Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki mennyi rokantsági ellátást...

Dkov06 kérdése:

Ki mennyi rokantsági ellátást kap? Hogyan kell kiszámolni ez ellátás összeget? Fel kell mondani a munkahelyen ahhoz hogy kereső tevékenységet nem végez feltétel teljesüljön?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert 1.5 év múlva szeretném igényelni és olyan 230 ezer Ft keresek havonta bruttóban illetve a feltételek közül a kereső tevékenységet nem végez ezt a feltételt hogyan kell teljesíteni felkel mondani a munkahelyen vagy egynap fizetés nélküli szabadságot kell kérni ? Ilettve 230 ezer Ft keresek brutóban átlag ban akkor mennyit kaphatok előre is köszönöm a válaszokat.

2019. dec. 1. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ugye most trollkodsz?
2019. dec. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rokkantsági ellátást? Mondjuk azt épp nem szoktak előre tervezni, hogy majd másfél év múlva megigényli az ember.....
2019. dec. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A rokkantsági ellátást nem lehet megigényelni - egy bizottság állapítja meg orvosi szakvélemények alapján, hogy milyen százalékban van az egészségkárosodás.


Elképzelhető az is, hogy olyan kategóriát állapít meg, amivel kötelező tovább dolgozni B1, C1.


És ki kell ábrándítsalak: hiába keresel bármilyen jól, ha pl. egy B2-es kategóriába kerül valaki, jelenleg adható maximuma 45 ezer ft.

Hajrá, teperjél érte ! :D

2019. dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszom helyesbítem: de, meg lehet igényelni a rokkantsági ellátást, csak nem úgy, mint pl. az álláskeresési támogatást, meg mint ahogy Te gondolod. A többit leírtam.
2019. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
D kategóriás vagyok 71% ban van megálapítva kérelem benyújtását megelőző 5éven belül 1095 napon át biztosítva kell lenni 1994 óta egészség károsodásom van nem véletlenül kérdeztem mert ha valaki kap az tud mondani valamit
2019. dec. 2. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérdésedből ugyan bizony nem derült ki, hogy már határozattal meg van állapítva a rokkantsági százalékod.


"Azért kérdezem mert 1.5 év múlva szeretném igényelni"


Nos, most hiába válaszolunk, mert nap mint nap változnak a törvények, rendeletek, tehát azt, hogy másfél év múlva mi kell a pénzbeli ellátás megigényléséhez, senki nem fogja tudni megmondani.


Jelenleg igen, 1 nap fizetés nélküli szabadság kell min. hozzá, hogy megítéljék és azon a napon kell beadni az igénylést.

2019. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Határozat meg van csak nem végleges 71% ban van megálapítva továbbá D kategória van beírva jövőre megyek felülvizsgálatra de úgyis mégrá fogokjátszani és kérni fogom a véglegesítést átlagjövedelem 65% kaphatom jogilag bár jokérdés hogyan számolják ki
2019. dec. 4. 00:27
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Most már véglegesítve vagyok 78% van megállapítva és még mindig D kategóriás vagyok és hogy lesettek egy nagyot most kapok 210165ft/hó na ehhez szóljatok hozzá plusz családi pótlékom is van ami 20300ft/hó

2023. szept. 7. 22:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyszeru, hogy sikerult.

Ugyan tovabbra sem sok, ebbol nem fogsz tudni felretenni egy kethetes nyaralasra, de lenyegesen tobb, mint amire szamitottal.

2023. szept. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!