Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Keveset kereső ember miért...

Keveset kereső ember miért nem mehet el nyaralni?Miért kell az egész nyarat a munkahelyén vagy otthon a 4 fal között töltenie?

Figyelt kérdés
Én az erdőhöz közel lakom de már unok oda is járni jó lenne legalább pár napot szállodában tölteni közel a tengerparthoz.Hiába leszek egy hétig szabadságon,nem tudok menni sehová csak a közeli erdőbe vagy a helyi kisboltba.Hiába van itt busz és vonat,messzire nem tudok menni legfeljebb a szomszéd faluba vagy városba,a pénztárcám csak ennyit enged meg.Ha meg spórolni akarok,akkor még a szomszéd faluba se megyek át.Vagy örüljek annak hogy legalább van hol laknom?

2021. júl. 5. 16:13
A kérdező szavazást indított:
Ha van fedél a fejünk fölött és van mit ennünk az már jó.Annál több nem is kell.
Az embernek látnia kell valamit a világból nem lehet mindig ugyanott
Hitelt kell felvenni a banktól és lehet utazni,világot járni
23 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Wifi sincs a faluban hogy az ember internetezéssel tölthetné az időt,korlátlan netre nincs pénzem.M1 híradót vagy Duna tv-t,vagy Tv2-t nézem szabadidőmben.
2021. júl. 5. 16:25
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tiltja meg, hogy utazz.

Utazni egyébként nagyon olcsón is lehet, csak ehhez ügyesnek kell lenni és lemondani néhány dologról, például luxusszállásról vagy a mindennapos éttermezésről.


A barátnőimmel májusban két hetet kint voltunk Spanyolországban és egyikünknek se került több, mint 150.000 forintba. Figyeled a repülőjegyeket, olcsó helyre foglalsz szállást, nem költesz feleslegesen. Nekem vannak külföldi ismerőseim, ők is gyakran meghívnak magukhoz, akkor tényleg csak a jegyet és a belépőket kell fizetnem, de vannak különböző programok, ahol helyieknél lakhatsz, ami nem csak jóval olcsóbb, de jobban átérzed az adott kultúrát, ilyen a Lingoo [link] Különböző önkéntes programokkal is eljuthatsz kifejezetten távoli helyekre viszonylag kevés pénzből. Erre az alábbi két oldalt javaslom: [link] és [link]


Ha van autód és interneten is végezhető munkád van (bár most látom, hogy nincs interneted), akkor akár csinálhatod azt, amit a barátommal én, hogy kölcsönöztünk egy autót és két hónapig abban jártuk be az országot (nem Magyarországon élünk). Vannak különböző pályázatok és verseny, amiknek a nyereménye külföldi utazás, ezek között is böngészhetsz, hátha van egy hozzád illő. Számtalan lehetőséged van attól függően, hogy mit szeretnél és miről vagy hajlandó lemondani. Költeni persze mindenképp kell valamennyit, ha ezt most nem tudod megengedni, akkor inkább költsd ezt a pénzt fontosabb dolgokra. Majd elmész máskor.

E.

2021. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 nekem nincs 150 ezrem egy külföldi útra.500 forint oda vissza ha a szomszéd faluba megyek busszal,annyit még megengedhetek magamnak hetente egyszer.
2021. júl. 5. 16:42
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Én is keveset keresek. Csak azért tudok elmenni nyaralni, mert párom jól keres.
2021. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Akkor vagy a szomszéd faluban nyaralsz, vagy sehol. A saját lehetőségeidet kell figyelni, de azért azt tegyük hozzá, hogy senki sem tiltja meg, hogy nyaralj. Neked nincs rá lehetőséged, ez ellen vagy teszel vagy beletörődsz.

E.

2021. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szabadság alatt majd lemegyek a helyi kisboltba beszélgetni,találkozom a kocsmába a haverokkal,itthon a ház körül fogok tevékenykedni,sétálok az erdőben,vendégeskedek a faluban nyugdíjas ismerőseim él,akik egész nap otthon vannak és ráérnek velem foglalkozni.Így fog eltelni a nyár.
2021. júl. 5. 16:53
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és kibeszéljük a falubelieket,ahogy ők is kibeszélnek engem.Itt az új lakókat kivéve mindenki ismer mindenkit,a nyugdíjasok egész nap otthon vannak,szeretnek pletykákni,másokat kibeszélni azzal is megy az idő legalább.
2021. júl. 5. 16:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor így legyen, jó mulatást hozzá.

E.

2021. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Pár haver ment le nyáron Balatonra egy szál hátizsákkal. Fél napot vagy este pár órát töltöttek azzal, hogy ketten zenéltek, az egyik lány meg portrékat rajzolt turistáknak. Annyi minden nap összejött, hogy a kempinget meg a kaját kifizessék. Egész nyáron ott voltak.

Neked az is változatosság lenne, ha önkéntes munkát vállalsz egy táborban, pl. Vöröskeresztes vagy szeretetszolgálatos gyerektáborban.

De ha ennyire xar, én képes lennék egy hátizsáknyi ruhával és taxival nekiindulni a világnak, majd csak lesz valahogy alapon.

2021. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9 én nem egy jó nő vagyok,senki nem venne föl ha stoppolnék.Mehetnék a Balatonig gyalog.
2021. júl. 5. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!