Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tarthat valaki vonzónak attól...

Tarthat valaki vonzónak attól még mert én magam sosem láttam szépnek sem vonzónak ?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta fogalmam sincs arról hogy hogy nézek ki, sokáig voltam anorexiás elhízott is most tartozom a normál súlykateg.ba a magasságomhoz legalábbis az orvos szerint, de én mégis súlyosan elhízottnak látom magam.. illetve ha tükörbe nézek inkább sírnék, az arcom sem tetszik.. ha megyek valahova mindig úgy érzem hogy az emberek undorítónak találnak és a fiú aki tetszik ő is látott már rám is nézett de fogalmam sincs hogy lát és mit gondolhat.. kaptam már bókokat hogy szép vagyok, sokat dicsértek de úgy érzem hogy ez csak azért mert sajnálnak hogy ilyen “csúnyácska” vagyok. Hogy lehetnék tisztában önmagammal?
2021. júl. 25. 13:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért került a kérdés a magány kategóriába mert emiatt sokszor egyedül vagyok mert nem mozdulok ki illetve nem ismerkedem..
2021. júl. 25. 13:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, több szem többet lát, és máshogyan.
2021. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy tarthat.

Nem olyan ritka hogy egy embernek nincs reális önképe. Sokan alulértékelik saját maguk (mások meg túl...).

2021. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, a legtöbb ember vagy le vagy túl értékeli magát, de amit mások mondanak az a tuti
2021. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ha ápolt vagy, az már elég tud lenni, hogy tetszél valakinek. A bókok jó visszajelzések erről.


Maga a negatív szemléletű, visszahúzódósság nagyot ront a külső megítéléseden. Egyrészt elvágod magad a többi embertől, tehát esélyük sincs mutatni feléd bármit, másrészt a testbeszédeden minden látszik, és ezek a dolgok általában negatív megítéléssel társulnak. Még ha nem is az, mert egy beburkolózós emberről semmit sem tudunk, de zudat alatt erre negatív képet épít fel az agyunk ösztönösen is. Tehát nagyon érdemes lenne pszichológussal foglalkozni azbönelfogadás témájával, illetve érdemes lenne találni olvasmányokat is a témában.


Ahhoz pedig gratulálok, hogy az anorexiát leküzdötted, és immárom egészséges testben élsz! Ez nagy tett, ne becsüld alá! Körülbelül, mimtegy olimpiai arany 😉 ezt folytasd! Csak most nem a testeden kell alakítani, hanem a magadról alkotott képen, gondolkodáamódon. Ha tetszel magadnak, akkor adod.meg a lehetőséget a többi embernek is igazán, hogy tetszél nekik.

2021. júl. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én, magamból kiindulva, azt mondanám, hogy sokszor az önbizalomhiány, illetve az önbizalomhiány nem alaptalan.


Én tinikoromban nagyon önbizalomhiányos voltam a külsőm miatt, igaz, most is, de kevésbé. Akkoriban pl. konkrétan szégyelltem a strandon levenni a pólómat, pedig voltak nálam sokkal hájasabb emberek is. (kövér voltam, fogytam azóta 25 kg-ot, 81kg/175cm vagyok most)


De igazából azóta sem kaptam pozitív visszacsatolást a világtól. A baráti kapcsolataim hanyatlanak, a lányoknak nem kellek. Járhatok én pszichológushoz, ha a társadalomnak nem kellek.


21F

2021. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!