Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerinted káros a HR-esek...

Szerinted káros a HR-esek tevékenysége?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy a HR-esek önkényesek, hozzá nem értő személyek. Vannak akik pont az ellenkezőjét állítják: aranyosak, segítőkészek, értenek a munkájukhoz.


Életemben voltam már több állásinterjún. Nemzetközi cégnél, kis és közepes magyar vállalatoknál, nagyobb állami cégnél. Ahol volt HR-es ott, soha nem hívtak el a szakmai fordulóra, kellemetlen volt az egész. Ahol meg nem volt HR-es rész, hanem egyből a szakmai vezetőkkel találkoztam ott meg mindig nagyon sikeresen szerepeltem, megdicsértek. Néhány napon belül meg jeleztek is, hogy felvettek.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a HR-esnek van általában egy képe arról, hogy milyen személy illik bele a munkakörnyezetbe, meg a szakmai vezetőknek is van egy ilyen elképzelése, de a kettő nem feltételnéül azonos. Nektek mi a tapasztalatotok?


2021. febr. 7. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
A HR-esek nők, a nők pedig külső alapján ítélnek mindig. Ezért nem kellene nőket HR-esnek alkalmazni.
2021. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
A HR-es is ember. Ugyanolyanok mint az OTP - ben az ügyintézok. Vannak köztük kedvesek és normálisak, és vannak, akik nem ilyenek. És olyan is van, hogy szimplán csak rossz napja van aznap éppen. A kérdésre nem lehet normális választ adni.
2021. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Igen, sajnos én is ezt tapasztalom!
2021. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Koromból kifolyólag sok munkahelyem volt, és az a tapasztalatom, hogy annál a cégnél időztem sokat, és voltam elégedett, ahol a HR is részt vett a kiválasztásomban. Ahol kizárólag a szakmai vezető döntött, ott gondjaim voltam a csapattal. A szakmai vezető nem vette figyelembe az emberi tényezőt a kiválasztásnál, és azoknál a cégeknél nem is tudtam beilleszkedni, sőt volt olyan hely ahol pokol volt az életem.
2021. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Inkább úgy mondanám, hogy felesleges. Sok esetben valóban nem látja át, hogy adott munkára kit érdemes felvenni. Főleg a frissen végzettek próbáknak megfelelni ostoba szabályoknak, és az alapján szelektálnak.

Másrészt meg amihez kéne, azokhoz nem értenek. Több cégnél volt olyan, hogy mivel gyakori a családnevem és a keresztnevem, nem jó papírokat adtak oda. Nem tudnak kitölteni egy cafeteria igénylést. Volt, ahol hetekig kellett telefonálgatnom, mire meglett a Szép-kártya, máshol elő se került.

Szerintem nélkülük is ugyanúgy működne egy cég.

2021. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Feleslegesek, remélem a mesterséges intelligencia hamarosan kiszorítja őket, aztán mehetnek árut pakolni.
2021. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
86%
Nekem személy szerint nagyon ellenszenvesek a HR-esek. Függetlenül a nemüktől. Úgy az egész munkakör irritáló. Azért, mert a munkájukhoz olyan dolgok tartoznak, amiket szinte nulla képesítéssel is el lehet végezni. Toboroznak, elküldenek embereket, megtervezik a munkaköröket, coachingolnak meg értékelnek... És elhiszik magukról, hogy ez a feladatkör és ez a szerep fontos, és meghatározó a cég képében. Ráadásul a tapasztalatom szerint a legtöbbjük még beképzelt is. És elég frusztráló az, amikor egy leépítésnél el kell küldeni több kollégát is a cégtől, olyanokat, akik mondjuk már 10 éve ott dolgoznak, valóban hozzátettek valami értékelhetőt is a vállalat működéséhez és arculatához, adott esetben többdiplomás, családos emberek, és akkor egy (általában fiatal kiscsaj) behívatja ezeket az embereket az irodába, és közli velük, hogy "Hát a problémánk nem személyes, nincs a munkáddal gond, nekünk a legnehezebb ezt kijelenteni, de sajnos...blablabla". Aláírom, hogy a HR-rel viszonylag jól el lehet helyezkedni, és tisztelet a kivételnek, akik kedvesen, nem beképzelten végzik a munkájukat. De maga a szakma úgy van menedzselve, mintha ez egy életbevágóan fontos, küldetéstudatot igénylő meló lenne. Ezek az emberek döntenek mások állásáról, holott a cégnél kb. mindenki munkája fontosabb, mint az övék.
2021. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
NEM a HR dönt arról, ki marad. A szakmai vezető küldi el az embert, a HR csak vegrehajtja azt. Sok itt a tévedés ezzel a szakmával kapcsolatban.
2021. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Ja amúgy tényleg sokan azért utaljak őket, mert az ő feladatuk az elküldés levonyolitasa. Holott ez nem az ő hatáskörébe tartozik.
2021. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
A HR intézménye egy szükségtelen, felesleges akadályokat emberek elé gördítő állomása a munkaerőpiaci életnek. Számomra nem életszerű, hogy könyékig matatnak az emberek életében, szokásaiban, miközben olyan alapvető, ám fontos fogalmakat nem láttak még leírva sem, hogy "rátermettség". Nekik az a lényeg, hogy olyan balekot keressenek, amely megfelel a lehetetlen küldetés kategóriát kimerítő agyrémeiknek. Tehát ott már baj van, ha abban mérik a "lojalitást", hogy hajlandó vagy-e létminimumért a maximumot nyújtani öt munkakörben fél fizetésért 300 év munkatapasztalattal. Elmúltam 50 éves. Olyan feltételrendszereket állítanak össze, amivel NULLA a gyakorlati esélye elhelyezkedni egy 18 éves, frissen iskolából kikerült embernek úgy, ahogyan egy 40. életévét betöltött embernek is. Abszurd ez az egész - és éppen ezért nem is csoda, hogy a fiatalok hanyatt-homlok menekülnek Magyarországról.
2021. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!