtek, az osztályban 2-3 lány ellenem fordított mindenkit, ők itt a menő csajok, szóval nekik mindenki hisz + ovi óta ismerik őket, szóval persze, hogy mellettük állnak ki és nem a külföldi mellett. Most már örülök, hogy levegőnek néznek. Inkább kerülöm a társaságukat. Most már vissza tudok szólni nekik, és vissza is szoktam, de a feszült légkör attól még ott van, és órákon kívűl nem akarok ott lenni ahol ők. Amúgy anyukámmal nagyon jó a viszonyom, mindent megbeszélek vele, ő támogat, mondja, hogy ne foglalkozzak velük. Pszichológushoz inkább otthon mennék, ezt ő is tudja. Hiába beszélem a nyelvet, inkább a saját anyanyelvemen osztanám meg a problémáimat. Az online kezelésről még nem hallottam, majd utána nézek, köszi.


Ja és nem érzek fizikai fájdalmat, meg semmilyen fájdalmat, csak nem szeretek velük lenni mert feszült vagyok.

2020. dec. 8. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért írtam az online terápiát. Manapság mindenki arra jár, minden pszichológus tart. Fel kell tudnod "fegyverkezni" azokkal a képességekkel, amik segítségével együtt tudsz élni a környezeteddel. Akik szemetek és utálnak, azokat kerülni. A normálisakat meg megtalálni. Nem tudom, hogy van ott az osztálybeosztás, de esetleg másik osztályba, másik iskolába menni. Nem lehet másfél évet végigszenvedni. Ha alkalmatlanok arra, hogy kijöjj velük, akkor neked kell más, normálisabb környezetbe menni.
2020. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De 3 évet kibírtam már így. Akkor másfél évet miért ne tudnék?
2020. dec. 9. 09:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Az élet nem a szenvedésről szól! Az, hogy eddig szenvedtél és még élsz, nem indokolja, hogy ez így elfogadható! Nem megoldás, hogy a problémádat bagatellizálva közlik veled, hogy ne is törődj velük, mert az életet nem így kell végigélni. Ha 40 fokos lázad lenne, akkor is elfogadnál egy ilyen tanácsot, hogy ne is törődj vele? A szüleid segítségével meg kell találnod azt a környezetet, ahol nem szenvedsz, illetve pszichológus segítségével meg kell találnod azt a kommunikációs formát, ahogy a környezeted nem ***tat !
2020. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!