Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mivel lehetne eltölteni egy...

Mivel lehetne eltölteni egy passzív félévet?

Figyelt kérdés

Passziváltattam a most következő tavaszi félévem. Ez egy összetett kérdés, de tulajdonképpen a lényeg az, hogy már nagyon nem szerettem az egyetemet, lelki problémáim voltak (vannak) és elveszítettem a motivációm, célom is. Már az előző félévem sem fejeztem be és jobbnak láttam, ha most inkább nem folytatom. Nem ment volna.

Viszont addig is szeretnék kezdeni magammal valamit, csak nem nagyon tudom, hogy mégis mit, merre keresgéljek, hogyan stb., mert soha nem ezt terveztem korábban. Emiatt picit meg vagyok lőve. Vidéki kistelepülésen élünk, ahol nincsen semmi és most a járvány miatt is korlátozottak a lehetőségek. Gondolkozom, hogy elmenjek-e dolgozni, de "csak" környékbeli gyárakba tudnék menni és nem tudom jó öltet lenne-e, javamra válna-e. Tanulási lehetőség itt nincsen, max. valami online kurzust vagy tanfolyamot tudnék elkezdeni, ha találok szimpatikusat. Önkéntes munkát is szívesen végeznék, de errefelé nem találtam semmit. Már régóta szeretnék valami olyasmit csinálni, amitől végre hasznosnak is érezhetem magam, szívesen kipróbálnék több mindent és szeretnék tanulni, fejlődni. Valamint jó lenne végre emberek között is lenni, mert már ez is nagyon hiányzik.


2021. jan. 29. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelvet vagy kezdj bele egy másik szakmába. Unokahúgom is passzív félév mellett tanult OKJ-n kozmetikusnak, a kettő nem zárja ki egymást. Tudom most már nincs okj, de attól szakmát tanulhatnál, ami érdekel.
2021. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nyelvet tanulni szeretek és azt szeretném is folytatni, csak nem érzem elégnek. Nem érzem elégnek mint napi elfoglaltság, illetve az itthoni nyelvtanulást sem érzem elég hatékonynak és hiányzik is az emberekkel való kommunikáció. Itt nincsenek nyelvtanfolyamok és a környéken sem találtam semmit, tehát max. online tanfolyam / magántanár jöhet szóba, de nem sok van és elég drágák is.

A szakma/OKJ viszont szerintem kiesik, mert az egy hosszabb távú elköteleződést jelent és költözéssel is járna, amit nem tudok megfinanszírozni.

2021. jan. 29. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!