Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék változtatni?

Hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz de próbálom minél rövidebbre fogni.Köszönöm ha végig olvasod! Az utóbbi időkben kissé elkeseredetnek érzem magam,régebb óta pszichés problémákkal küzdöm. Az elmúlt hetekben eléggé lehangolt lettem nem tudom mi főbb oka ennek. Sokszor oktalanul kerülget a sírás, Idén sajnos elvesztettem közeli családtagom. Gondolkodtam ezen valószínű ez miatt is bukkanhattak fel ilyen jellegű problémák. Régebb óta önbizalomhiány illetve önértékelési gondjaim vannak. Járok pszichológushoz is de sajnos jelen pillanat csak 3 hetente tud fogadni ami számomra kevés, de valószínű úgy látja nincsenek nagy problémáim ezért inkább a háttérbe szorít .De bizony sokszor nem merek elmondani neki sem személyes gondokat magamról de közben meg tudom hogy kellene. De valamiért mégsem. Sokszor futkorásznak fejemben zavartalan gondolatok.Már egy ideje nem tudom mi tévő legyek. Barátaim nincsenek.Rokonaim távol vannak de nem is tartom velük a kapcsolatot. Testvérem pedig szintén nincs. Esténként sorozatokat nézek,próbálom valahogy terelni gondolataim. Szoktam sétálni,meg hasonlók. Szüleim elváltak. Anyagilag nem egészen a legjobban állunk,amit tudunk azt megteszünk. Kissé rosszul esik mikor láttom embereknek milyen sok szép dolguk van nekem pedig nincs mivel van pár dolog amit nem engedhetünk magunknak. Valamint néha kicsit ami zavar hogy sok valakinek közösségi oldalakon képei alá dicséreteket fűznek. Számomra ez nem így van és nem vagyok megelégedve magamal és ez ami elég nagy probléma hiszen erre alapúlna minden az önelfogadás után pozitív gondolatok.Olvastam pár önfejlesztő illetve motivációs könyveket egy ideig segítettek.De mindig újra és újra egy bizonyos idő eltelte után a negatív gondolatok és a sírás. Gyerekkorom óta érzékeny voltam lelkileg,de valahogy az utóbbi időkben azt érzem furcsább minden mint ahogyan eddig.Kérdésem az lenne,hogyan tudnék egy kicsit optimista lenni a mindennapokra nézve? Ha végig olvastad és tudnál segítséget adni pár mondatban köszönöm!
2021. ápr. 22. 15:24
 1/4 A kérdező kommentje:
17/L
2021. ápr. 22. 15:36
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elolvastam és hasonló helyzetben vagyok így válaszolok még ha nem is lesz valami hasznos. Az emberek többségében nem lehet megbízni hiába mosolyognak jó pofiznak, barátkoznak, ezért próbálj meg egyedül is boldog lenni. Önbizalom hiányos pedig rengeteget lehet változtatni. Ha nincs pénzed akkor add el a ruháidat valami használt oldalon és vegyél belőle pár új ruhát ami tényleg rád illik. Kiemeli a személyiségedet amit jelenleg nem tudsz megélni. A pszichológus sok pénzbe kerül és sajnos nem mindegyik jó is a szakmájába. Hiába tanulta meg mit kell, hogy kell ha amúgy természetétől fogva nem tudja megérteni mi megy egy emberben végig. Sajnos sok ilyen pszichológussal volt már dolgom és nővérem is itt helyezkedett el. Hiába nagyon okos valaki ha ez a terület nem neki való és csak azt hiszi. Azt a pénzt fordítsd magadra. Ha negatív gondolatok keringenek benned akkor nem baj ha sírsz. Sírj nyugodtan és enged ki mindet. Hidd el jobb lesz ha elfogadod, hogy a világunk szar és ez van. Nekünk itt kell leélnünk az életünket. Az, hogy nincs testvéred nagy hátrány mert tényleg nincs senki akibe kapaszkodhatnál ha van valami :(.

Nem érdemes fényképet készíteni amíg nem látod magadat is szépnek. Hozd ki magadból a legtöbbet, keres egy szép helyet, kérj meg valakit, hogy fotózzon le.


Tehát lényegében segítséget nem tudok adni :')

DE ha gondolod írj és szívesen beszélgetek veled bármikor.


A legjobb amit tehetsz, hogy teljesen az érzelmeidnek adod magad. Ha bármi van amit szívesen csinálnál akkor csináld azt. Ha szomorú vagy akkor sírd ki magad. Ha dühös vagy akkor edz vagy tornáz, ilyesmik. Mindig azt csináld amit akarsz. (józan ész határain belül)

2021. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!Igen úgy ahogy mondod már kezdem abban bele törődni hogy egyedül is boldognak lehet lenni. TB pszichológus egyébként tehát ingyenes gondolom ez miatt is lehetséges ez. Próbálom azt tenni amit tudok,amiket szeretek csinálni aztán majd később meglátom mi lesz. Szerencsére nincsenek káros szenvedélyeim tehát örültséget nem feltételezném.
2021. ápr. 22. 16:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ingyenes akkor szuper. :D

Kitartást hozzá! Lesz az életedben egy pont ahol rengeteg minden megváltozik majd. Várd ki.

2021. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!