Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék, hogyan érezzem...

Mit tehetnék, hogyan érezzem jól magam, tegyem magam hasznossá? Hogyan szerezhetnék társaságot magamnak?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és jelenleg szüneteltetem a tanulmányaimat, szeptemberben szeretném majd folytatni az egyetemet. A szüleimmel élek, az alap szükségleteimet ők fizetik, az azon felüli dolgokat én fizetem magamnak. Elég unalmas így az élet, gyakorlatilag otthon vagyok egyedül és most még ugye óráim sincsenek. Valamivel mindig le szoktam foglalni magam pl. hobbi, olvasás, film/sorozat, nyelvtanulás, kertészkedés, séta és hasonlók. Ezekkel el tudom ütni az időt, de már zavar, hogy az időm nagy részében egyedül vagyok (a szüleim elfoglaltak, a barátaim távol vannak és tanulnak/dogloznak tehát szintén elfoglaltak), nincsen kivel személyesen találkozni és beszélgetni, és olyan haszontalannak érzem így magam. Tulajdonképpen már egy éve erről szól az élet és egyszerűen meguntam, nem érzem már így annyira jól magam és emiatt szeretnék változtatni csak nem tudom hogyan. Vidéken élünk egy kisebb településen, ahol tulajdonképpen nincsen semmi, üresek az utcák, soha nem történik semmi és nem is ismerek itt senkit. Most, hogy lassan "nyitunk" gondolkozom rajta, hogy elmenjek ide-oda nagyobb városokban, de igazából egyedül annyira nagy kedvem nincsen hozzá. Kerestem munkát, viszont csak olyasmit találtam, amihez őszintén szólva annyira nem fűlik a fogam pl. különféle gyári munkák vannak (húsipar leginkább). Nem tudom, hogy azzal mennyire járnék jól, ott találnék-e magamnak társaságot, barátokat, hogy érezném magam abban a közegben és hasonlók. Nekem tulajdonképpen ez lenne a fontos a munkában is, mert pénzre nincsen szükségem és "csak" valami jó vagy hasznos időtöltés, barátok kellenének.
2021. máj. 3. 10:48
 1/4 Tepfal ***** válasza:
100%
Ha anyagilag nem szorulsz rá, esetleg önkénteskedhetsz is. Attól függően, hogy mi érdekel, sokféle hasznos tevékenység van, érdemes szétnézni. Az interneten is találhatsz ezerféle közösséget (főleg ha beszélsz angolul). Hasznos hobbit is felvehetsz - ha volt valami, ami mindig is érdekelt, itt az idő, hogy kipróbáld.
2021. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az önkénteskedés egy nagyon jó dolog lenne és azt nagyon szívesen csinálnám, de nem találtam ilyen lehetőséget sehol a környéken. Költözni nem tudok, tehát max. ingázni tudnék, de ugye azért ennek vannak határai. Max. olyat találtam, hogy online távmunkában be lehet segíteni ilyen adminisztratív feladatokban, fordításban, de nem tudom az mennyire lenne jó. Akkor gyakorlatilag nem sok minden változna, szóval ugyanúgy otthon ülnék a szobában.

Az interneten van sok közösség, de őszintén szóval ezt egyáltalán nem értem, hogy mégis hogyan kellene a neten keresztül barátkozni. A kreatív hobbik érdekelnek és van is csomó ilyen facebook csoport, discord szerver, eddig oké, de ebből hogyan lesz bármiféle beszélgetés, program stb.? A legtöbb szimplán arról szól, hogy az emberek feltöltik amit éppen készítettek vagy esetleg tanácsot kérnek valamiben és ennyi. Ezen kívül más nem igazán foglalkoztat.

Hobbikkal pedig tele vagyok, gyakorlatilag már mindent kipróbáltam, amire lehetőségem volt.

2021. máj. 3. 11:14
 3/4 anonim válasza:

Egy hajóban evezünk. Nálam is hasonló a helyzet. Ugyan én Pesten vagyok, de amíg zárva volt minden, addig max annyi különbség volt, hogy többen voltak a boltban.

Szerintem most, hogy nyitnak a dolgok kezdj el nézelődni. Én pl pár hete elkezdtem deszkázni, mert ha újra tudok menni sportolni(tömegsport), akkor majd deszkával szeretnék járni.

Az ilyen apróságot sokat számítanak. Amint van valami terv rögtön nem néz ki olyan unalmasan minden. A határidők is sokat számítanak(pl május végére meg akarok alapszinten tanulni főzni, hogy ha indul a nyár, vonzóbb legyek a lányoknál).

2021. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lefoglalom magam ilyenekkel, ezzel nincsen gond. Csak nekem ez már így nem elég, szóval nekem nem akkora nagy öröm, hogy pl. elmegyek biciklizni vagy megtanulok varrni, most mondtam egy példát. Volt több dolog is, amit ki szerettem volna próbálni és korábban nem volt rá lehetőségem, ezeket tulajdonképpen mind meg is valósítottam. Persze, valami még folyamatban van és szánok rá időt rendszeresen (pl. nyelvtanulás), de a lényeg az, hogy csinálom. Viszont egy év alatt már meguntam ezt, így valami olyasmire vágyom, aminek kapcsán kimozdulhatok, emberek között lehetek, beszélgethetek, ismerkedhetek stb. és tevékenyen részt vehetek valamiben, hasznosabbnak és aktívabbnak érezhetem magam. Egy éve költöztem haza mióta a távoktatás tart és gyakorlatilag azóta ez van, egy átlag napon kb. embert nem látok és nagyon hiányzik az, hogy újra normális életet élhessek.
2021. máj. 3. 14:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!