Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elviselhetőbb a magány,ha...

Elviselhetőbb a magány,ha elutazok más országokba,megismerek más helyeket?

Figyelt kérdés
Megtehetném hogy külföldre utazzak,vagy hogy itthon elmenjek olyan városokba,falukba amikben még nem jártam.Most ez a vírus miatt nem fog menni,de ha feloldják a korlátozásokat megtehetném.Kérdés hogy segíteni fog?Jobban fogom érezni magam,ha utazgatok?

2021. febr. 9. 02:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Sokat utaztam már egyedül. A lényeg, ne szállodába akarj lenni, és tipikus nyaralós utazóként viselkedni. Beszélj a piaci árússal, a hosztelben az emberekkel, fogj egy szótárat, és bátran próbálkozz helyiekkel. Bárhol a világon jártam, a falusiak még ebédre is meghívnak, ha elmondod utazó vagy, érdekelnek téged a helyi legendák, vagy az a néni, akinek portája előtt ott a sajt. Nepálban oda ülsz a műanyag drótból széket kézsítő néni mellé, és megkéred mutassa meg mit kell, és hogy. Vagy a tűz mellé a sepához, hogy meséljen.

Nem a pénz számít. Nekem is volt, hogy utazás közben annyira elfáradtam, hogy az első ötcsillagos wellness szállodába bejelentkeztem pár napra... megtehettem, megtehetem. De nem azért utazok. Ha luxusra vágyok, akkor ki sem teszem a lábam a házamból.


Én nő létemre egyedül végig utaztam Ázsia sok országát, Közép-Amerikát, Európát. Van couchsurfing, ahol amúgy is beszélsz a házigazdával. De más megközelítésben: csak ha fogsz három üveg sangriát, és kiülsz valahol a spanyol tengerpartra, és meghívsz másokat akik ott mennek el, seperc alatt lesz társaságod...

2021. febr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ hogyan fogod fel. Ha elkezdessz azon agyalni hogy mi lenne ha mással lennél ott meg hasonlók akkor nem fogod jobban érezni magad. Hogyha viszont felfedezel, kikapcsolsz akkor nagyon is jó tud lenni. Én tavaly csak a Balatonig mentem egyedül, de mivel még sosem voltam ott nagyon élveztem minden percét és idén is szeretném folytatni majd a felfedezéseket ha már jobb lesz az idő.
2021. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb is ajanlottak hasznald a couchsurfing-ot, biztos h jo elmenyekben lesz reszed :)

Szoval utazz igen.

2021. febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Végül is hogyan döntöttél?
2021. febr. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ha vége lesz a járványnak kiveszek szabit és utazok
2021. febr. 12. 03:04
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert,jó utat,ne felejts el jól érezni magadat és sokat mosolyogni.
2021. febr. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

" Ha vége lesz a járványnak kiveszek szabit és utazok"


Akkor meg evekig ucsoroghetsz otthon...

2021. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is gondoltam már, ha összeszedem magam anyagilag, beülök a kocsimba, és körbeutazom az országot.


Mondjuk fogalmam sincs, hogy mit lenne érdemes megnézni egyedül. Az ötezredik várrom nem biztos, hogy érdekel.


20F

2021. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#18 Szerintem jó ötlet,nekem legalábbis jó volt,azért megmomdom neked őszintén ne gondolj itt horribilis összegre olcsón is meg lehet úszni az egészet minden tőled függ,mennyire vagy anyagias?


Attól függ mi az ami egy kicsit is érdekel?

Ezekből lehet válogatni például:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Mondjuk be tervezed hogy el mész Pécsre a tv toronyba,ha már ott vagy akkor megnézed a várost is,ha találsz még valami érdekeset magad számára akkor azt is megnézed,legyen az bármi.

Ezekután ha végeztél Pécsen átt mész Orfűre és csobbansz egyet a tóban.

Ez csak egy példa volt én így csináltam,de legyen szó Aggteleki cseppkőbarlang, Füzér vára,Kékestető (Mátrában is el lehet bóklászni) Hollókő,Esztergomb,Dömös(Rám-szakadék),Csongrád (Körös-torok),Fülöpházi homokbuckák, szerintem a balatonon is el lehet tölteni pár napot és még sororhatnám estéig...


Valamilyen szinten meg kell tervezni az utat,aztán majd úgy is lesznek olyan helyek ahol többet vagy kevesebb időt fogsz eltölteni.

Ne az autópályákon menny majd szerintem ha nem a mellékutakon,igaz vannak rossz utak de igazából ott lehet megismerni az országot és látni a valóságot.


4-es voltam.

Sok sikert és jó utat.

2021. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!