Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan süssek,főzzek nyugodtan...

Hogyan süssek,főzzek nyugodtan ha közös a konyha és ott hangoskodnak,meg beszélgetnek a lakótársak?

Figyelt kérdés
Főznöm kéne,de nincs kedvem kimenni a szobából,nincs kedvem beszélgetni a lakótársakkal, ráadásul hangosak,nem tudnak halkan beszélgetni.Ismerős ez a probléma másnak is?

2021. ápr. 1. 17:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
94%

1#

Hogy lakótársaid vannak nem feltétlen jelenti hogy “másokhoz költöztél”, de szerintem akármilyen felállásban az együttélésnél tiszteletben kéne tartani azt hogy ez nem csak az én otthonom, hanem másé is. Ez jobb esetben magában foglalja azt is hogy a közös helységeket arra használom amire ki lettek találva, nem ott élek. Nyilván nem arról beszélek, hogy ha valakihez vendég jön akkor ne főzhetnének vagy ehetnének kint a konyhában, vagy ebéd után ne beszélgethetnének egy jót az asztalnál. Vannak dolgok amik a hétköznapi együttélés részei és tűrni kell.

Ez határeset, ha rendszeresen nem lehet használni nyugodtan a konyhát mert úgy érzi magát az ember mintha valakinek a szobájába tévedt volna az tényleg gáz. A másik, hogy nem értem miért erőltetik ilyen sokan a spanolást a lakótárssal, akkor is ha az láthatóan egyáltalán nem vevő rá. Miért kell 1 órán át amíg csak főzne szerencsétlen erőltetett beszélgetésekbe kényszeríteni. Tök szuper ha összebarátkozol azzal akivel együtt laksz, de amíg nem juttok el odáig addig annak megfelelően kéne viselkedni. És ez nem mogorvaságot jelent, hanem legalább azt az illedelmes viselkedést ami egy ismeretlennel szemben is általánosan elvárható.

A fennhangon beszélgetés meg prosztóság ha lakótárssal laksz. Én is megszenvedtem már ilyen lakótársakat. Nagyon szuper érzés amikor éjszakás műszakból hazaérsz, amúgy is baromi nehezen alszol el nyáron napközben, de ezen felül még ordítva beszélgetnek meg nyerítenek a lakásban.

2021. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos ez vele jár. Viszont ha tudod, hogy a hús megromlik másnapra, akkor szerintem ne itt rinyálj, hanem győzd le az idegenkedésedet és indulj kifele főzni. Melyik a rosszabb, megromlik a hús, vagy esetleg kénytelen vagy szólni a lakótársakhoz, de utána eszel egy jót? :-)
2021. ápr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!